Jump to content
  • 0

Проблем със сигнала на 27км линк


geltexxx

Въпрос

Здравейте,

имам следния проблем, на 27км с cm9 карти , RB433AH, и 120см. пасатски антени сигнала неиска да падне под -73db картите са в турбо режим и немога да изкарам повече от 13мб. което не ме задоволява?Пробвах вчера и с r52n карти и там е същата работа, колкото и да смяням каналите няма промяна трябва да сваля дбм-ите!някакви идеи как и с каква техника,също задължително трябва да е с рутер борди защото тока е проблем на едното място, разполагам само с 12v!

Благодаря предварително за помоща Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • geltexxx

    9

  • NetworkPro

    6

  • Mile

    4

  • iso

    3

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

Ограничи на първо време скоростта на 36М , CCQ е зле , опитай със смяна на честотите да изкараш по добро CCQ .

Пробвай и смяна на пигтейли, кабели и облъчватели.  Гледам, че има още една карта , ако са на близки честоти - това също може да е причина.

Всъщност, добре е да докараш сигнала около -65 , но това няма да помогне много na CCQ .

Ето аналогичен линк (не е перфектен) , но с много по добро CCQ , носи около 30М

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първо благодаря за бързите отговори!Относно честотите не са близки,пробвах и да спра втората карта нещата бяха същите!Нещото което ме съмнява но не съм сигурен, може ли да ниско CCQ-то защото двете антени не са еднакви по дълбочина, едната е малко по-плитка иначе по отношение на облъчвате,пигтеили и т.н. са еднакви?ако не е от това остава разтоянието да е мн. голямо? :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ниското CCQ е признак на ретрансмисии , т.е. приети пакети с грешки, които трябва да се препредадат. Затова и скоростта е ниска.

Причините са  интерференция , отразени сигнали (multipath) , и на последно място - слаб сигнал.

Ограничи си скоростта на 36М,  пробвай дори на 24М , това ще вдигне капацитета (ама с малко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих го вече вдигна с 1 мб ама само толкола иначе сигнала падна на -71дбм!ама не ме задоволява това :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледам това са работещи линкове. Не си играй през деня с такива. Изчакваш през ноща или ставаш рано сутрин. Изпращаш някой от другата страна и почвате. Смяна на облъчавател, на високочестотен кабел, на пигтайл. Ако няма промяна сменяте поляризацията и ако пак няма промяна почвате да се разхождате по честотите. Настройката на антените се прави първо от едната страна. После другата. Затягаш. После пак в същия порядък с много леки корекции. За 1 сутрин би трябвало да си решил проблема и да го забравиш. Картите са прекалено мощни. Аз не ги харесвам. Предпочитам с CM9 и ако се налага да компенсираме с антена, по-къс кабел и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

-73 е добър сигнал за тази постановка и трябва да минат поне 30мбита безпроблемно.

Причината е някъде другаде, не е в картите . Със смяната им няма да си помогнеш

Да те подкрепя,

там някъде в настройките пише  антена А и антена В.........

нека погледне колегата къде си е шракнал u.fl .......

Поздрави

Да изпием всичката бира по света !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да те подкрепя,

там някъде в настройките пише  антена А и антена В.........

нека погледне колегата къде си е шракнал u.fl .......

Поздрави

u.fl-тата беше едно от нещата което първо проверих, имам подобен линк само че на 20км и в друга посока и нещата са коренно различни вдига си до 40-42мб!Искам да разбера зашо само в тая посока е така на сащият покрив има антена в подобна посока на моята и линка е 30-35км и си кара спокоино 15-17мб аз на 25км повече от 13мб немога да постигна, порачах си карти XR5 в четвъртък идната седмица ще са при мен и ще пиша какви са резултатите с тях!  :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи моя грешка. Останах с впечатлението, че вече си с XR5, a те са с 1 конектор. Извинявам се.

Че се напивам редовно е факт :)

но рядко говоря кото луд с газъ си.......

Само да отбележа един фак за CM-9...

При нива -80....-85 с турбо се прекават около 40мбпс.

На рзстояние 31км. с антени 2x90 sm

 Да призня, че това като ми се случи направо ми се "Стопли бирата"

Наистина мисля че трябва да се ревизира линка внимателно и прецизно.

Поздрави:

Да изпием всичката бира по света !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

u.fl-тата беше едно от нещата което първо проверих, имам подобен линк само че на 20км и в друга посока и нещата са коренно различни вдига си до 40-42мб!Искам да разбера зашо само в тая посока е така на сащият покрив има антена в подобна посока на моята и линка е 30-35км и си кара спокоино 15-17мб аз на 25км повече от 13мб немога да постигна, порачах си карти XR5 в четвъртък идната седмица ще са при мен и ще пиша какви са резултатите с тях!  :-/

Да изпием всичката бира по света !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Търси проблема другаде но не и в картите антените и бордовете, имам линк на 25км отдвете страни 60см чинии RB433AH с XR5 5GHz turbo nstreme с сигнал -75db  и носи 35MBs еднопосочно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Търси проблема другаде но не и в картите антените и бордовете, имам линк на 25км отдвете страни 60см чинии RB433AH с XR5 5GHz turbo nstreme с сигнал -75db  и носи 35MBs еднопосочно

Колко точно носи? тридесет и пет мегабайта в секунда? режим бридж? или с тъпия неточен tcp/udp "bandwidth" тест в RouterOS?

За мен реален трансфер е например:

ПЦта ---------- (wi-fi link с бордове) ------ ПЦта като се генерира трафик от машините отстрани, а wi-fi линка само го пренася. рутербордовете само пренасят пакетите в бридж режим, може и в режим рутиране, те са достатъчно мощни и за това, но не са достатъчно мощни за и/или тъпия "bandwidth" тест не върши работа като се пуска от бордовете.

Продължавам да ви остъргвам мозъчната кутия със следната полезна информация: TCP перформънса (трансфера, меренето на трансфера) зависи от бързото доставяне на ACK пакетите с размер напр. по-малък от 100 байта. Може да им се помогне с работа по пакетните опашки тук-там по трасето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

NetworkPro прочети за какво се ползва функцията

/ip packing и WMM

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Резултата след като смених платките с XR5 е, че сигнала падна до -50дбм, но CCQ-то е много лошо а сненихме кабелите и пигтаилите и пак няма промяна, каде да търся проблема в антените?то друго не остана!иначе сега в турбо режим + nstream кара 21мб по-добре от 13 но не е задоволително иска се още!

Ако някои има идеи да сподели!

post-144-130900725012_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.