Jump to content

Още един линк на 11 км. от начинаещ...


exvitermini

Recommended Posts

"антенен усилвател" ще трябва в две посоки и той се казва по - голяма паница .. форума определено деградира

Мдам... Шеки,няма как да не се съглася с теб

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееее.... спрете се бре .:)

Аз чакам снимков материал от линка.

Надявам се скоро колегата да намери време да го пусне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

имам скромен опит с нанота и ще кажа че ако ефира не е чист като моминска пазва просто да забрави да се получи нещо "прилично" с вградените антени. Аз ако трябваше да правя подобен линк и разполагах с едно нано щях да го продам /не ги харесвам никак :)/ и щях да купя някакви стари бордове 112 или 133 в краен случай 411. Колегата на дали ги е намерил без пари тия нанота. А ако много държа да се ползва ubiquiti задължително пигтейли и паници. временните и евтини решения създават много проблеми !!! поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да задам един въпрос и след това ще последва една молба. :)

Каква е разликата между двете картинки ?

nsm5.png

***************************************************

rd5.png

Uploaded with ImageShack.us

Така господа колеги, хубаво е че искате да помогнете, ама нека първо да помислим, В България всичко може и е като разграден двор ама нека да помислим първо за себе си защото никой не го еня за нас.

* Как се прави линк точка до точка ? - с насочени антени.

* Защо се прави линк точка до точка с насочени антени? - За да не пречим на съседите си и за да не си пречим на себе си, като ловим с антените си всичката тази ****** която е в ефира и в последствие да се чудим защо нещо няма нет.

Просто не е морално да се изгражда линка с нанота и после да седим и да се чудим след време, защо не рабити, А може би комшиите от съседното село се опитват да ползват нет на аванта ? :D

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви сигнали в тази посока, гаранция! Нанотата са ми без пари, едното беше с изгорял лан, който е подменен, другото е подарък след ъпгрейт от бивш колега, занимаващ се с релейки.

За сега линка е замръзен докато не се пооправи времето. Ще го направя с 90ки от 2те страни, от едната дори е монтирана чинията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвети как се ебе гявола във въздуха - много.

Ще перефразирам Миле: Ако правите нещо - правете го като хората.

Всички тия антени, облъчватели пигтейли и прочее ще пречат повече отколкото да помагат.

Колегата има непретенциозни изисквания към връзката, както и нисък бюджет. Така, че трябва да се цели в нисък клас устройства. Въпреки, че по снимката, борчетата могат да му преебат малко френел зоните, но да се надяваме че няма да стане.

Според мен, нещата да се случат са следните:

2 Нанота заедно с 2 Булсаткома. След като има Нанотата - антените са му около 80 кинта.

Може да се пробва и без Рефлектори, но.... това е крайно непрепорачително заради шумовете. И все пак за 80 кинта отгоре ще получиш осезаемо по-добро качество и по-стабилен линк.

Иначе, може да го направи и с PowerBridge M5, което е може би най-доброто от целият клас микротици и подобни за такъв вид връзки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Зачетох се тук като нов но така и никой не разбира после какво се е случило. Стана или не стана линка ? Нека колегата да пише все пак дано е успял за една година....

Редактирано от CaMyPau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е имало опит, отказах се поради различни обстоятелства. Едни от тях са малкия шанс за успех с наличните устройства и несигурният източник на интернет (вече не се използва жерето)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.