Jump to content

Да попитам с какво напрежение и ток захранвате RB


jaredharet

Recommended Posts

намерих нещо тънко ADAPTOR 12V/15-24 което ще ти свърши работа

Аз ползвам адаптори 18V/1,25 A или 18V/1,7 A

http://www.wispbg.com/power-supply-p-58.html?osCsid=9df7406253a5b8a7c7b025f367e16e93

http://www.wispbg.com/power-supply-unit-p-108.html?osCsid=9df7406253a5b8a7c7b025f367e16e93

После миграцията от Routerboard към Alix е безпроблемна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си реша проблема като взема един аликс 3с1 (като най лесен за покупка) понеже така или иначе мисля да махам PC-то (celeron 660 s.370, 128RAM i815 3Com on board) макар,че работи безпроблемно но за да не гълта много ток и на негово място ще сложа рутерборда RB411A НА 18V а на мястото на борда сега аликса , понеже казвате че работи добре на 12V.След 2 дни down на линка сега през деня работи понеже е слънчево и соларния панел вдига напрежението на 14V  :).Но като пусна tcp bandwith test без ограничение send/receive прекарва 17/17 Мbit/s.(+-1Mbit)с криптиране WPA2 PSK с дълга парола и натоварване на двата процесора през цялото време на 100%, след 5-10 мин. внезапно спира и се изгубва отдалеченото радио.Ако съм задал ограничение 5send/5receiveMbit. може цял ден да работи без да спре (пак натоварването на двата процесора е 100% , може би криптирането "яде" много ресурс.PicoIP рестартира борда на всеки 15 мин. при липса на ping от другия микротик.Иначе вариант 2: DC-DC up converter-а предложен от vsh също е решение да мина евтино.Благодаря Ви много за помощта. ПП: и без криптиране е пак почти същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз ползвам адаптори 18V/1,25 A или 18V/1,7 A

http://www.wispbg.com/power-supply-p-58.html?osCsid=9df7406253a5b8a7c7b025f367e16e93

http://www.wispbg.com/power-supply-unit-p-108.html?osCsid=9df7406253a5b8a7c7b025f367e16e93

После миграцията от Routerboard към Alix е безпроблемна :)

точно в тази ситуация няма да можеш да ги ползваш!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Напротив, Alix-a работи с напрежение до 18V. Бордовете н Миккротик - също

Разбирам желанието ти за бизнес но кое от тез две захранвания може да се захранва от 12волта акомулатор ?

Объркваш човека.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам желанието ти за бизнес но кое от тез две захранвания може да се захранва от 12волта акомулатор ?

Объркваш човека.

Нека поясня - аз КУПУВАМ от тези импулсни захранвания и съм ДОВОЛЕН, не ги ПРОДАВАМ. Само искам да съм полезен. Човека пита - аз отговарям, базирайки се на опита си. А и никъде не споменава колко са дълги кабелите, по които зхранва, какъв е пада на напрежение по тях?!?!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нека поясня - аз КУПУВАМ от тези импулсни захранвания и съм ДОВОЛЕН, не ги ПРОДАВАМ. Само искам да съм полезен. Човека пита - аз отговарям, базирайки се на опита си. А и никъде не споменава колко са дълги кабелите, по които зхранва, какъв е пада на напрежение по тях?!?!  

нека да не ти изглежда като заяждане :) ама той човека не питаше за такива захранвания :) там просто няма 220волта на тоя бостан, иначе никой не е казал, че захранванията са лоши. За да ги ползва ще трябва и трансфертер да си купи от 12 на 220в , но в случая парите не са от значение , а консумацията която ще се увеличи, затова правилно е постъпил като направо минава на аликс.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опсс, не се карайте помежду си моля Ви   ;D , за "бостана" беше шега , малка животновъдна ферма е  :) кабела е дълъг не повече от 4 метра и е 2х0.5 мм/2, мрежовия кабел си е отделно.Toзи RB411A+R52 консумира в idle 260mA а при макс тест около 350mA, което е доста икономично за мен.Чудя се комбинацията Аlix3c1+R52 при същите условия колко ли ще "дърпа".В моя нестандартен случай е важно икономичността.Видео сървъра който ползвам както и камерите също са с въжможно най малка консумация.Даже вечерта не ги ползвам понеже не снимат добре на тъмно  :( .Ако взема такива които снимат добре през нощта скача консумацията значително(при автоматичното включване на инфрачервените светодиоди) и икономичността отива на кино.А и през нощта винаги си има хора там , а през деня не.За осветление ползвам много на брой светодиоди(доста скъпо решение).Само да не кажете сега пък , че съм с висше "икономическо" образование  ;D. Извинявам се за спама.И пак Ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте , да съживя малко тази тема , проблема в моя случай се оказа ,че не е от захранването 12V а от дефектна карта R52.Тя си работи но само на приемане , а излъчва в началото при пускане добре и след не много време излъчва много слабо,след всякакви проби я смених с CM9 и сега всичко си работи добре на 12V без прекъсвания.За мен засега CM9 е много по добра карта от R52.Последната я монтирах с преходник в PC и си е пак същото , "чува" ама "вика" тихичко  ;D .Можи да съм случил просто на кофти бройка , такъв ми е бил късмета.Не успявам да кача картинка с тест.

П.П. С новата платка сега "минават" на tcp bw test от МТ към МТ с включен nstreme без турбо почти 30 MBit ако е в една посока , а на both към 35 MBit общо при латенция 10-20 ms .Доволен съм засега  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си случил на кофти бройка. Случваш ако попаднеш на хубава... Имам чувството, че 66+% дават дефекти от тия безмислици на МТ хардуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Преди малко закачих 3 RB433 с един траф 8А,грец,22000uF,DC-DC стабилизатор на базата на LM2576-HVT ADJ за всеки борд с изходно напрежение 24V 2А.Мисля, че ще е стабилно :)

p.s. Сега малко се "гавря" с линка все пак трябва малко да се потества..При налични по 1 брой CM9 на борд и средно около 20% натоварване...в момента издържа на прекъсване на тока до 1,6сек  :D и май ще мине и без сериозен UPS за момента :).То така или иначе няма да се пусне офицялно трасето поне 1-2 седмици докато не го видя кое на къде е пък и има още за настройка  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте! Имате ли наблюдения при захранване на RB 433AH с 28 волта дали изключва борда. Принципно всякакви наблюдения са ми интересни за да оптимизирам едно трасе захранвано от панел и акумулатор. Панела е 32 волта с контролер настроен чрез джъмперите до 28 волта. Другото интересно е имам 26 волта на входа а борда стои изключен след механично включване (с жицата) и изключване тръгват бордовете. Има ли някой наблюдения по този казус за да предвидя евентуални проблеми? Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.