Jump to content

RB433AH Големи проблеми (solved)


NetworkPro

Recommended Posts

все пак колкото повече топлина

толкова по голямо съпротивление

и тока изчезва

Може да си и модератор , но това е най тъпата мисъл .Какъв мод може да бъдеш за мен никакъв !!!

ps:Представи си керамчен котлон загрят до 'червено' и тока изчезва (0 Ампера- няма консумация) велико !!!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    21

  • 111111

    6

  • NeTmAsTeR

    4

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

То зависи от случая :D но аз смятам че като се сгрее и компонентите се умъртвяват а и чиповете минават критичните работни граници и не изчисляват точно вече така че винаги се стремя да охлаждам всичко повечко, въпроса е че конкретния рутерборд не съм го монтирал аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Може да си и модератор , но това е най тъпата мисъл .Какъв мод може да бъдеш за мен никакъв !!!

ps:Представи си керамчен котлон загрят до 'червено' и тока изчезва (0 Ампера- няма консумация) велико !!!!

не съм ел техник нямам висше по физика

но имам пряки наблюдения над един Trendnet TEW-410APB

след като му стопиха оригиналното зарядно от ЧЕЗ

сложихме едно от D-link параметраллно покриваше изискванията

като оригиналното от 5V 1A  да но бриджа грееше и се рестартираше

тока мерен с мултицет падаше с нагряването до рестарт

после се вдигаше малко и пак падаше до следващия

в момента е с захранване от лаптопа на същите параметри

и нито грее нито забива и тока непада

зарядното от D-link работи на домашния рутер и рутера не грее

и е стабилен

а това че съм модератор какво общо може да има с останалото само ти си знаеш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложихме едно от D-link параметраллно покриваше изискванията

като оригиналното от 5V 1A  да но бриджа грееше и се рестартираше

в момента е с захранване от лаптопа на същите параметри

и нито грее нито забива и тока непада

 

Какво е това захранване от лаптоп 5 волта ?

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

захранването е DELTA adp-10sb rev.h

WPSO129.jpg

да сложа оригиналната снимка с дата и час ;)

снимана е с фотоапарат Samsung Digimax35 MP3

и леко пипната с GIMP зарад стандартните артефакти на Samsung

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо не са еднакви  оригиналния както казваш е 5V 1A заменяш го сDelta ADP-10SB Rev H AC Power Adapter 5V 2A   разликата е че е с по двойно по голям изходен ток (което е добре).Първото от D Link'a се дънело по ток. Друго ми беше интересно какъв е лаптопа оказа се , че  Delta ADP-10SB Rev H AC Power Adapter 5V 2A е за This A/C adapter can charge several different iPaq models. ( без коментар)

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз Jornada за лаптоп броя ;)

захранването въпреки че е 10W модел причлича на този 13W модел

т.е. има букса за захранващ кабел като тези за компютър

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да се придържаме към темата. От двете страни на 10 километровия линк всичко е еднакво, и захранванията, а на село рутерборада е накачен с още две Wi-Fi карти и там до сега не сме видели watchdogа да го рестартира, никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос?Имали онлине или интерактиве UPS на тоя борд в селото?Или адаптера е вързан директно?Ако е вързан направо без никакви мерки за стабилизиране и backup - трябва да помислите сериозно!На спнет бордовете по-селата се дънят много от тока щото тука в селата около варна тока е непредвидим! :

п.п. тия дни ще мъча до едно село линк и там ще има APC разклонител със защита->UPS интерактиве->Пак Ups със защита и тогава ще са ап тата и рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е свързано директно към 220те. Захранванията са от лаптоп, 18V импулсни. В бъдеще ще е добра идея да се надгражда системата и UPS да е едно от допълненията. Нещо което забелязахме днес е че на рутерборда в града (при еднакви захранвания на двата) /system health показва 17V а на село показва колкото трябва - 18.5V. Имам съмнения за тоци от ADSL модемите и първата проба ще е със един switch между единия ADSL модем и рутерборда. Щото преди да ги бриджна единия ADSL минаваше през едно рутерче да си мени IP адреса и тогава всички проблеми са били само от максималния брой конекции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как от адсла ток по лана ще излиза?Адсл е с адаптер Галванично разделен!.Лан изхода му и тои е галванично разделен със съгласуващ "траф"Както всяка нормална лан карта!Онова черничкото близо до лан буксата..Реално няма как да отиде напрежение ако всичко е нормално и изправно.Това че импулсните на бордовете са еднакви модели не ти ГАРАНТИРА че ще вадят еднакво напрежение.Още повече аз невярвам на рутербордове,дъна какво мерят като напрежение.Ползвам си мултицет но не марки под 50лева!Мерете в селото колко волта е в контакта!Като сложите упс тои ще почне да ти прай статистика.На работа апц тата мерят сравнително много точно +- 3V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безкрайни благодарности за безценните съвети.  [smiley=beer.gif] Определно ще се правят подобрения, колкото е възможно.

Междувременно ровейки се упорито попаднах на това :  http://forum.routerboard.com/viewtopic.php?f=3&t=3868 тук им се налага да връщат рутербордове за смяна на кондензатори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Switching power supplies often have a minimum load requirement.  You probably are under that minimum load when it is not stable.  It is better to use 18POW or 24HPOW which are designed to work with much smaller minimum loads than your laptop supply.

Tom

Възможно ли е да товарим захранването твърде малко от което рутерборда да е нестабилен?  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да товарим захранването твърде малко от което рутерборда да е нестабилен?  :o

Спрямо електроехниката това предположение е абсолютно погрешно. И отново спрямо електротехниката идеята за изсъхнали кондензатори е логична, но при положение че ти е нов борда по вероятно е да е с фъбричен дефект в някои елемент.

И също тъка ако имаш възможност защо не пробваш временно да замениш проблемния, или пък да размениш двата с захранванията и подобни комбинации за да си на 100% сигурен в кое устройство е проблема и от какво естество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.