Jump to content

Мрежово оборудване от Евролан


Recommended Posts

Здравейте,

 

Как да нямат?

 

Тук можете да видите какво има и какво няма:

 

http://eurolan.net/es2402m

 

user: admin

pass: system

 

Само не променяйте IP адреса ;)

 

Поздрави,

Христо Геренски

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • eurolan

    40

  • Велин

    10

  • MiPSus

    8

  • NetworkPro

    7

:) това е много добре, а по малките ви суичове имат ли подръжка на таг базиран VLAN

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

По-малките, които са с по две SFP-а са абсолютно същите като този с 24те порта. Тези, които са изцияло 100М имат, но VLAN ID-то е от 0 до 15.

 

Поздрави,

Христо Геренски


Здравейте,

 

Искам да ви информирам за новата ни промоция:

 

Комплект за 24 абоната FTTH - 1 двадесет и четири портов оптичен суич и 24 броя еднопортови медия конвертори EM-0101-TE в метални кутийки и със захранвания на цена от 1200лв. без ДДС.

 

Ще използвам случая, за да споделя, че в момента сме в процес на разработка на еднопортов гигабитов медия конвертор и нов модел гигабитов суич. И двете устройства ще са базирани на чипове на Qualcomm Atheros и се очаква цените им да бъдат много конкурентни!

 

Поздрави,

Христо Геренски


Ето и едно филмче как се слага fast connector: http://youtu.be/Shf3hKyL92c
 

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Да, на ES-0602-T може да му сложим едната оптика и ще стане 6+1. До към края на този месец ще имаме и ES-0802-EG. Това са 8 медни + 2 гигабитови SFP порта. Ще го има като управляем и неуправлям. Ето снимка на последния прототип:

es-0802-eg-b.jpg

Същото нещо ще има и вариант 4 x 100 оптични + 2 х 1 G SFP.

Поздрави,

Христо Геренски

Едит: Голям зор видях с тая снимка :blink:

Малко късно се включвам, но по-добре късно отколкото никога.

 

Гледайки снимката виждам IC+ чипсет. Това нещо НИКОГА не трябва да бъде експлоатирано извън закрити помещения.

Може да е с много добра "производителност" но е и с толкова добра "консумация".

Освен това, при неблагоприятни захранващи импулси има склонноста да праи лууп. Неблагоприятни захранваши импулси може да има и от изсъхнали кондензатори. Държа и да отбележа и високата работна температура на чиповете.

Лично съм виждал, IC+  да се ползва от CNET и Tenda. Купувал съм и медия конвертори с този чипсет. Всичкото оборудване използващо този чисет е работило нормално не повече от 3 месеца

Последно ползвах такова преди 2 години и половина. Щом мултикаста не го разбира.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но по-добре късно отколкото никога.

 

Гледайки снимката виждам IC+ чипсет. Това нещо НИКОГА не трябва да бъде експлоатирано извън закрити помещения.

Може да е с много добра "производителност" но е и с толкова добра "консумация".

Освен това, при неблагоприятни захранващи импулси има склонноста да праи лууп. Неблагоприятни захранваши импулси може да има и от изсъхнали кондензатори. Държа и да отбележа и високата работна температура на чиповете.

Лично съм виждал, IC+  да се ползва от CNET и Tenda. Купувал съм и медия конвертори с този чипсет. Всичкото оборудване използващо този чисет е работило нормално не повече от 3 месеца

Последно ползвах такова преди 2 години и половина. Щом мултикаста не го разбира.......

 

Никога не е късно човек да стане за смях!

 

С риск темата да заприлича на селска вечеринка реших все пак да отговоря. 

 

Тук обсъждаме конкретното устройство, фирмата IC+ или устройства изпълнени с чипове на IC+ преди 2 години и половина? До колкото разбирам от поста нямате такъв суич, с който да сте имали проблеми. Просто изказвате "експертно" мнение, базирано на горчив опит с устройства на други производители, използващи различни чипове на фирмата IC+! Горчив опит, който би могъл да се дължи както на лоши чипове, така на лошо проектирани устройства, не добре проектирана и/или изградена мрежа, или некомпетентни кабелджии, не подходящи захранвания и още куп други фактори.

 

"Изсъхналите" кондензатори нямат общо с производителността на чипа и не е редно да има такива. Ако нямаше нужда от кондензатор нямаше да бъде там.

 

Що се отнася до мултикаста: цялата фирма IC+ ли не го разбира или някой конкретен чип, че нещо не става ясно....

 

Не мога да разбера какъв е замисъла на горния пост!

 

При разработката на тези устройства се бяхме спряли и на чипове на фирмата Vitesse и не мога да кажа, че превъзхождаха тези на IC+, даже напротив. Няма да изпадам в подробности защото темата е дълга и не мисля, че мястото е тук. Ако някой има въпроси отансящи се до конкретни наши устройства с радост ще отговрим - тук, на мейла, по телефон или в офиса!

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не е късно човек да стане за смях!

 

С риск темата да заприлича на селска вечеринка реших все пак да отговоря. 

 

Тук обсъждаме конкретното устройство, фирмата IC+ или устройства изпълнени с чипове на IC+ преди 2 години и половина? До колкото разбирам от поста нямате такъв суич, с който да сте имали проблеми. Просто изказвате "експертно" мнение, базирано на горчив опит с устройства на други производители, използващи различни чипове на фирмата IC+! Горчив опит, който би могъл да се дължи както на лоши чипове, така на лошо проектирани устройства, не добре проектирана и/или изградена мрежа, или некомпетентни кабелджии, не подходящи захранвания и още куп други фактори.

 

"Изсъхналите" кондензатори нямат общо с производителността на чипа и не е редно да има такива. Ако нямаше нужда от кондензатор нямаше да бъде там.

 

Що се отнася до мултикаста: цялата фирма IC+ ли не го разбира или някой конкретен чип, че нещо не става ясно....

 

Не мога да разбера какъв е замисъла на горния пост!

 

При разработката на тези устройства се бяхме спряли и на чипове на фирмата Vitesse и не мога да кажа, че превъзхождаха тези на IC+, даже напротив. Няма да изпадам в подробности защото темата е дълга и не мисля, че мястото е тук. Ако някой има въпроси отансящи се до конкретни наши устройства с радост ще отговрим - тук, на мейла, по телефон или в офиса!

Точно така! Обсъждаме конкретно устройство, използващо неадекватна платформа за предназначението му.

 

Виж сега колега, преди да сипеш думи за некомпетентност, дай да си ги премерим.

Съдейки от сайта Ви, Евролан е © 2010. А аз оперирам на пазара от 2004-та година. Така, че съм бил първолак когато Евролан се е родил, според сайта Ви.

Суитчовете които съм вложил и сменил през годините, вероятно се равняват на тези които Вие сте внесли от Китай.

Няма марка на медия конвертори в БГ които да не съм ползвал. Простете, вашите не съм ги ползвал.... Но не бих ползвал медия конвертор, в гумена опаковка,  на който му светва FX като му пуснеш лазерно фенерче с червена светлина от другата страна.

И говорейки за производители, каква разликата между Airaya, C-Net, Tenda и ЕвроЛан, като всичките ползват IC+ ?

 

И сега по темата.

IC+ чипсета просто има доста недостатъци за употребата му в ЛАН мрежи. Работна температура (повечето IC+ вървят с охладители). От високата работната температура следва, че имат висока консумация и са склонни към прегряване през лятото.

Опита ми показва, че всички IC+ чипсетове имат склонност към някакъв вид "повреда" на мак таблицата, или може би проблем с хеш ключовете, което води до флууд на мрежата.

Защо не ги направите с RTL чипове ?  

 

И накрая, как се справя този, суитч с Multicast ? За толкова много чипове на платката - би трябвало да поддържа IGMP Snooping.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така! Обсъждаме конкретно устройство, използващо неадекватна платформа за предназначението му.

 

Виж сега колега, преди да сипеш думи за некомпетентност, дай да си ги премерим.

Съдейки от сайта Ви, Евролан е © 2010. А аз оперирам на пазара от 2004-та година. Така, че съм бил първолак когато Евролан се е родил, според сайта Ви.

Суитчовете които съм вложил и сменил през годините, вероятно се равняват на тези които Вие сте внесли от Китай.

Няма марка на медия конвертори в БГ които да не съм ползвал. Простете, вашите не съм ги ползвал.... Но не бих ползвал медия конвертор, в гумена опаковка,  на който му светва FX като му пуснеш лазерно фенерче с червена светлина от другата страна.

И говорейки за производители, каква разликата между Airaya, C-Net, Tenda и ЕвроЛан, като всичките ползват IC+ ?

 

И сега по темата.

IC+ чипсета просто има доста недостатъци за употребата му в ЛАН мрежи. Работна температура (повечето IC+ вървят с охладители). От високата работната температура следва, че имат висока консумация и са склонни към прегряване през лятото.

Опита ми показва, че всички IC+ чипсетове имат склонност към някакъв вид "повреда" на мак таблицата, или може би проблем с хеш ключовете, което води до флууд на мрежата.

Защо не ги направите с RTL чипове ?  

 

И накрая, как се справя този, суитч с Multicast ? За толкова много чипове на платката - би трябвало да поддържа IGMP Snooping.

 

Стана много хубава тема, щом почваме да си ги мерим... Ние преди през 2010г да започнем да се занимаваме с това, което правим сме продавали краставици на слатинската борса и не сме виждали никакво оборудване! ;D  

 

Ако суичовете, които си ползвал се равняват на тези, които сме внесли от Китай нямаше да си ISP! Ние суичове от Китай не внасяме! 

 

Гумената опаковка е въпрос на избор. Има хора, които искат максимално евтино и там цената на металната кутийка има значение. Оптичните портове, които влагаме в нашите продукти са стандартни. Не сме си ги измислили, не сме спестили нищо в тях и т.н. Така че кое от какво свети или не свети няма да коментирам повече!

 

Що се отнася до това каква е разликата - както написах и преди, едно устройство не е само чипа! В него има и куп други неща, от които зависи надеждността. Не искам да кажа нито, че IC+ са върха на сладоледа, нито че Евролан сме номер едно! Далеч съм от тази мисъл, но сме сърбали попарата на лан мрежите в миналото и се стремим да правим неща, подходящи точно за тях!

 

Чипът, който коментираш колега, без да си виждал е на пазара от 2011год. И тъй като беше написал, че от 2,5години не си ползвал устройсте с чипове на IC+ не ми е ясно защо говориш за "IC+ чипсета"? Те нямат един чипсет, т.е. когато казваш че "IC+ чипсета" не поддържа нещо, грее, консумира прекалено много и т.н., моля да уточниш за кой чипсет на IC+ става въпрос, за да не остават хората, които четат с погрешно впечатление!

 

На платката има много чипове, да. ::)  Поддържа IGMP v.1 i v.2 и работи без радиатор и без да грее много.

 

Смятам, че устройството като за 55лв си е на ниво!  

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца пазаруваме SFP модули (SFP-1,25G - 1,25Gbit/s SFP модул - 20km, SC, по едно влакно (BiDi)) от EuroLan и сме много, много доволни.

 

Гигабитовите медия ковертори (http://www.eurolan.net/bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80_EM-0101-TG.html) такова нещо няма, работят изключително стабилно, но има един малък проблем, няма шаси за тях и няма къде да ги нареждаме, поради което ги използваме само за критични линкове през които минава много трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези конвертори са с чип на Atheros. Колегата негодува срещу чиповете на IC+, а аз се опитвам да изясним кой от чиповете на IC+, тъй като факта (ако го приемем за факт), че навремето са имали някои по-несполучливи чипове не означава, че всичките са такива... 

 

Пздрави,

Христо Геренски

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли споделили като цяло защо сте заложили на IC базирани у-ва? Не казвам нищо за тях просто ми е любопитно. 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме. В началото всичко беше на базата на Realtek, после преминахме към IC+ за част от устройствата, но все още имаме устройства работщи с Realtek чипове. Първият ни гигабитов суич ES-0104-TG беше също базиран на Realtek, скоро ще се появи нов рилийз на базата на Atheros, както писах по-горе гигабитовата ни медия също е на базата на Atheros. Първият ни ES-2402-M (24 портов оптичен суич) също беше базиран на Realtek, после преминахме към IC+ поради по-добрите възможности на чипа (все пак е няколко години по-нов като разработка), включително и възможност за управление.

Ползваме различни марки и модели чипове за различните устройства според това кой чип какви възможности има и гледаме да избираме най-подходящия. Правим опити да се доберем и до други марки чипове като Broadcom, PMC-Sierra и др. за които имаме някакви планове, но не трябва да забравям кои сме и от къде сме - очевидно такъв малък производител не е интересен за тях и на този етап не ни обръщат внимание. Постоянно работим за усъвършенствне на настоящите и за разработка на нови продукти, и се надявам в обозримо бъдеще да се появят и още интересни неща базирани на чипове и на други производители.  

 

Поздрави,

Христо Геренски

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Стана много хубава тема, щом почваме да си ги мерим... Ние преди през 2010г да започнем да се занимаваме с това, което правим сме продавали краставици на слатинската борса и не сме виждали никакво оборудване! ;D  

 

Ако суичовете, които си ползвал се равняват на тези, които сме внесли от Китай нямаше да си ISP! Ние суичове от Китай не внасяме! 

 

Гумената опаковка е въпрос на избор. Има хора, които искат максимално евтино и там цената на металната кутийка има значение. Оптичните портове, които влагаме в нашите продукти са стандартни. Не сме си ги измислили, не сме спестили нищо в тях и т.н. Така че кое от какво свети или не свети няма да коментирам повече!

 

Що се отнася до това каква е разликата - както написах и преди, едно устройство не е само чипа! В него има и куп други неща, от които зависи надеждността. Не искам да кажа нито, че IC+ са върха на сладоледа, нито че Евролан сме номер едно! Далеч съм от тази мисъл, но сме сърбали попарата на лан мрежите в миналото и се стремим да правим неща, подходящи точно за тях!

 

Чипът, който коментираш колега, без да си виждал е на пазара от 2011год. И тъй като беше написал, че от 2,5години не си ползвал устройсте с чипове на IC+ не ми е ясно защо говориш за "IC+ чипсета"? Те нямат един чипсет, т.е. когато казваш че "IC+ чипсета" не поддържа нещо, грее, консумира прекалено много и т.н., моля да уточниш за кой чипсет на IC+ става въпрос, за да не остават хората, които четат с погрешно впечатление!

 

На платката има много чипове, да. ::)  Поддържа IGMP v.1 i v.2 и работи без радиатор и без да грее много.

 

Смятам, че устройството като за 55лв си е на ниво!  

 Откъдето и да се внасят, където и да се правят - чиповете се правят в Китай и околностите.

 

За гумената опаковка и евтиното.... Ей тук е проблема. За съжалние - всеки гледа да мори  конкуренцията като пусне "цена" (и това винаги работи). Ама за да е ниска цената се слагат най-евтините компоненти. Ако тези евтини компоненти бяха достатъчно добри - нямаше да има и скъпи такива и съответно скъпи стоки.

 

Ето няколко примера:

1. Медия конвертор, марка CTC 100 мегабита по 1 влакно. Цена преди 7 години 200+ $ комплекта. Всички такива които имам работят и досега. 7 години непрекъснато.

2. Медия конвертор TPLink, 100 мегабита по 1 влакно. Цена преди 5 години - около 140 лева комплекта. Около 90% от всички закупени работят и досега.

3. Медия конвертор AirLan, 100 мегабита по 1 влакно. Цената преди 5 години - не я помня, но е около 100 кинта комплекта. НИТО ЕДИН неработи повече от 1 година.

4. Медия конвертори по едно влакно. Цена от преди 2 години под 80 лева. НИТО един не е работил повече от половин година.

 

И относно IC+, всички попадащи в т.4 по-горе са били с IC+.

Евролан, къде се позиционира в предните 4 примера ?

 

Всъщност, чест Ви прави продукцията която предлагате. Признавам си, много е атрактивна, на много добри цени. Като качество - не съм я ползвал и немога да говоря. Но цените за продуктите си ги бива и несъмнено бих пробвал! За съжаление, когато Вашите продукти излезнаха - аз предадох бизнеса.

Но според мен, малко сте закъсняли. Всички сериозни ЛАНове и играчи на пазара отдавна не слагат в мрежите си евтини продукти. Тези които го правят - все още "мърлят" пазара, но няма да е за дълго.

Та приемете това като градивно и аз лично ще се радвам на пазара да има българско оборудване (макар и с китайски части) което да работи на добра цена.

 

Според поста Ви, желаете да вграждате Броадком ?! Много се надявам, да имате оборудване с този чип! Доколкото знам, интел все още им дишат прахта.  Едва преди 2 години извадиха мрежова карта с Interrupt Moderation и отделни линии на прекъсвания за вх/изх. пакети.

 

P.S.

Защо написах това за IC+ ?

1. Парен - каша духа.

2. Вълкът козината си мени - нрава не.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Що се отнася до това къде сме ние - времето ще покаже. Стараем се да правим нещата така, че да издържат повече. В подкрепа на това ще използвам случая да кажа за две неща които предстоят: 

 

1. Новата версия на малката медийка ЕМ-0101-ТЕ-PoE освен възможността да се захранва през медния порт ще има и опция за защита на LAN порта. Няма да е 100%, но при всички случаи ще бъде полезна в някакви ситуации. 

 

2. До около месец време ще разполагаме с 8 портов суич, който също ще има възможност за защита на портовете, като ще гледаме да се вместим в "общоприетата" цена

 

По заявка на колеги направихме и устройство с един или два оптични порта и четири медни, като може да се захранва едновременно от четирите порта - ползват го за крайни клиенти и слагат захранване при всеки, който е включен към този суич. 

 

Поздрави,

Христо Геренски


Здравейте, 

 

Отдавна не сме писали. 

 

Ето една новост, която ще я има от около 15ти Юни : ES-0401-TG

 

Смятам, че е добре да напиша тук, че нашите 8 портови суичове ще бъдат ремонтирани след гръмотевични бури. Най-вероятно няма всички от тях да бъдат поправени, но смятам, че доста голяма част ще бъде. Цената им е 12лв + ДДС, ремонта, който ще включва смяна на чипа, заедно със захранването (това което е налепено на платката) ще струва 7лв. 

 

Друго интересно е, че очакваме в рамките на около два месеца да можем да предложим GEPON собствена разработка. 

 

Поздрави,

Христо Геренски

www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.