Jump to content

Въпроси за флаш на рутер

DD-WRT

Recommended Posts

Рутер тенда w311r+ Ето и въпросите:

1. явно ще се запоява, но после трябва ли да се отпоява ?

2. Ако не се получи и се брикне ще мога ли да започна отначало и да се получи или това е краят ?

3. Вместо с dd-wrt ще може ли да се плашне с тенда фърмуер ?

4. Ако се брикне, това ли е процедурата за дeбрикване или флашване в моя случай ?

5. При брикване мога ли да повредя някаква хардуерна част от рутера ?

Благодаря за разясненията

Edited by DD-WRT

1. ако не пречи и не ти трябва нещото което си запоил за други цели - може да не го разпояваш. Гледай да не окъсиш нещо и иползвай горещ силикон например

2. пресметни си нещата така че ако е краят - поне да имаш Интернет

3. би трябвало да може

4. зависи какво му се случи, може и да се наложи смяна на чип, копиране на съдържанието на флаш от друг такъв индентичен ..

5. зависи какво му причиниш. Ако се прецака бутлоъдъра - съживяването е хардуерно.

Какъв е бутлоудъра и имаш ли достъп до него? Може да опиташ с него да смениш image-а и ако не тръгне новия имидж пак с него да сложиш друг/тенда имидж?

От тенда поддръжка ми казаха да си купя нов и дори ми препоръчаха техните модели, w311r+ бил от миналия век. Как по друг начин да си върна стария фърм. Изнудих ги да ми го изправят по скайпа ?

• 2 weeks later...

Стига поства същия въпрос в други теми че и без да обясняваш какво си пробвал до сега че и без да покажеш снимка на платката .. ?

Дай файла който си качил ! Както и файла който неще да се качва през уеб !

Чакам.

Този - дето качих. Стария от тенда ми казаха, че е това

качения не ми харесва. Как да си върна стария ?

Процедура под TFTP ще свърши ли работа ? Ако "да" може ли да ми препоръчате такава ? Благодаря

UW311R_311R+_RA_en_V3.2.4_Brick.rar

Модификация за хазаретн опит за флаш през уеб.

Не нося отговорност. Аз казвам Не го флашфай модифицирания файл :)

Иначе - поялника и както е показано в DD-WRT форума със достъп до бутлоудъра през serial/TTL.

P.S. гледам че си писал и тук http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2057267 но от къде знаеш че е съвместим с H2 ?

post-55-0-59220700-1320875357_thumb.png

Edited by NetworkPro

Зле- Мле защо си ми тафил аватара за да го ползваш в Калдата ? :) Я да го сменяш веднага и да не крадеш на хората аватарите ?!

Шанса да тръгне тоя фирмуер е 5% шанса да спре да работи рутера 35%, вероятността шансовете да са други е 90%.

Edited by NetworkPro

Предишния фърм беше с H2. Някаква процедура като тази няма ли да стане. Вие ли направихте Brick файла. Какво ще стане, ако го флашна с него