Jump to content

Проблем с рутер


Ninio

Recommended Posts

Вариант 1, кабел/лан/настройки, вариант 2 - брикнал си рутера :)

Пробвай преди стъпка 4 дали имаш пинг към рутера.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с tftp да го флашнеш , за да го флашнеш стига рутера да ти отговаря на пинг,из нета има писано доста за флаш през тфтп,късмет

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1, кабел/лан/настройки, вариант 2 - брикнал си рутера :)

Пробвай преди стъпка 4 дали имаш пинг към рутера.

А как да разбера ако сам го брикнал,като имам нет и мога да влизам в настройките му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи изобщо не си го ресетнал.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера не е да го пускаш и спираш, а да го ресетнеш. Ресет не се прави със спиране на тока, а посредством скрит бутон в едната страна на у-вото - отвор в корпуса с надпис "reset" около него.

След като имаш интернет, значи не си му променил настройките - разбирай ресетнал, ако не си го ресетнал по указаната процедура значи не си го подготвил за да му налееш оригиналния фърмуер и съответно нищо не става.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера не е да го пускаш и спираш, а да го ресетнеш. Ресет не се прави със спиране на тока, а посредством скрит бутон в едната страна на у-вото - отвор в корпуса с надпис "reset" около него.

След като имаш интернет, значи не си му променил настройките - разбирай ресетнал, ако не си го ресетнал по указаната процедура значи не си го подготвил за да му налееш оригиналния фърмуер и съответно нищо не става.

След като го рестартна от въпросното копче не ми връща фирма. а просто ми ресва настройките...това което го ми го написа го четох и в форума на dd-wrt пробвах и със спиране на тока и с рестване но няма никакъв резултат направих и това http://www.gurutalk.org/forum/%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BC-%D1%84%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B5%D0%BC-dd-wrt-%D0%BD%D0%B0-buffalo-linksys-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-tftp-flash-t368.html

след което последва: C:\Windows\system32\tftp -i 192.168.0.1 PUT C:\DIR-615D_FW412EUB01.bin

Timeout ocuured

Connect request failred

Редактирано от Ninio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресет бутона не се натиска еднократно а се задържа определено време.

Timeout ти е дало понеже не се намира устроиството на указания адрес (192.168.0.1), което е така поради факта, че не е ресетнат.

Като ти се сменят настройките, на кои IP отива рутера?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

положението е безнадеждно. все едно да питам как да си сменя полуоска на джипа в оффроад форума без да съм виждал дори права отверка. там ще ме пратят в сервиз. като не разбирамси плащам. стъпка по стъпка на хора дето "им е сложно" не става. затова пич мини през първата фирма,сервиз, интернет доставчик или каквото и да е. Раздели се с 10-тина лева и си реши проблема в 10 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

човека не разбира май английски език което му е спънка

http://youtu.be/GQQPfMo3y7U <-- гледай видеото как се прави

запознай се и с този сайт http://translate.google.com/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека не разбира май английски език което му е спънка

http://youtu.be/GQQPfMo3y7U <-- гледай видеото как се прави

запознай се и с този сайт http://translate.google.com/

Мда при положение че на матура по англ. имам 5.21 и съм завършил англ. гимназия не разбирам просто това което ти ми каза не става или аз не го правя като хората вероятно е 2рото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.