Jump to content

Въпроси за флаш на рутер


DD-WRT

Recommended Posts

Ако използваш тоя файл, съществува вероятност върху U-Boot да се презапишат някакви неща които да не проработят след това и възможността за спасяване ще е ограничена. (Качване на U-Boot с програматор на чипа и качване на фирмуер през Serial/TTL + TFTP?)

Хазарт е но поне от евтин рутер има тръпка.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качване през TFTP в описаната по-горе процедура ще стане ли ? Ще ми препоръчате ли някаква успешна процедура под TFTP ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам начин без Serial/TTL за да укажеш ръчно на U-Boot да търси TFTP. Сори.

Може да пробваш руската ролетка която ти предлагам а ние останалите гледаме сеира :)

Иначе в купувам/продавам има тема за "убиец" на рутери който е опитен и има възможността да направи нещо.

А ти като каза че сега е бъгав, ресетва ли го към дефолт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не намирате инфо, че става е нормално, защото за този рутер в интернет "има" тонове информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен, няма смисъл да му се притесняваш, дори и да го оправиш най-вероятно няма да работи като чисто нов ТП-линк, ще ти бъгва интернета и т.н.

п.п. Спами по-малко не през 1 мин. да постваш различни отговори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Тенда споменаха да запояване по платката, явно е нещо подобно на това в dd-wrt форума. Там пише, че е използвал модифициран USB кабел. Въпросът ми е: Как да си направя такъв ? Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описание на схемата: взимам USB от нокиа 5310 и по режа там, където е краят за телефон. Стърчащите жички ги свързвам с устърклема към жичките, които ще запоя към платката на Тендата. Връзката през клемата ще е спойката във дд-врт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.