Jump to content

Услуги Кабелна Телевизия и Интернет


syscom

Recommended Posts

Това звучи свежарски.Защо все трябва ние да пуснеме,ние да ръководиме,ние да определяме.Знаеш ли колко на брой /после ще коментираме същноста и нюансите/са нормативните документите които регулират "пускането" на телевизия?Всеки един от тези документи се казва риск /да не си го пуснал на време,да не си го попълнил правилно,да не си забелязал на време някоя дребна и безсмислена промяна в него,да не си пуснал насрещен документ за самоконтрол/,казва се възможност на някой дебелогъз държавен чиновник да ти цъфне на вратата и да демонстрира селяндурската си комплексарщина прилагайки "цялата строгост на закона".Е добре - защо доставчик на услуги да поема топката - ти за боксова круша на държавните институции и за донор на свежи пари към и без това безкрайно лакомите и в не-лошо финансово състояние /справка парите в рекламния бизнес в телевизията/ телевизии ли работиш.

Ами да си ги пускат сами /клиентите - телевизиите/,да им треперят сами,като им знам броя да ходят дебелогъзите да ги търсят намират и санкционират сами.Ние ще им кажем как - в нормалния свят на такава услуга и викат консултация и за нея няма лиценз .

Ще ми се да се върна на темата.Колегата да каже в какъв обхват иска "да пуска" телевизия - за една сграда , за група сгради хотели или селище от затворен тип,за село или група села,за град,за Милата Татковина или ще цака континент.Има варианти за всичко.Трябва да се конкретизира задачата - иначе много приказки на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Networker

    13

  • spidi

    5

  • master

    5

  • smacker

    5

Това звучи свежарски.Защо все трябва ние да пуснеме,ние да ръководиме,ние да определяме.Знаеш ли колко на брой /после ще коментираме същноста и нюансите/са нормативните документите които регулират "пускането" на телевизия?Всеки един от тези документи се казва риск /да не си го пуснал на време,да не си го попълнил правилно,да не си забелязал на време някоя дребна и безсмислена промяна в него,да не си пуснал насрещен документ за самоконтрол/,казва се възможност на някой дебелогъз държавен чиновник да ти цъфне на вратата и да демонстрира селяндурската си комплексарщина прилагайки "цялата строгост на закона".Е добре - защо доставчик на услуги да поема топката - ти за боксова круша на държавните институции и за донор на свежи пари към и без това безкрайно лакомите и в не-лошо финансово състояние /справка парите в рекламния бизнес в телевизията/ телевизии ли работиш.

Ами да си ги пускат сами /клиентите - телевизиите/,да им треперят сами,като им знам броя да ходят дебелогъзите да ги търсят намират и санкционират сами.Ние ще им кажем как - в нормалния свят на такава услуга и викат консултация и за нея няма лиценз .

Ще ми се да се върна на темата.Колегата да каже в какъв обхват иска "да пуска" телевизия - за една сграда , за група сгради хотели или селище от затворен тип,за село или група села,за град,за Милата Татковина или ще цака континент.Има варианти за всичко.Трябва да се конкретизира задачата - иначе много приказки на пазара.

Здравей, не смятам да се заяждам, но съм на ясно с нещата, които изброи. Предполагам всеки, който легално е в бранша е наясно.

Относно темата - от нас доставчиците се очаква да предложим услуга, за това сме доставчици, варианта с консултациите е временно явление, понеже доставчиците, които доставят истинска ТВ услуга в последствие взимат тези клиенти с "особения вид услуга".

Варианта за консолидацията с други фирми е добър, до колкото това не води до сливане (разбирай изкупуване на единия от другия доставчик) - много такива "сливания" се осъществиха тази година, като инициатори все бяха фирми, занимаващи се основно с телевизия.

Колкото по-скоро дадено ISP добави някаква форма на телевизия към услугите си, толкова по-дълго ще оперира самостоятелно на пазара.

Не искам да спамя повече по темата, но е добре ако модераторите прехвърлят "спам-а" в отделна тема за телевизия, понеже интереса явно е голям.

Текущата тема беше създадена от колегата syscom за проблем свързан с реализация на телевизия в хотел/и.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти .Не се усещам заяден.Радвам се че мога да говоря с друг човек на един и същ език.Смятам че няма фалшива и истинска ТВ услуга - има работеща и не работеща такава.И няма временна и постоянна услуга .Всички услуги са отговор на потребности на клиенти а те се менят като настроенията им , като познанията им ,като парите с които разполагат за да си позволят услугата и като навлизането на новите технологии изместващи старите такива.Значи колелото се върти със страшна скорост и сила.Няма място и време нито за постоянна нито за временна услуга.Има реакция която може да се продаде и такава на която след време ще и се смеем.Днес моите абонати са избягали при доставчик всичко в едно.Утре могат да се върнат при мен защото нещо там не е точно всичко ,или едното излиза прекалено солено.Отдавна беше времето когато маймуните се ловяха само като им обещаеш трици.Какво освен обещания за трици са рекламите на 2-3,5-6 в едно.Като дадеш ниска цена нали трябва отнякъде да докараш нисък разход за да излезе сметката на плюс.И от какво можеш да спестиш - от всичко от което зависи качеството на услугата.Хоп маймуните почват пак да питат - ама не може ли пак при тебе.

Относно сливанията и изкупуванията - ми няма нищо страшно.На мен лично отдавна ми е писнало от това да бъда солов играч.Нямам нищо напротив някой да разчита на мен и а аз да мога да му имам доверие.За гаранциите си има юристи и договорености.Ако те не струват значи и сливането ни не струва.Или сме несъвместими , няма да върви и трябва да търсим други. Или ние не струваме ,и така или иначе бизнеса ни е обречен да умре и това е въпрос на време.

И аз съм "за" отделна тема за телевизиите.Ще пиша често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на модераторите, че разделиха темата.

Та - какви варианти ползвате или мислите да ползвате за доставка на TV услуга в мрежите си?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против тази политика 10 в 1. Всеки трябва да си знае мястото, но в България всеки се мъчи да прави всичко само и само да изкара някой лев. И особено такива като вивацом, ментел, булсатцом и др. който скапаха пазара като цяло. То е ясно какво ще е качеството на нет / тв / и още нещо за 12лв.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 12 лв. ще е за около година, докато ликвидират или изкупят всички по-малки.

След това цените ще станат като във всички нормални държава 3Play 20-25 Euro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да е така както казваш, а както казва един колега тия да го ************

За жалост к р с не им прави нищо, а закача само малките оператори с глупости.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам мненията като цяло са разделени на 2. Да правим ТВ или всяка жаба да си знае гьола.

Кабеларка трудно може да направи ЛАН, но пък е неизбежно. Булсатком и Виваком ще изядат кабеларките, ако те не пуснат качестен DVB-C. И пак нещата са зле за кабеларките които не предлагат и нет.

ЛАН да пусне коаксиали - това непосилно за повечето ланове. Да поддръжаш две съвсем различни медии е равно на финансово самоубиство.

Но пък ако ЛАН доставчика не предложи ТВ, то съдбата му е предречена.

Въпреки, че поддържам идеята всяка жаба да си знае гьола, спазването и означава само едно - тоест развитието ти клони към нула и скоро ще премине на минус.

Според мен, най-доброто за ЛАН е ползването на услуга от друг доставчик: Вестител или Нетера са алтернативите. Зависи какво ще изберете: Мултикаст или Уникаст.

Аз ползвам мултикаст. Колкото и "страшно" да звучи, колкото и да е капризен - не е нещо което една добре построена мрежа да неможе да поеме. За мен преимуществата са повече от недостатаците му и въпреки че почти навсякъде съм на 100 мегабита - услугата върви много добре.

Доколкото съм виждал и чел уникаст разработки, там гигабита е задължителен, както и многото броя рестриимъри които от своя страна вкарват допълнителен брой активни устройства. Отделно, ясно Ви е че гигабита може да поеме около 250 активни абонати.

Третият вариянт е собствена цифрова станция. Цената не им е малка, да не говорим че един транспондер има около 8 програми и един добър пакет от около 80 програми, означава сума около 8-10 хиляди евро.

За в бъдеще тази инвестиция ще се изплати, но колко за в бъдеще - зависи от това колко е голям ЛАН-а.

Освен това, решението налага и договаряне на авторските права. Което изобщо не е лека задача пък и ако ЛАН-а е малък - просто не си заслужава парите които трябва да им се плащат на тия кожодери с авторските права.

И накрая, тези ЛАН-ове които не успеят да пуснат цифрова ТВ скоро трябва да се продадат или ще хванат по стръмното към края си.

Аз лично се опитвам да гледам една крачка по-напред. Виваком все още нямат HD канали. Булсатком имат, но приемника им работи качествено само от време на време.

А хората си накупиха 3Д ледове и прочее. Докато Булсатком и Виваком плащат скъпи транспондери - малко трудно ще могат да пуснат 3Д и повечко ХД канали. А времето на тези телевизии наближава все повече и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си само дето услугата на вивацом и булшитком е много по зле от това което получавам на DVB-C, а да не говорим за прекъсванията като се появи 1-2 по големи обака или завали. Из нашия край си духа яко и въпросните оператори имат много главоболия затова не случайно искат да правят всичко по кабел. И като гледам какво става около мен мисля че ланка та по лесно се справя с пускането на коаксиал за телевизия от колкото кабеларката да пусне нет по лан /оптика.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

@master с какви паници ви пречат облаците 40см предполагам

при 65см паница (разбира се не турска) сигнала на 3-те бг DTH оператора са на 75% което и при снежна буря

стига да не натрупва на паницата е достатъчно да се гледа

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандартните който ги слагат 60-65 постоянно проблеми. Викахме ги няколко пъти сменяха правиха и пак така. Сигнала е около 45% в момента при ясно време...

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

стандартните който ги слагат 60-65 постоянно проблеми. Викахме ги няколко пъти сменяха правиха и пак така. Сигнала е около 45% в момента при ясно време...

с конвертор GS ли това 0,2db двоен

това е сигнал зад дърво

разхлаби конвертора и го премести макс напред или назад

надявам се кабела(конвертора) също да не е насочен вертикално а да е завъртян конвертора спрямо локацията ти

точна справка за калкулациите тук http://www.satlex.de/bg/azel_calc.html

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с мнението на smacker.

Гледам мненията като цяло са разделени на 2. Да правим ТВ или всяка жаба да си знае гьола.

Кабеларка трудно може да направи ЛАН, но пък е неизбежно. Булсатком и Виваком ще изядат кабеларките, ако те не пуснат качестен DVB-C. И пак нещата са зле за кабеларките които не предлагат и нет.

ЛАН да пусне коаксиали - това непосилно за повечето ланове. Да поддръжаш две съвсем различни медии е равно на финансово самоубиство.

Но пък ако ЛАН доставчика не предложи ТВ, то съдбата му е предречена.

За LAN доставчиците е малко по-лесно, вариант с цифрова TV пусната през съществуващата мрежа (няма нужда от паралелна коаксиална мрежа). За кабеларките е малко по-сложно с Интернет услугата.

Аз съм поддръжник на това да се добавя TV услуга (за ISP), но вариантите не са особено много и особено привлекателни.

Най-реално ми изглежда услугата тивия, но не се знае до кога ще се предлага такава форма на бизнес партньорство от Вестител (до кога ще имат интерес от това, и дали не се цели нещо друго от фирмата).

От гледна точка на капацитетите във вътрешната мрежа, може да се добавят вътрешни за мрежата рестриймъри преди определена голяма група клиенти (по-голямо населено място или квартал/район), за да се спести от вътрешния трафик (децентрализирана услуга).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ако остане време ще го мъча. Но не е за дърво в смисъл, че няма никакви прегради пред антената. Нека модераторите да отцепят тази част от темата в нова да не спамиме тази.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

@master с какви паници ви пречат облаците 40см предполагам

при 65см паница (разбира се не турска) сигнала на 3-те бг DTH оператора са на 75% което и при снежна буря

стига да не натрупва на паницата е достатъчно да се гледа

те и паниците им са едни ... наскоро настройвах една, стойката си е като ламарина криви се много лесно, ако пък и тоз дето монтира не си дава зор още по зле става работата, за тези 75% които говориш предполагам става дума за качеството на сигнала, но при лошо време има значение нивото на сигнала, а по някога много ме кефи и на какви места монтират чиниите под разни козирки и стрехи, така че мине ли дъждовен облак дори и да не завали сигнала гипс.

А по темата аз работя в фирма която от 16 години е кабелен оператор а интернет доставчик сме от 8-9 години и не виждам никакъв проблем, кабелен оператор да стане ИСП, всеки достатъчно умен ще знае или ще се консултира кое как се прави. А за ИСП-тата ко да кажа ако са сериозни и имат оптична мрежа евтиния вариант ИпТВ другото е сериозна инвестиция както писа един колега по горе, всичко пак опира до пари.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.