Jump to content

Проблем с рутер


Ninio

Recommended Posts

Здравейте ! Имам проблем с firmwera на рутера си d-link dir-615 d3 вчера го упдейтнах на dd-wrt въпроса ми е има ли някакъв начин да върна заводския firmwere ? Скороста ми стана много по-бавна и настройките му са прекалено сложни за мен моля ви за помощ.Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам проблем с firmwera на рутера си d-link dir-615 d3 вчера го упдейтнах на dd-wrt въпроса ми е има ли някакъв начин да върна заводския firmwere ? Скороста ми стана много по-бавна и настройките му са прекалено сложни за мен моля ви за помощ.Благодаря ви предварително !

теглиш стария фрим от сайта на д-линк и си го флашваш наново

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теглиш стария фрим от сайта на д-линк и си го флашваш наново

Проблема е че там го няма и когато се опитам да кача нещо от д-линк ми исписва файлед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблема е че там го няма

ftp://ftp.dlink.ru/pub/

даже bootrom-ове има

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/D-Link_DIR-615_rev_D3#How_to_restore_to_factory_firmware

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес теглих какво ли не,но нямаше резултат след като прикача фаила след около 10 сек. ми дава упдейт фаилед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрираш се на форума на ddwrt, сърчваш за твоя конкретен модел, за всяко устройство има фърмуер за възстановяване на дефолта (обикновено съдържа в името си: webrevert).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрираш се на форума на ddwrt, сърчваш за твоя конкретен модел, за всяко устройство има фърмуер за възстановяване на дефолта (обикновено съдържа в името си: webrevert).

Можеш ли да ми кажеш по-конкретно какво да търся понеже ми изкачат доста работи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ти да не ползваш някоя търсачка с забрана да вади резултати на английски ?

ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2011/06-14-11-r17201/dlink-dir615d/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ето ти оригинални фирм

ftp://ftp.dlink.co.uk/dir_products/dir-615/

за да ползваш DD-WRT първо качваш

webflash и после revb за да работи като хората

по нагоре ти дадох как се връща оригиналния софт

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти оригинални фирм

ftp://ftp.dlink.co.u...oducts/dir-615/

за да ползваш DD-WRT първо качваш

webflash и после revb за да работи като хората

по нагоре ти дадох как се връща оригиналния софт

А как да направя тази стъпка

set your computer's ip manually to: 192.168.0.X (not 1) AND set your subnet mask to 255.255.255.0.

Извинявам се че искам да ми се обяснява подробно,но не съм на ти с тези неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Извинявам се че искам да ми се обяснява подробно,но не съм на ти с тези неща

що си се занимавал сега да го префлашваш? чул си някъде че е модерно ли? кво ви пречи като не разбирате да си оставите нещата както си работят?!!?

Flowchart_small.gif

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах си причина поради която да го направя така че си намери друг идиот на когото да се подиграваш.Не съм постнал темата тук за да ми казваш какво е редно и какво писах за да ми поискам помощ от хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на DDWRT има описание как се връща рутера с дефаултния фърмуер.

С друми прости е описано следното:

1.Слагаш си на LAN картата на PC-то 192.168.0.2, маска автоматична;

2.Спираш тока на рутера;

3.Натискаш RESET бутона на рутера и задържаш, тогава пускаш тока, чакаш power-а да светне оранжево и пускаш reset-а;

4.Отваряш си произволен браузър и пишеш там htp://192.168.0.1;

5.В това, което ти се отвори наливаш ОРИГИНАЛЕН фърмуер за DIR-615 Rev. D3 (ако това е твоята ревизия) и чакаш.

Т.е. снабди се с верен фъмруер от сайта на производителя и тогава почни процедурата - вероятно ще ти отнеме 5 мин за всичко :).

За напред чети дали това, което си решил да слагаш ще ти върши работа преди да флашваш.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на DDWRT има описание как се връща рутера с дефаултния фърмуер.

С друми прости е описано следното:

1.Слагаш си на LAN картата на PC-то 192.168.0.2, маска автоматична;

2.Спираш тока на рутера;

3.Натискаш RESET бутона на рутера и задържаш, тогава пускаш тока, чакаш power-а да светне оранжево и пускаш reset-а;

4.Отваряш си произволен браузър и пишеш там htp://192.168.0.1;

5.В това, което ти се отвори наливаш ОРИГИНАЛЕН фърмуер за DIR-615 Rev. D3 (ако това е твоята ревизия) и чакаш.

Т.е. снабди се с верен фъмруер от сайта на производителя и тогава почни процедурата - вероятно ще ти отнеме 5 мин за всичко :).

За напред чети дали това, което си решил да слагаш ще ти върши работа преди да флашваш.

Направих го около 10 пати но не става след като стигна до 4 стъпка не ми отваря нищо.

А и с лаптоп съм не с пс

Редактирано от Ninio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.