Jump to content
  • 0

Проблем със сигнала на 27км линк


geltexxx

Въпрос

Здравейте,

имам следния проблем, на 27км с cm9 карти , RB433AH, и 120см. пасатски антени сигнала неиска да падне под -73db картите са в турбо режим и немога да изкарам повече от 13мб. което не ме задоволява?Пробвах вчера и с r52n карти и там е същата работа, колкото и да смяням каналите няма промяна трябва да сваля дбм-ите!някакви идеи как и с каква техника,също задължително трябва да е с рутер борди защото тока е проблем на едното място, разполагам само с 12v!

Благодаря предварително за помоща Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • geltexxx

    9

  • NetworkPro

    6

  • Mile

    4

  • iso

    3

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0

Изведнъж ако се е прецакал линка сигурно е влязла вода в облъчвателите. А и кабелтие и конекторите страдат от влага....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не, не се прецакал нов линк е !имам подобен с транго радия на 30км и е на -56db но и тои кара маь 15мб!трябва ми да намяля дбм-ите за да изкара повече мб!ама с каква техника и как?иначе пигтеилите от облъчвателите до борда са макс 1м. не е в това проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Смени си картите с тези-APC-26A Atheros AR5006XS, AR5414 24dBm@54Mbit-разтоянието е доста големичко за цитираните от теб ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тия карти APC какви са? Хем са скъпи, хем не са представителни, нямат нито свестни снимки, брошури, спецификации.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тия карти APC какви са? Хем са скъпи, хем не са представителни, нямат нито свестни снимки, брошури, спецификации.. ?

Уфф-ама си големо чекне...

Викни си две па ги тествай и тогава обсъждай,баси...

btw-може спокойно да пробваш и с UB5-аре те поне са тънкана-да нема за кво да се пени господин,,експерта''

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хахахах какво ? :D Това какъв диалект е :D

Ти май някакъв проблем имаш, аз питам, ти вместо да отговориш, нещо се набираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не, не се прецакал нов линк е !имам подобен с транго радия на 30км и е на -56db но и тои кара маь 15мб!трябва ми да намяля дбм-ите за да изкара повече мб!ама с каква техника и как?иначе пигтеилите от облъчвателите до борда са макс 1м. не е в това проблема!

1м пигтейли е доста грубо според мен,особено на тези карти.Ползвай 30см пигтейли и ВЧ кабели от типа ..... Аз лично първо бих проверил фреснел зоната как е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тия карти ги търсих търсих..., но щом са ги пробвали и казват че стават - сигурно е така. Те реално са по-евтини но wispbg монополизират пазара на този продукт хе хе. Чувствителнсотта им наистина е конкурентна на Ubiquity продуктите.

Интересно как wispbg са се свързали с Atheria за да продават тези карти. Никъде ги няма в целия интернет (според google поне).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1м пигтейли е доста грубо според мен,особено на тези карти.Ползвай 30см пигтейли и ВЧ кабели от типа ..... Аз лично първо бих проверил фреснел зоната как е ...

Аз имах предвид за кабела от облъчвателя до малкото пигтеилче че е 1м!незнам мисля да пробвам с XR5 карти да видя какво ще покаже!Гледам отзивите за картите са добри по форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

гледам че ползваш РБ433 не съм сигурен дали ще се справят с консумацията на ХР5.

Както си представил проблема е прекалено общо, има тема в която беше писано за първи стъпки при кофти линк, и др подобни такива теми.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Определено не е оправдано XR5 за тази дистанция /и тези антени/.Излишен разход според мен,по-добре пробвай със UB5 по-тънко ще минеш,както е споменал колегата .....

ПС:Все си мисля че нещо не е добре с това трасене /не е до картите /.При ниво -73 дбм би трябвало да имаш над тея 13мбпс които си посочил ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Определено не е оправдано XR5 за тази дистанция /и тези антени/.Излишен разход според мен,по-добре пробвай със UB5 по-тънко ще минеш,както е споменал колегата .....

ПС:Все си мисля че нещо не е добре с това трасене /не е до картите /.При ниво -73 дбм би трябвало да имаш над тея 13мбпс които си посочил ......

не е посочил нито ниво на шума нито полезния сигнал нито CCQ .. на RX / TX ... така, че и -73 да има, нищо не значи :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

-73 си е екстра. Проблема явно е комплексен. 120 паница е сериозна антена, но се настройва трудно. Особено ако от едната страна има бързак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

-73 е добър сигнал за тази постановка и трябва да минат поне 30мбита безпроблемно.

Причината е някъде другаде, не е в картите . Със смяната им няма да си помогнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не е посочил нито ниво на шума нито полезния сигнал нито CCQ .. на RX / TX ... така, че и -73 да има, нищо не значи :)

Това е макса за съжаление, незнам вече защо само в тая посока е така не е зашумено мн.но макса е 13 мб!етоо нивата на сигнала и CCQ-то!питах на доста места и ме съветваха да сменя картите с XR5 за това и искам мнения  от още хора като вас с повече опит, аз сам нов в тоя бранш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.