Jump to content

NBM5 и облъчвател?


dabadaba

Recommended Posts

Здравейте,

Имам линк 12 км с два NBM5, но се налага да подменям единия. Ако използвам параболична антена, какъв облъчвател трябва да сложа за трафик над 30 Мб? Въобще, възможно ли е упражнението, или пак трябва да търся нещо на Ubiquiti?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма невъзможни неща, въпросът е с колко пари се разполага!!? Иначе CM9+някое бордче+облъчвател H/V няма значение+паница 0,6м(0,9м по-добре) и нещата трябва да се получат!? Вярно бриджа ще работи само на А стандарт без аирмакс-а, но пък ще е над 30МБит/с сигурен съм!!!

Някой да ме опровергае?!!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

религията ли не ви позволява рокет с диш? или пестите атмосферата с малките размери на нанобриджа ^^

Не знам какво общо има религията с рокет и нанобридж, но определено не стреляме по врабци с топове. Времето е малко, та затова при проста аритметика и наличие на борд със свободна карта ще ми излезе по на сметка само облъчвател, отколкото да подменям двата нанобриджа с рокети с диш. Занапред при наличие на мооого свободно време, може да се поогледам и за рокети :)

Въпроса ми беше за вида на облъчвателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво общо има религията с рокет и нанобридж, но определено не стреляме по врабци с топове. Времето е малко, та затова при проста аритметика и наличие на борд със свободна карта ще ми излезе по на сметка само облъчвател, отколкото да подменям двата нанобриджа с рокети с диш. Занапред при наличие на мооого свободно време, може да се поогледам и за рокети :)

Въпроса ми беше за вида на облъчвателя...

Да разбираме, че едното ти устройство е "здало багажа" (NBM5), след като не искаш да го заменяш с друг NBM5 ще са ти нужни един борд или компютър, miniPci карта (CM9 или някоя друга), пигтейл(и), антена 60см-90см-120см(параболична - в зависимост от дистанцията, която ти трябва) и най-обикновен облъчвател за 5GHz. Както писа колегата по-горе ще работи само на А стандарт (тествано е, че работи).

Мисля, че ти отговорих възможно най-изчерпателно на твоето питане.

P.S. Най-добре махни и другия NBM5 за да ти се получат нещата (>30мбпс), стига да не си модифицирал нещо бриджовете с някои големи антени. Линк МТ-МТ с една карта ще ти прави сумарно около 70-75MBps.

Редактирано от Intel

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Щом е тествано и работи, засега ще закърпи положението. Занапред ще видим, това е временно решение, но от практиката се получава, че е за постоянно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Тази тема ми се стори подходяща за моята болка :)

Та бях си взел 2 броя NBM5 и им изгоряха Feedhorn-ите, следователно висчкото активно оборудване.

Та въпроса ми е някой играл ли си е да монтира нормални облъчватели на паниците, или някой от по-вещите да ми каже горе долу на какво разстояние се монтират от паницата. Че не ми се навлиза в тази материя.

Аз си мисля за някой от биполярните на Anteni.net, че са ми под ръка.

Изобщо не ми се занимава с това, ама се заинатаих. Много ме хвана яд, че устройства на 2 месеца горят като пуканки и гараницята не се признава.

С цел да спестя спама ще кажа, че никога не бих си взел повече активно оборудване на UNBT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

може да използваш оригиналното тяло , виж тук на платката има две букси , правиш им мостчета и ти трябват само малко по- дълги пигтейли ...

post-14-0-93954700-1331236676_thumb.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да използваш оригиналното тяло , виж тук на платката има две букси , правиш им мостчета и ти трябват само малко по- дълги пигтейли ...

Ок, ще пробвам така. Благодаря

Редактирано от Semoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка реших да ги "пригодя" за нормален и/или би-полярен облъчвател.

Ето как изглежда това. Изпълнението е аматьорско разбира се :)

Само въпроса ми е дали да слагам фолио на дупката дето е в центъра на паницата.

post-379-0-01371100-1331311678_thumb.jpg

post-379-0-32913600-1331311679_thumb.jpg

post-379-0-22699300-1331311680_thumb.jpg

post-379-0-31737900-1331311681_thumb.jpg

post-379-0-72923500-1331311682_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Поне да беше спазил фокусното разстояние ... иначе в средата се пада един вид радио сянка няма смисъл да слагаш нищо, ся трябва да си играеш с настройка на фокусни разстояния

Относно разглобяването разлепя се капачката отпред.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.