Jump to content

blizoo Близу, Кейбълтел, ЕКК

Recommended Posts

Anatoli

абсолютно съм съгласен с ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤ пазара стана грозна картинка

• Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• NetworkPro

8

• Anatoli

8

• ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

7

• master

4

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Освен това лично мое мнение си е но предпочитам да съм клиент на малко ISP от колкото на голям. Някой хора знаят на кой съм вързан и няма да му правя реклама .. Е да спира от време на време понякога за повече от час , много ме ядосва по някога особено като имам работа да върша но въпреки това не бих го сменил с който и да е от големите!

Anatoli

относно пролуките в доксис ,всичко в този живот е въпрос на избор ,близоо са избрали доксис добре друг си е избрал безжичен пренос  трети си е избрал опика,щом са си избрали доксис значи е имало защо, те са хората с парите те решават а аз ,ти и някои друг ще ги опсъждаме само  :)    :)

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

С тази технология много лесно се "навлиза" на нов терен... Ако нямахме такива космически скорости може би щеше да е супер.

NetworkPro

DOCSIS е доста уязвим от най-идиотските проблеми от сорта прегризан един кабел - затова постоянно спира.

Докато при Ethernet - меден и оптичен - има прекрасни възможности за резервираност - затова на Мегалан услугата никога не спира. Въпреки че те сега както са част от Мтел - може и да се проемнят нещата. Хехехе.

Edited by NetworkPro
¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Еми щом на спнет се промениха към много зле значи и мегалан няма да изостане :)

Anatoli тези 50мб който ги рекламират по коаксилка ли са ?

NetworkPro

По коаксиалка са но доста често са 30 :) хъхъхъхъ  :) смях смях

И аз съм бил клиент на Евроком, защото само те имаха покритие в нашия блок. Всичко беше наред докато не спря един ден в 18.05

Много е гадна услугата 3в1 - като спре и няма нито нет нито тв нито телефон да ги псуваш. Все пак се обадих по gsm-а и операторката ми каза че проблема е малък и няма да пращат техници, ако е голяма авария щели да пратят. Разпитах познати и се оказа че целия квартал сме без сигнал. Обадих се отново и казах че и други нямат не съм само аз, дори накарах и приятелите да звъннат за да разберат че е голяма аварията, но ми отговориха че не е така, само аз нямам и ми затвориха. На следващия ден отнесох цялото си оборудване, платих си още 1 такса по договор ми оставаше и станах клиент на лан оператор и сателитна телевизия. Няколко дни след това ми се обаждаха да ме питат защо месец и половина платени не си ги полдвам и защо се отказвам - обясних им и те казаха че имало проблем с някакъв основен кабел и нямало какво да се направи. След мен всички в блока си смениха доставчика и сега няма никой при тях.

danielskiii

ае coaxial(docsis) е приложимо само по селата в градовете издиша

gbdesign

Близу са си арогантни от най-високото им директорско ниво, до обикновените касиерки. Лошо наследство от времето им на /само/ кабелна телевизия. Клиенти с измами, кофти отношение и обслужване, като на каса на БТК, преди 20 години, в днешно време не върви.

Anatoli

Еми щом на спнет се промениха към много зле значи и мегалан няма да изостане :)

Anatoli тези 50мб който ги рекламират по коаксилка ли са ?

да скоростите са по коаксиал и са си съвсем реални
Anatoli

бях попитал за кои град близоо не са си осигорили нет в касата, но така и никои не ми отговори  :) 

• 4 months later...
NetworkPro

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) глоби с 30.3 хил. лева цифровия и кабелен оператор "Близу" (общото име на слетите дружества "Евроком" и "Кейбълтел") заради заблуда на клиенти, показва справка в регистъра на ведомството. Наложената глоба е 0.03% от нетните приходи на дружеството за 2010 г. Проверка на антимонополния орган е показала, че интернет доставчика умишлено е заблуждавал клиентите си като е рекламирал пакет включващ повече от 150 телевизионни програми, но в действителност предлаганите телевизии са били 112.

Причина глобата да бъде толкова ниска според КЗК е, че "Близу" е рекламирало заблуждаващия пакет само в интернет и чрез листовки, което съответно не е довело до заблудата на голям кръг от лица. При тежко нарушение санкциите могат да достигнат до 2% от нетните приходи на дружеството. Според становището на компанията изпратено до антимонополния орган, хората сами са можели да разберат от листовките, че телевизиите не са над 150 броя. Като аргумент в своя защита от операторът са обяснили също, че заблудените са ограничен кръг от лица.

Сигналът е получен от потребител по електронната поща на комисията. В него се посочва, че информацията за интернет услуга blizoo NET 50, качена на сайта на компанията, не е пълна и не уточнява дали предлаганата максимална скорост за качване е за български, международен или за двата вида интернет, и гарантирана ли е тя. В решението, с което КЗК започва проверката, се посочва, че думата "максимална" предполага липса на гаранция, а реалната скорост може да е и много по-ниска.

В края на февруари КЗК глоби "Близу" с 56 288 лв. за нелоялна конкуренция по жалба на "Нет 1" - тогава проверката е установила, че дружеството е предлагало бонуси, с което незаконно е привличало клиенти. В момента тече още една проверка на цифровия оператор по сигнал на клиент. Според жалбата му, дружеството заблуждава умишлено чрез реклама потребителите със скорост на интернета, която в действителност не предлага.

"Близу медия" е новото име на операторите "Евроком" и "Кейбълтел", които бяха купени през 2009 г. от шведския инвестиционен фонд EQT V, а през 2010 г. се сляха в новото дружество. Те предлагат кабелна, цифрова телевизия, интернет и телефони.