Jump to content

Какво стана ( 18.06.2011 ) ??


Recommended Posts

Нямам нищо общо с тях, ако това намеквате.А относно това за Шумен само единия човек е от там, а атаката е направена от целия екип.До колкото знам другите са от Пловдив, Харманли и т.н.Каквото искате мислите, но просто ме е яд на тоя DJ, че почна да товари хората, а незнае защо удара е направен.Мисля, че темата е приключена.Може да я затваряте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@slevin а ти говориш пълни глупости.Никакво LFI не са ползвали, и ти изобщо знаеш ли какво е LFI и как се използва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@slevin а ти говориш пълни глупости.Никакво LFI не са ползвали, и ти изобщо знаеш ли какво е LFI и как се използва?

1. Господинчо..., по полечка, съветвам те да не се палиш, аз какво съм написал, ти какво четеш LFI :) ?

2. Изказах само предположение. А относно  Remote file inclusion за което говоря има доста писано в мрежата.

3.Започваш тема и задаваш въпроси как е станало, аз ти отговарям с някакво предположение(прочети отново редовете ми), а ти ми се палиш насреща, че и държиш груб тон.

Е при тази ситуация, не мисля въобще да ти отделям повече време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лесно са ви одарили дори мога да кажа и човека който го направи а начина е следния.. :) кофти VPS от суперхостинг 1 во и 2 ро под домеин с някакво phpbb3 и е steatnal паролата на RedHat желателно е да си смените и паролите всичките понеже дб-то е дъмпнато :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално на 15-16 години е а иначе варна ме съмнява от Шумен е общо взето деца.. :) но и тва phpbb3 дето беше на тоя vps Беше много куцо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лесно са ви одарили дори мога да кажа и човека който го направи а начина е следния.. ;D кофти VPS от суперхостинг 1 во и 2 ро под домеин с някакво phpbb3 и е steatnal паролата на RedHat желателно е да си смените и паролите всичките понеже дб-то е дъмпнато ;D

1. Как реши, че е кофти VPS 1-во?

2. Как реши, че дистротот е RedHat?

3. Как разбра, че атаката е била такъв тип.

По точка 1. Ако ми кажеш дефиниция за "хубав VPS", ще ми е много гот да разбера разликата межди хубав и кофти VPS.

По точка 2. нали не вярваш на всичко което връща nmap? ако въобще си nmap-вал хостинга на форума:)

По точка 3. супер ми е интересно как без лог разбра как е направена атаката? Или имаш може би ясновидски способности:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на такова глупаво нещо не трябва да се отговаря по същия начин. нядявам се "хакера" като попорасне да си хване първата приятелка и да поолегне малко в "живота". живота не е онлайн и не се притеснявам че някой ще ми види паролата и ще ми я промени или ще влезе в профила ми.... какво ще ми стане? нищо. аз имам живот извън лаптопа и всичките ми "онлайн приятели".

а ето какво ми направи впечатление :) колегите са тук :);D ;D ... добре дошли h@X0r http://www.mikrotik-bg.net/index.php?action=profile;u=1550

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма нищо интересно и притеснително,не разбирам защо е нужно  да се шуми около това. Форумчето си работи със или без вашите желания и мнения ,и това ще зависи единствено от собственика на домейна и на хоста :) .

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Как реши, че е кофти VPS 1-во?

2. Как реши, че дистротот е RedHat?

3. Как разбра, че атаката е била такъв тип.

По точка 1. Ако ми кажеш дефиниция за "хубав VPS", ще ми е много гот да разбера разликата межди хубав и кофти VPS.

По точка 2. нали не вярваш на всичко което връща nmap? ако въобще си nmap-вал хостинга на форума:)

По точка 3. супер ми е интересно как без лог разбра как е направена атаката? Или имаш може би ясновидски способности:)

Леко ми се струваш простичак и пишеш глупости без да си прочел правилно поста ми така че не мисля да ти давам адекватен отговор.. 1 во VPS ли е от някакъв измислен хостинг провайдър не ми го хвали

2 .ро не ми трябват логове за да вида от къде е дъмпнат бекъпа на форума ;D 3 то що си мислиш че изобщо има нужда да се ползва nmap ? :) и изобщо 4 то знаеш ли кво пишеш ? :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Шуменец в най-мощната хакерска групировка, разбита днес

Неутрализирана е най-мощната хакерска групировка в България, съобщиха от пресцентъра на МВР.

След няколко месечно разследване антимафиоти проведоха безпрецедентна за страната операция срещу организирани хакерски групи в Интернет. При акцията, в която взеха участие служители на сектор "Компютърни престъпления, интелектуална собственост и хазарт" и териториалните структури на ГДБОП в Плевен, Шумен, Пловдив, Бургас, Хасково, Стара Загора и Кюстендил, е неутрализирана най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion.

Характерно за групата е специфичното й поведение във виртуалното пространство. Членовете й използвали кибер терористични похвати и компрометирали услугите на редица големи финансови и интернет базирани компании. Освен това те се занимавали и с нерегламентиран достъп до компютърни системи, намиране на пролуки или непълноти при изграждането на редица правителствени и неправителствени сайтове, споделяне на специфичен софтуер за осъществяване на нерегламентиран достъп до компютърно-информационни данни, кражба и разпространение на откраднати данни от кредитни карти на хора от цял свят.

До средата на 2012 г. хакерската групировка е осъществила атаки на над 500 различни уеб сайта из целия свят.

В хода на работата по случая и проведените редица оперативни действия антимафиотите установили, че изключително добре организираната група използва сайта www.cwi-group.org, за да координира дейността си. Организаторите постоянно променяли местоположението му. Била използвана сложна система от "зомбирани" прокси компютри за "тунелиране" на връзката към него с цел прикриване на истинското му местонахождение, както и това на администраторите на сайта. Въпреки опитите да прикрият следите си от правоохранителните органи, хакерите били разкрити. Установено е, че уебсайтът е регистриран от И.Б. с псевдоним "SlaserX", член на форума. Той е криминално проявен и осъждан. Сред основните членове на групата, ръководещи цялата организация, са и М.Б. с никнейм Necrosis от Шумен, ползващият псевдонима Praetorian Е.Н. от Пловдив, хасковлията Т.Н. с псевдоним r00t3r, П.П. - Farzy от Плевен, столичанинът Р.К. с псевдоним Elfinity, И.Д. - Lord_nikon от Дупница, и С.А. от Павел Баня, използващ псевдонима SERPENT.

В рамките на разследването е изяснено, че участниците в групировката следвали строга йерархична организация, свидетелстваща за високата степен на организираност и координация между различните членове. Те били структурирани в различни групи според достъпа и правомощията им: "Администратори", "Модератори", "Сканиращ екип", "Донори/Спонсори", "Секционни модератори", "Приятели", "ВИП Потребители" и група "Членове".

В хода на операцията претърсвания и изземвания са извършени на територията на девет града в страната – София, Шумен, Пловдив, Бургас, Червен бряг, Плевен, Хасково, Дупница и Стара Загора. Конфискувани са четири преносими компютъра, пет настолни компютъра, седем преносими дигитални носители на информация, три компютърни твърди диска и над 200 компактдиска.

На иззетите компютърни конфигурации, използвани от организаторите на групата, са открити бази данни с огромно количество откраднати електронни пощенски кутии и потребителски профили за социални мрежи, както и паролите за тях. Голяма част впоследствие били използвани за изнудване.

Към момента хакерският интернет форум www.cwi-group.org се намира под контрола на ГДБОП и дейността му е преустановена. Срещу членовете на групата е образувано досъдебно производство. Предстои да им бъдат повдигнати обвинения за извършвани от тях престъпления в областта на високите технологии. /БГНЕС

Честито. Вече още по-ифициално влизат в историята и ще имат още по-голямо самочувствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тепърва ще излизат наяве кое как е станало :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.