Jump to content

Тестове на Bulet M5hp?


Велин

Recommended Posts

150 клиента зад булета!? Е те на колко мегабита са ? И има ли ограничения по конекции.. ? С реални или локални IP та? На мястото на пц то може и борд да се сложи.. :o А най-добре 2 пц та от 2 те страни с хубави карти и пей сърце.

от 8 до 35 mbps, няма ограничение по конекции, с публични адреси, точно това обяснявам, но явно не четеш - за да работи булета трябва пц и това го обезмисля, по-добре е с бордове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • vladote

    11

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    10

  • MiPSus

    10

  • danielskiii

    7

постановката е такава ПЦ рутер  нано м5 срешту нано м5 и от зад лан 50 човека с локални ип 16мб/2мб  4 км работи 1 година вече без никакви проблеми кара 80 мб  а вчера правихме линк с булети м5 26,1км поне така се регистрират ватре  -60 сигнал 88 мб носи от торент  единиа краи 90 ка ботеч  а от другиа параболична антена JRC-29 EXTREM. Микротик го ползвам само да ротира ип и да шеипва товае за линк отпада вече още от преди 1 година но  булетите ги ползваме само за транспорд нищо друго и си карат повече трафик от една антена и една карта на А ст

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета просто и с PC зад него не мога да разбера как носи толкова много :o

Знам ли, админа ми го направи така и работи. Просто при достигане на определен трафик се появяват загуби и pc-то шейпва целия трафик 3-4 mbps преди този лимит. Работи независимо от главния шейпър, дето е билинг системата. Има лимит на eth интерфейса. Сложно е направено, но при положение че ги имам ги използвам, ако някой ден съм богат ще ги сменя, но дотогава ще работят. Колегата jack82 го е описал много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си играя с тия булети ( не бях се занимавал с м серията ) .. без airmax 4мегабайта реален трансфер което ми се струва меко казано смешно. .. ..

ccq 100%

tx/rx 150/150

signal -60 и няма как да го сваля на 6dbm са и 2та и по малко не могат..

разстоянието 300м

Когато пусна Air max пада на 2-3мегабайта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си играя с тия булети ( не бях се занимавал с м серията ) .. без airmax 4мегабайта реален трансфер което ми се струва меко казано смешно. .. ..

ccq 100%

tx/rx 150/150

signal -60 и няма как да го сваля на 6dbm са и 2та и по малко не могат..

разстоянието 300м

Когато пусна Air max пада на 2-3мегабайта

Airmax само на далечно разстояние, и ако линка е 5 км го пускаш на 7.5, умножаваш по 1.5 разстоянието

А защо искаш да ги свалиш под 6 dbm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото на моменти е -58 и варира до -61.. Много му е мощността за момента ..

Според Bandwidth теста на Mikrotik - 94мегабита UDP И 25мегабита TCP в едната посока..

Но реалния трансфер 4.1-4.5мегабайта пиково

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли, админа ми го направи така и работи. Просто при достигане на определен трафик се появяват загуби и pc-то шейпва целия трафик 3-4 mbps преди този лимит. Работи независимо от главния шейпър, дето е билинг системата. Има лимит на eth интерфейса. Сложно е направено, но при положение че ги имам ги използвам, ако някой ден съм богат ще ги сменя, но дотогава ще работят. Колегата jack82 го е описал много добре

Просто ползвай вградения трафик шейпър на булета, бре човек!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ползвай вградения трафик шейпър на булета, бре човек!

За първи път чувам за него. В кое меню е? Бати номера ако стане, толкова мъки бяха докато тръгне наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

описал сам по нагоре линка на 26,1 км 10 мб от торент -61 кам 88 мигабита имаме на 11 км -46 и пак кара толкова много са хубави по добре е от микротик с някваси карта там КАКВАТО и да е тя на А ст  :o

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз утре чакам да ми пристигне един такъв, че да направя п2п да ги видим... ама все си мисля че 711 ката ще е светлинни години напред :o

Колко вадиш с 711, на какво разстояние с какви антени и колко клиента зад него, че се колебая дали да не взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за него. В кое меню е? Бати номера ако стане, толкова мъки бяха докато тръгне наред

Това ти е пример от към стейшъна:

Incoming Traffic Limit/Burst е съответно даунлоуда на стейшъна и клиентите зад него, а Outgoing е ъплоуда им.

Моля:

post-581-130900730169_thumb.jpg

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MiPSus, ползвал ли си го реално ? Аз преди година някъде на едно нано5 го бях пускал ама определено правеше пълни глупости и го спрях.. Може сега да е друго ама в момента няма как да тествам.. И не товари ли повече хардуера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.