Jump to content

blizoo Близу, Кейбълтел, ЕКК


NetworkPro

Recommended Posts

абсолютно съм съгласен с ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤ пазара стана грозна картинка

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    8

  • Anatoli

    8

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • master

    4

Освен това лично мое мнение си е но предпочитам да съм клиент на малко ISP от колкото на голям. Някой хора знаят на кой съм вързан и няма да му правя реклама .. Е да спира от време на време понякога за повече от час , много ме ядосва по някога особено като имам работа да върша но въпреки това не бих го сменил с който и да е от големите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно пролуките в доксис ,всичко в този живот е въпрос на избор ,близоо са избрали доксис добре друг си е избрал безжичен пренос  трети си е избрал опика,щом са си избрали доксис значи е имало защо, те са хората с парите те решават а аз ,ти и някои друг ще ги опсъждаме само  :)    :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази технология много лесно се "навлиза" на нов терен... Ако нямахме такива космически скорости може би щеше да е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DOCSIS е доста уязвим от най-идиотските проблеми от сорта прегризан един кабел - затова постоянно спира.

Докато при Ethernet - меден и оптичен - има прекрасни възможности за резервираност - затова на Мегалан услугата никога не спира. Въпреки че те сега както са част от Мтел - може и да се проемнят нещата. Хехехе.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом на спнет се промениха към много зле значи и мегалан няма да изостане :)

Anatoli тези 50мб който ги рекламират по коаксилка ли са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм бил клиент на Евроком, защото само те имаха покритие в нашия блок. Всичко беше наред докато не спря един ден в 18.05

Много е гадна услугата 3в1 - като спре и няма нито нет нито тв нито телефон да ги псуваш. Все пак се обадих по gsm-а и операторката ми каза че проблема е малък и няма да пращат техници, ако е голяма авария щели да пратят. Разпитах познати и се оказа че целия квартал сме без сигнал. Обадих се отново и казах че и други нямат не съм само аз, дори накарах и приятелите да звъннат за да разберат че е голяма аварията, но ми отговориха че не е така, само аз нямам и ми затвориха. На следващия ден отнесох цялото си оборудване, платих си още 1 такса по договор ми оставаше и станах клиент на лан оператор и сателитна телевизия. Няколко дни след това ми се обаждаха да ме питат защо месец и половина платени не си ги полдвам и защо се отказвам - обясних им и те казаха че имало проблем с някакъв основен кабел и нямало какво да се направи. След мен всички в блока си смениха доставчика и сега няма никой при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близу са си арогантни от най-високото им директорско ниво, до обикновените касиерки. Лошо наследство от времето им на /само/ кабелна телевизия. Клиенти с измами, кофти отношение и обслужване, като на каса на БТК, преди 20 години, в днешно време не върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом на спнет се промениха към много зле значи и мегалан няма да изостане :)

Anatoli тези 50мб който ги рекламират по коаксилка ли са ?

да скоростите са по коаксиал и са си съвсем реални

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях попитал за кои град близоо не са си осигорили нет в касата, но така и никои не ми отговори  :) 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) глоби с 30.3 хил. лева цифровия и кабелен оператор "Близу" (общото име на слетите дружества "Евроком" и "Кейбълтел") заради заблуда на клиенти, показва справка в регистъра на ведомството. Наложената глоба е 0.03% от нетните приходи на дружеството за 2010 г. Проверка на антимонополния орган е показала, че интернет доставчика умишлено е заблуждавал клиентите си като е рекламирал пакет включващ повече от 150 телевизионни програми, но в действителност предлаганите телевизии са били 112.

Причина глобата да бъде толкова ниска според КЗК е, че "Близу" е рекламирало заблуждаващия пакет само в интернет и чрез листовки, което съответно не е довело до заблудата на голям кръг от лица. При тежко нарушение санкциите могат да достигнат до 2% от нетните приходи на дружеството. Според становището на компанията изпратено до антимонополния орган, хората сами са можели да разберат от листовките, че телевизиите не са над 150 броя. Като аргумент в своя защита от операторът са обяснили също, че заблудените са ограничен кръг от лица.

Сигналът е получен от потребител по електронната поща на комисията. В него се посочва, че информацията за интернет услуга blizoo NET 50, качена на сайта на компанията, не е пълна и не уточнява дали предлаганата максимална скорост за качване е за български, международен или за двата вида интернет, и гарантирана ли е тя. В решението, с което КЗК започва проверката, се посочва, че думата "максимална" предполага липса на гаранция, а реалната скорост може да е и много по-ниска.

В края на февруари КЗК глоби "Близу" с 56 288 лв. за нелоялна конкуренция по жалба на "Нет 1" - тогава проверката е установила, че дружеството е предлагало бонуси, с което незаконно е привличало клиенти. В момента тече още една проверка на цифровия оператор по сигнал на клиент. Според жалбата му, дружеството заблуждава умишлено чрез реклама потребителите със скорост на интернета, която в действителност не предлага.

"Близу медия" е новото име на операторите "Евроком" и "Кейбълтел", които бяха купени през 2009 г. от шведския инвестиционен фонд EQT V, а през 2010 г. се сляха в новото дружество. Те предлагат кабелна, цифрова телевизия, интернет и телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.