Jump to content

GSM модул за рестартиране ?!!!


NetworkPro

Recommended Posts

Дали ще работи стабилно и без да гърми ако се свържат подсветките: единия + с другия - (аналогично на две батерии една след друга) и свободния + и - да задействат директно релето кеото прекъсва 220-те волта (или 12 волта след адаптера) ?

Заслужава ли си да се пробва? Ако гръмне GSM - по 5лв били втора ръка от разни заложни къщи?

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вземи се хвани малко по сериозно с тая работа, такива "глупости" никой не е правил

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напрвих на Велин предложението и мога да кажа че работи без да има зор ако ви се занимава както самия той е написал в блога си може да се постигнат някой кйриики времетраене на самия рестарт и времетраене на самото позваняване докато устройството се задейства примерно след 3 позвъняване да ресетва.

Само че има еда подробност относно закачането към вибрацията

е при мен нестана след като телефона е в режим на зареждане вибрацията се деактивира автоматично защо е така може сами да се досетите пробвано на няколко модела НОКИА и няколко модела СИМЕНС

Несъм сигурен ама имаше една опция за филтриране на обажданията по номера но тая опция я имаха само определени телефони

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не може само ти да искаш пари хехе стабилка

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си ги двата Телефона хихи ;D . Ще прилича на нещо като failsafe за тероряги. Очаквам и тема кои два оператора да се ползват ?:)

Не че нещо но си мислех че отдавна нещата в тази сфера на бизнеса са придобили по технологична страна но явно съм сбъркал :- .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че хората имаме склонност да усложняваме всичко без да има полза от това. Търся наистина елементарно решение. Благодарен съм на технически запознатите които дават смислени коментар, например "Не се знае захранването на подсветката дали ще издържи консумацията на намотката на релето".

Благодаря.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща се изписаха в тази тема, който я е чел вече има идея как да си направи подобно нещо по няколко начина.

Според мен, най-добре инвестирай малко повече $ в телефон, който може да ти филтрира входящите обаждания вместо да инвестираш толкова много време в сгобяването на "от нищо нещо" - все пак има доста нови и евтини апарати, които го могат. Ако не - дадоха ти мисля линк с готови решения (GSM модул даващ информация през SMS и mail, както и реагиращ при определени команди от SMS).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няй-бързо и лесно ми е някой с малък поялник да запои жици на подсветките и от там да свържа релетата. Всичко друго е загуба на моето време и пари която не мога разбера?! Защо толкова всички напират КУПИ Си това купи си онова? Нямам пари да си купя нищо :) И не искам.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че хората имаме склонност да усложняваме всичко без да има полза от това. Търся наистина елементарно решение. Благодарен съм на технически запознатите които дават смислени коментар, например "Не се знае захранването на подсветката дали ще издържи консумацията на намотката на релето".

Благодаря.

Явно тук наистина има много да се пояснява. Нека започнем оттук:

1. Светодиодите на съвременните телефони се управляват по малко по интелигентен начин от класическата схема : Резистор > Светодиод.

Контрола се прави от PWM контролер който според модела е или отделен чип или е изведен от някой Power Controller. Обикновено се свързват група диоди последователно и се управляват заедно като им се следи тока да речем 20мА и повече . Цялата тази група се управлява с висока честота няколкостотин килохерца като тока на всеки импулс е лимитиран според зададеният ток по горе. Реално тези диоди мигат но нашето око не може да ги види идеята е че се пести ток тъй като цялата енергия от батерията се превръща във светлинна енеригия( зависи от КПД на диода) и нямаме ограничаващ резистор който генерира само топлина. Управлявайки ги така се постигат готините ефекти постепенно увеличаване или намаляване на интензитета .В импулсен режим тока през диода е по голям оттам и интензитета .

Оттук идват и някой от проблемите с които ще се сблъскаш като: 1. Трудно ще премериш напрежението върху някой светодиод; 2. Махайки един диод и свързвайки там релето може и да не успееш включиш релето понеже тока е ограничен заради контролера ; 3. През това реле дето е с голяма индуктивност няма да протече никакъв ток понеже импулсите са с висока честота и съпротивлението на релето е много високо ( по висока честота) ; 5. Някакво директно свързване на подсветките е недопустимо - > нещо ще поизпуши вероятно .

Оттук нататък решението какво ти си решил да правиш е твое . Телефоните и загубеното време отново е твое . Може първо да попрочетеш или пък да пробваш за да видиш какво ще се получи и тогава да коментираме. Слагам една снимчица на такъв чип за да стане малко по ясно.

На мен общо взето темата взе да ми писва. Изглежда ми като че ли те е страх да не сбъркаш и чакаш някой на готово да ти го направи . Ти явно си решил как да стане МИ НАПРАВИ ГО и кажи ТАКА ПРОБВАХ И НЕСТАНА.

post-465-0-30244100-1315820010_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е както казваш (мерейки напрежение не видя нищо), какъв е следващия най-елементарен и евтин начин? Подобно, но с усложнена схема, с транзистори, кондензатори преди релто?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш светодиод от подсветката и слагаш оптрон да-речем pc617,6 N35 и на двата телефона . После изходите на оптроните C-E ги закачаш последователно Слагашедин кондензатор да речем 1микрофарад в паралел като + е на С а - е на Е и това е . Идеята е следната С-Е съпротивлението намалява когато свтодиода е активен в първичната страна .

За да контролираш реле с това Е (-) го свързваш на минус а С(+) го закачаш към релето и оттам на + захранване според релето 5В 12В. Тази схема работи и с един телефон едно реле по същият начин . Просто нямаш единия оптрон .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не сложиш оптрон на мястото вибрацията и после ти трябва един транзистор няколко пасивни елемента и релето в колектора му. Като се замисля дори на неомонтанците (ако не ти се запоява) Relay борда би трябвало директо като се закачи на мястото на вибрацията да тръгне. Може да се наложи един кондезаотор да се добави евентуално...

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не сложиш оптрон на мястото вибрацията и после ти трябва един транзистор няколко пасивни елемента и релето в колектора му. Като се замисля дори на неомонтанците (ако не ти се запоява) Relay борда би трябвало директо като се закачи на мястото на вибрацията да тръгне. Може да се наложи един кондезаотор да се добави евентуално...

Колега това му предложих в четвъртият пост на темата но не беше удобрено :-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф не съм видял .. изФинявам се :)

А точно J100I колегата някъде го подмяташе преправен с един кабел който излизаше от вибрацията ....

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.