Jump to content

Препоръка за усилвател и антена


Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • emc1000

    20

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    9

  • RudY-ElectriC

    3

  • jaredharet

    1

Ами от всеки......

Малка поправка ... от по-горния тмт е по-евтино ;) Сравнение за щуцери спрямо практикер разлика за 1 брой е 1 лев! В полза на тмт, а качеството им е на доста добро ниво. Като цяло няма да е зле да по обиколиш няколко магазина тъй като може да има разлики от над 20лв както ми се е случвало.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега преглеждам сайтове.

Филка Б имат доста голяма гама шкафове. Макар, че те продават най-скъпо поне в Търново. Пратих им запитване за един височина - 600, ширина - 600 и дълбочина 250. Вземам го със запас, че  охлаждане трябва да има.

Сега преглеждам и сайта на http://www.valtronic.bg. Там също имат доста голяма гама шкафове. Тези шкафове даже имат и вентилатори за охлаждане. Това е добре за лятото, че на покрива ще отива към 50 55 градуса лятото.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка поправка ... от по-горния тмт е по-евтино ;) Сравнение за щуцери спрямо практикер разлика за 1 брой е 1 лев! В полза на тмт, а качеството им е на доста добро ниво. Като цяло няма да е зле да по обиколиш няколко магазина тъй като може да има разлики от над 20лв както ми се е случвало.

Склонен съм да търпя поправка понеже скоро несъм ходил ;)

а попринцип ползвх 30% отстъпка в ТМТ а в електромаркет само 10% и беше по евтино спрямо ТМТ :)

но това беше когато имах фирма вече няма :)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега преглеждам сайтове.

Филка Б имат доста голяма гама шкафове. Макар, че те продават най-скъпо поне в Търново. Пратих им запитване за един височина - 600, ширина - 600 и дълбочина 250. Вземам го със запас, че  охлаждане трябва да има.

Сега преглеждам и сайта на http://www.valtronic.bg. Там също имат доста голяма гама шкафове. Тези шкафове даже имат и вентилатори за охлаждане. Това е добре за лятото, че на покрива ще отива към 50 55 градуса лятото.

То е много добре за вентилатора ама трябва да има някаква козирка или нещо от сорта от горната страна на вентилатора  че водата влиза отвсякаде

Ето малко идеи тук

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

Много интересни решения. Това ще го измисля как да стане. Притеснява ме закрепването на стойката, но се надявам и с това да се справя.

А между другото мисля да взема секторна от антени.нет http://anteni.net/images/ms2415_2.pdf

Гледам, че има устройство за корекция, устойчива на външни условия.

Малко с по-занижени параметри е но не мисля, че са толкова критични. Също и диаграмата на насоченост и покаказана. Даже си мисля, че с две антени ще покрия почти цялото село. То зад нас има голи поляни, там не ми трябва покритие за сега.

Предната антена ги няма тези работи, пък и като каза DJ69, че раждясвали ...

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че ръждясват ако им падне покритието в случая дето и падна една саксия от няколко етажа.... Но сега съм я грундирал и боядисал и си е огън. Няма нищо вечно и нищо гарантирано все пак цените на който ги купуваме са дълеч по-евтини от тези на големите пройзводители където качеството е на друго ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам ето такава от wispbg.com и съм много доволен от нея. Въпреки че я дават 120 градусова, работи поне на 180 със сигурност щото имам клиенти на толкова.

А за таблата, в Търново има магазин за ел.материали на партинга на стадиона, а в Горна на центъра зад киното също има такъв магазин, пазарувал съм и от двата. Но да ти дам и една идея, провери първо на вторични, щото аз открих доста запазено табло.

Eто тук може да видиш на wlan2 ми е такава антената

post-177-130900726166_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KaCh и двата магазина ги знам. До паркинга на стадиона е на Филка Б, в Горна го знам, ама не знам на коя фирма е. Утре ще отида да видя кое как е.

DJ69,

тази антена от http://reloadbg.com/ има ли коректор за вертикалния ъгъл за корекция ?

Кутията и антената ще ги взема, то е най-лесната работа.

Ама и да попитам, на покрива как ще е по-добре да се закрепят ... Всмисъл имам два комина, които не се ползват. Височки са, възможно ли е да закрепя антенате към един от двата в зависимост от видимостта на антените, или да изправям стойка в най-високата точка на покрива ?

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има корекция, то май не съм виждал сектор без корекция...  А за покритието не е само до антената на АП то ами и до клиентските у-ва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е има го и това.

Процеса не е едностранен.

Сега съм в дилема, коя от двете антени да взема  ;)

Щом си доволен от тази на http://reloadbg.com , ще взимам тях.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си поръчах антенка. Утре се надявам да я получа. Днес пообиколих магазините за кутия. Спрях се на магазина до стадиона Филка Б. Кутията е с външни размери 600/600/265. Пасва идеално и за вътрешните размери, които си ги бях записал. Излезе за 143 лева. Има планка отдоло и отгоре за монтаж на вентилатор. Много ми хареса, даже ме хваща яд, че такава хубава кутия ще е на покрива. В Събота изливам куфражче на тавана за стойката и по мои сметки в Неделя трябва да монтирам антената.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.