Jump to content

Услуги Кабелна Телевизия и Интернет


syscom

Recommended Posts

Не си уточнил, че става дума за хотел.

Понятията хубаво и евтино обикновено се разминават много, както има поговорка "Хубаво и евтино няма, но скъпи боклуци бол".

Варианта с iptv.bg е разпространен в БГ и рядко се предлага от кварталните доставчици - BTK до последно го предлагаха преди да пуснат "жирафа" (вероятно още го предлагат).

За твоя случай, ако ще пробваш да се справиш сам, варианта, който предложи koko звучи най-реално, ако не, убеден съм, че Булсат или Сателит БГ имат отделни оферти за хотели.

БТК ако са доставчици аз съм НАСА.

А Булсат и Саталайт БГ не предлагат услуги на юридически лица до колкото знам.

Значи ако слушам колегата koko познай ще дръпна с 50 000 хилки назад само за боксове а 2 пц, 10000 м утп минимум, мрежово оборудване още 10к - по добре да стана доставчик на някой среден по големина град.

Аз ви казах че имам решение и то е на колегата Велин работата става с станция за КТВ с модулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Networker

    13

  • spidi

    5

  • master

    5

  • smacker

    5

  • Администратор

За хотел по евтино от коаксиален кабел няма

който твърди друго е в грешка

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз имам 500 клиента кво му евтиното втора ръка 50000 лв.

Да се намесим и аз като стар кабелджия направил няколко аналогови мрежи и доста лан,оптични и wi-fi.

ЗАПОМНИ ЕДНО!Не съм видял кабеларка от която става качествен интернет доставчик или интернет доставчик да предлага качествена кабелна телевизия.Двете са несъвместими а и акъла на кабелните техници не стига за лан мрежите както и обратното.Работи с това с което се занимаваш сега и не си взимай белята наглавата.Привлечи(задържи)клиентите по друг начин.

Бих препоръчал сървър и шерване на булсата(трудно се намират хора за това,доскоро ми бацаха 3 Дрима,не че ми пука за ирдетото)- незаконо е но клиента за 5 допълнителни лева на месец ще е доволен и няма да помисли да се откаже.

Чергата са я хакнали отдавна :) имам познат шернал на над 100 души и не му пука :))))))))))))

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намесим и аз като стар кабелджия направил няколко аналогови мрежи и доста лан,оптични и wi-fi.

ЗАПОМНИ ЕДНО!Не съм видял кабеларка от която става качествен интернет доставчик или интернет доставчик да предлага качествена кабелна телевизия.Двете са несъвместими а и акъла на кабелните техници не стига за лан мрежите както и обратното.Работи с това с което се занимаваш сега и не си взимай белята наглавата.Привлечи(задържи)клиентите по друг начин.

Бих препоръчал сървър и шерване на булсата(трудно се намират хора за това,доскоро ми бацаха 3 Дрима,не че ми пука за ирдетото)- незаконо е но клиента за 5 допълнителни лева на месец ще е доволен и няма да помисли да се откаже.

Чергата са я хакнали отдавна :) имам познат шернал на над 100 души и не му пука :))))))))))))

Има вярно в това - добър пример са бившите Евроком, които така и не си оправиха нета преди да се слеят и продадат :), но добър пример за качествен нет+ТВ беше Мегалан, преди да се продадат (още ме е яд, че се дадоха).

Истината е някъде по средата, при добро желание и достатъчно средства всичко е възможно.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намесим и аз като стар кабелджия направил няколко аналогови мрежи и доста лан,оптични и wi-fi.

ЗАПОМНИ ЕДНО!Не съм видял кабеларка от която става качествен интернет доставчик или интернет доставчик да предлага качествена кабелна телевизия.Двете са несъвместими а и акъла на кабелните техници не стига за лан мрежите както и обратното.Работи с това с което се занимаваш сега и не си взимай белята наглавата.Привлечи(задържи)клиентите по друг начин.

Бих препоръчал сървър и шерване на булсата(трудно се намират хора за това,доскоро ми бацаха 3 Дрима,не че ми пука за ирдетото)- незаконо е но клиента за 5 допълнителни лева на месец ще е доволен и няма да помисли да се откаже.

Чергата са я хакнали отдавна :) имам познат шернал на над 100 души и не му пука :))))))))))))

И като стар кабелджия какво можеш да ни посъветваш за главната станция-каква да бъде?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като стар кабелджия какво можеш да ни посъветваш за главната станция-каква да бъде?

Никаква!Ако се занимава с нет да си го развива само него.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че ако кабеларките се развиват само с телевизия, а доставчиците на Интернет само с Интернет - и 2-та вида са загинали заради такива, които предлагат 3/4/5 в едно!

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че ако кабеларките се развиват само с телевизия, а доставчиците на Интернет само с Интернет - и 2-та вида са загинали заради такива, които предлагат 3/4/5 в едно!

Точно така 2-3 в едно услугите ни отнемат всеки ден клиенти.За това се чудя как да пусна към нета и КТВ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така 2-3 в едно услугите ни отнемат всеки ден клиенти.За това се чудя как да пусна към нета и КТВ.

Вариантите са 2 (не говоря за техническата реализация) - ако имаш повече users се договаряш с телевизиите и правиш своя КТВ, ако са по-малко или не ти се занимава, сключваш договор за Web TV от рода на iptv.bg, макар, че там каналите са по-малко и не може да се гледа на телевизор (това е само за PC, не не не можеш сам да си го донаправиш за STB).

Освен iptv.bg има още 2, по-сериозни варианта:

Вариант 1:

tivia.bg - 85-86 канала + няколко за HD, имат техни решения за STB. Към него съм се насочил и аз (по към края на годината мога да напиша впечатления);

Вариант 2:

Услугата на Мтел (Quarto), реализирана заедно с Нетера - 100-тина канала, имат и HD, с техни решения за STB. Вариант е също, но е много обвързващо и аз лично за мен не го предпочитам.

И в двата случая имаш услуга, която препродаваш на своите крайни клиенти (за разлика от iptv, където плащаш месечна такса и пряко нямаш право да препродаваш tv услуга).

За да ти работят добре такъв тип услуги, трябва да имаш по-сериозна преносна среда - от 1.5 до 4Mbps на канал на user гледащ в реално време (това е за не HD каналите).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tivia-та работи по мултикаст, Куарто-то по уникаст. Това трябва да се има в предвид...също и, че трябва да си изградиш 500-600мбит/с пренос до мтел/нетера/новател/гцн/вестител...и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tivia-та работи по мултикаст, Куарто-то по уникаст. Това трябва да се има в предвид...също и, че трябва да си изградиш 500-600мбит/с пренос до мтел/нетера/новател/гцн/вестител...и т.н.

За М-тел не знам, но при тивията се ползват рестриймъри, което значи, че в най-лошия случай трябва да можеш да вкараш всичките канали до рестриймъра (80 броя по ширината на летна), а след него вече трябва наистина яка преносна среда до users - от FTP нагоре :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За М-тел не знам, но при тивията се ползват рестриймъри, което значи, че в най-лошия случай трябва да можеш да вкараш всичките канали до рестриймъра (80 броя по ширината на летна), а след него вече трябва наистина яка преносна среда до users - от FTP нагоре :).

Лошо-аз получавам нета по радиолинк почти 100мв.Каква е ширината на канала?Някой вижда ли друг начин освен построяването на собственна станция?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата мрхардуер безусловно.Техниците на КАТВ не стават за ЛАН.Тези на ЛАН пожизнено не можеш да ги научиш какво е децибел на микроволт.Следва удвояване на персонала - най-скъпия ресурс.В добавка си отваряш проблеми по следенето на две дейности с различна динамика - технологична и организационна.На третияя месец се хващаш че след 21 ч . си приказваш сам.Естественото развитие е да си прецениш в кое си по-силен и от кое печелиш повече а за другото да търсиш адекватен партньор.Аз лично избрах по-перспективното а за останалото търсих ,намерих слабото място на конкуренцията и го дадох на юзърите те да му мислят за рисковете /срещу скромно заплащане разбира се /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата мрхардуер безусловно.Техниците на КАТВ не стават за ЛАН.Тези на ЛАН пожизнено не можеш да ги научиш какво е децибел на микроволт.Следва удвояване на персонала - най-скъпия ресурс.В добавка си отваряш проблеми по следенето на две дейности с различна динамика - технологична и организационна.На третияя месец се хващаш че след 21 ч . си приказваш сам.Естественото развитие е да си прецениш в кое си по-силен и от кое печелиш повече а за другото да търсиш адекватен партньор.Аз лично избрах по-перспективното а за останалото търсих ,намерих слабото място на конкуренцията и го дадох на юзърите те да му мислят за рисковете /срещу скромно заплащане разбира се /.

Тоест си пуснал нелегално TV срещу скромно заплащане или :)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.