Jump to content

хоризонтална или вертикална поляризация


Recommended Posts

преди 1 минута, master написа:

Ако искате да изградите пойнт то пойнт се вземат антени с тясно насочена диаграма.

По скоро поинт то мултипоинт, защото на другия край (около 120 м)етра имам стопанска постройка и там ще искам да сложа някоя камера, имам и двама комшии, като всички са в една посока по равнината, само че е са в двата края...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаграмата на излъчване хоризонтална ли е по добре да е? 23-25 децибела не е ли много....надявах се 15-16 да ми стигне?

Редактирано от Петър Киров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правило коя е по-добра, всичко е индивидуално. 15-16 ще стигне вече зависи какво гоните като резултат.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.10.2019 г. at 9:12, Петър Киров написа:

Темата е стара, но имам подобен въпрос и няма смисъл да отварям нова. Кажете ми за да излъчвам сигнал от вилата, като ми трябва предимно в едната посока да се излъчва, каква антена да си взема? С кръгова диаграма или да търся секторна с по широк ъгъл на излъчване 120-180 градуса?

И понеже последния пост е останал без отговор, а мен също ме интересува, бихте ли ме осветлили наистина на лаптопите и тези безжичните устройства с каква поляризация са? Предполагам диаграмата е кръгова.... 

Първо за лаптопите - обикновено никой не може да каже със сигурност, докато не отвори дисплея на лаптопа, защото антените се намират там - между матрицата и пластмасата. Има различни дизайни, но най-често поляризацията е хоризонтална ( доколкото може да има поляризация едно листче медно фолио). Но пак повтарям, има и други решения, при които антените са от двете страни на дисплея и при тях често имаме вертикална поляризация. Можеш да го определиш и опитно, като завъртиш лаптопа на 90 градуса спрямо главната антена, на която вече знаеш поляризацията - при еднаква поляризация ще имаш най-силен сигнал.

 

Второ - изясни си понятията поляризация и диаграма на излъчване, това са съвсем различни неща.

 

Трето - няма излъчване само в едната посока, комуникацията винаги е двупосочна, но може би ти имаш предвид "в една посока от вилата"? Провери спрямо разстоянието и ширината на желаната зона за покритие какъв точно ъгъл ти се получава. Възможно е да се покрие и от насочена антена и така да имаш доста по-добро покритие, но може и да не стане.

Антена с кръгова диаграма не ти е нужна, освен ако не искаш да покриеш цялото село :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

По повод основния въпрос вертикална, обуславя се от начина на разпространение. По последния колкото по затворена диаграма има една антена толкова и е по голямо усилването така че насочена ще ти свърши повече работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.