Jump to content

Запитване за Wireless решение


bachvarov

Recommended Posts

Забравил съм да кажа, че имам готова изградена кабелна мрежа до всяка стая. за подложка ползвам Дебиан на който върви firewall(iptables), DHCP server-a и един астериск за вътрешни телефони. Не е много удачно да са на една машина, но пак се опираше до бюджет.

Утре мисля да взема един TP-LINK TL-WR940N и да почна да тествам сигнала. Да проверя дали ще има нужда от допълнителни антени.(някой знаели дали е със сменяеми антени?)

Ще го почна от единия край дет се вика.

Поздрави, благодарско на алл.

След тестовете на тп-линка ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и да не се махат антените не пречи

стига да имат покритие от 20-25 метра в сградата

TL-WR700N който се очаква ще е добро решение

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да кажа, че имам готова изградена кабелна мрежа до всяка стая. за подложка ползвам Дебиан на който върви firewall(iptables), DHCP server-a и един астериск за вътрешни телефони. Не е много удачно да са на една машина, но пак се опираше до бюджет.

Утре мисля да взема един TP-LINK TL-WR940N и да почна да тествам сигнала. Да проверя дали ще има нужда от допълнителни антени.(някой знаели дали е със сменяеми антени?)

Ще го почна от единия край дет се вика.

Поздрави, благодарско на алл.

След тестовете на тп-линка ще пиша пак.

Следи означенията на TP-Link. N указва стандарта, D указва дали се сваля антената (Detachable antenna).

Относно модела, ориентирай се по-добре към WR941ND, свалят му се антените и поддържа DD-WRT за разлика от WR940N. Цената на WR941ND е около 70 лв. с ДДС.

Ако се монтира в приблизителната среда на етажа, 2 бр. насочени и 1 бр. омни антена вероятно ще направи прилично покритие на етажа.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изграждахме бюджетна система от подобен вид в хотел. 4 етажа с по 30 тина метра коридори. Сложихме 6 тп линка 741 със стандартния софт (колегата не харесва атероса + DDWRT) .. И като пробвахме беше покрито от до! Дори се налага да им свалим мощностите малко - да не се виждат много много на вън.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера ползването на dd-wrt при наличието на openwrt. Ако е за тп-линк аз бих избрал 841n v3 (цена/качество) с r25042 работи нечовешки. Натва си 90mbps при 40-50% лоад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера ползването на dd-wrt при наличието на openwrt. Ако е за тп-линк аз бих избрал 841n v3 (цена/качество) с r25042 работи нечовешки. Натва си 90mbps при 40-50% лоад.

Че то е ясно що се ползва dd-wrt

Щото има шарен WEB и почити не се налага да пишеш в конзола

хехе или поне лично аз го ползвам за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Хотспота на Микротик позволява ли едновременно двама клиента да се свържат с един и същ username/pass? Става дума за хотел, като се иска клиентите да не могат след закупуването на право за достъп до интернет да споделят с други клиенти своите username/pass или поне не едновременно. Какво е най-доброто решение за такова решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да позволява, може и да не позволява... зависи от настройката. хотспот си е най-доброто решение за интернет на хотел

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.