Jump to content

Препоръка за усилвател и антена


Recommended Posts

Искам малко из село да пръсна интернет.

Ето територията, на която ще се покрива:

33131683.th.jpg

Селото не е голямо. Малко се намирам на високо, което ще е приимущество. Ето къде се намирам точно аз:

20836871.th.jpg

Ето къде се намирам аз, спрямо цялото село:

13000390.th.jpg

Целта на упражнението каква е: всичко от мен на ляво и и надоло да има покритие от интернет. Максимално покритие. Антената най вероятно ще се изведе на покрива, с достатъчна височина за директна видимост.

Запитах чичко Гугъл. Има усилватели на 1 W изходна мощност. http://www.elcostar.com/index.php?p=products&cat=1&show_cat=3 и модел KBW24-101 усилвател. Няма цена, което не е добре. Поразрових се още малко и намерих това: http://www.zavseki.net/product.php?ProductID=77

До тук що годе е добре. Става сложно с антените: http://anteni.net/product_1.html и http://www.elcostar.com/index.php?language=bg&p=products&sub=&show_cat=&cat=1&act= . Избор голям но коя ще е най-подходящата антена за целта ? Посъветваха ме да взема секторна антена - 120 градуса 17db с вертикална поляризация.

Помагайте.  Приемам всякакви предложения. :)

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • emc1000

    20

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    9

  • RudY-ElectriC

    3

  • jaredharet

    1

Нали ти казах какво да направиш:) 100-200мв карта + 17дБ секторна антена 120-160 градуса и после като имаш лев друга карта + антена :) Не се занимавай с тоя 1W...Няма да видиш нищо хубаво,а има и глоби! Пък и като гледам картинките може и с една да минеш но по-добре с 2, и най-добре да има още няколко точки някъде из селото или в другия край..

п.п. къде се намира селото в коя част на БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да е село драгганово все пак се вижда третокласен път 514 :P а иначе де попитам как изкара тези снимки с тъкова добро качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

InnovaTek-BG, ти ми каза но дай конкретен модел. Защото нещо ненамирам такива. За това пуснах тема, всичко да е в една тема а не в 5 отделни за всяко нещо.

Линковете, които дадох само на антени.нет има секторна антена но тя е 13 bdi и нещо не и пише ъгъла на излъчване.

На втория линк има антени но коя каква е мога само да гадая.  :-?

George Stefanov, не е Драганово  :P. Близо е до Велико Търново селото.

Снимките са от сайта на Фон България. По точно има там спътникова карта, та оттам ги направих :).

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

InnovaTek-BG, ти ми каза но дай конкретен модел. Защото нещо ненамирам такива. За това пуснах тема, всичко да е в една тема а не в 5 отделни за всяко нещо.

Линковете, които дадох само на антени.нет има секторна антена но тя е 13 bdi и нещо не и пише ъгъла на излъчване.

На втория линк има антени но коя каква е мога само да гадая.  :-?

George Stefanov, не е Драганово  :P. Близо е до Велико Търново селото.

Снимките са от сайта на Фон България. По точно има там спътникова карта, та оттам ги направих :).

Един RB433 с две карти от тези- WLM-54GP - miniPCI 802.11 b/g, 23dBm Wireless Card  ще ти свърши работа.

Относно антените-варненските сектори са 15 не 13dBI но пък са на хоризонтална поляризация-120 градусови са,бачкат без грешка от години работя с тях.Другия избор-anteni.biz-верно сектора е 13dBI,но пък работи перфектно(тествал съм го ;)  )

Останалото зависи от теб-ако си решил с трици маймунки да ловиш-ще плескаш радиата с вградените им антенки,ако искаш да направиш малко по-стабилна мрежа -на всяко клиентско радио външна антена  ( тези на anteni.biz са точния избор и като цена и като качество)

Въпросната ,,мая'' точно с този борд ще ти държи споко 50+ клиента ,каквото и да казва NetworkPro  :P

П.С. Ако искаш да видиш тарикатски клиентски монтаж на радиото и външната антена куплирани в едно-пиши на лични-ще ти пратия и снимка и ще обясния точно как става

Успех!

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микрото нямам грижи вече. Подсигурено е. CPU 750 Mhz, ram 128 Mb, безжичва карта TP-Link TL-WN551G (Atheros AR5212).

За антена се спирам на http://reloadbg.com/anteni2,4.html и Секторна антена 17 децибела 120 градуса-Frequency Range: 2400-2500 MHz, Gain: 16.5 dBi, VSWR: 1,5:1, Horizontal Beamwidth: (-5dB) 120 deg., Vertical Beamwidth: (-3dB) 11 deg., Downtilt: 0 deg, Front to Back Ratio: 35 dB, Max. RF-Power: 50 W, Input Impedance: 50 Ohm, Polarisation: vertical , Connector Type: N-female, Dimensions: 720x240x60 mm , Weight: 3.1kg.

Само не вижда да може да се коригира хоризонталния ъгъл.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от reload работят добре но много ми гният на мен :(. От anteni.biz показва много добри резултати сложена на едно трасе с 17 ката :) Избора си е твой :) Но пак ти казвам не дей се мъчи с тия ватове.. аз за малко не умрях 1 път от подобни базици.. Не е много здравословно все пак си е микровълнова печка.Но се замисли да сложиш няколко сектора в др гия край на селото или няоколко омнита посредата в репитер режим което е по-евтиното но и по-куцото решение...

п.п. Може да се коригира има 2 болта + гайки за стягане като от единия зависи как е ъгъла а от другия е само за допълнително стягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом гният не е добре :-?. То и тука вали дъжд и сняг ;D. Ще видя и антената от друтия сайт. Ще преценя кое е по добро решение.

За мощността все си мисля, че ако я няма в достатъчно количество ще има проблем с обхвата. Тази карта, която взех не знам колко миливата е. Антената ще я разположа на покрива на не много висока стойка (тръба от скеле). Ще викна един приятел с лаптоп с безжична карта да се поразходим и да видя къде ще има обхват.  

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа е с читава карта/софтуер трябва имаш до края на селото но при пряка видимост!

http://ss7.dupnica.net/?p=18

"Wireless Transmit Power 18dBm(MAX)" Или казано накратко 63mW макс.

p.s. Не е от най-силните но все пак пробвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим. Нали за това питам, за да купя по чувствителна антена.  :)

Между другото искам и да запитам за параметрите на връзката.

Signal to Noise e отношение сигнал / шум нали ? Колкото повече, толкова по добре. На микрото ми показва, че е 25 db.

Следващия е Signal Sternght. Най общо казано е нивото на сигнала, излъчван от антенката. Показанието при мен е -65 dbm .

Също ми е интересно и какво е  Noise Floor. Това си мисля, че е нивото на други сигнали около мен. Стойността е -83 db.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Привет на всички.  :)

Дойде момента, когато започвам реализация на проекта.

Искам до питам, има ли фирма, която да ми изработи една метална кутия, в която ще сложа компа с микротика и юпс-а.

Да ми препоръчате някоя.

За антени се спрях на тези от http://reloadbg.com/anteni2,4.html Секторна антена 17 децибела 120 градуса.

За стойка на антената съм нагласил една водопроводна тръба, висока е около 3 метра. От покрива ще се показва на метър и петдесет и нещо ...

Имам и тръба от скеле, но се оказа доста тежка и закрепването на покрива ще е доста трудно.

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги монтирам в противовлажните те метални ел.табла... и от горе вече друга за подсигоряване, че не ми се ще да правя на някой подарък - pc :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от всеки магазин кадето се продават  електро материали

ако си от варна "електромаркет" най евтини са там 

 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.