Jump to content

"Аналогов интернет" 100-мегабитов VHF/UHF до 1000 домакинства ?!

Recommended Posts

Мен така и не ми стана ясно какво искат да кажат с това "аналогов" Един вид като DialUp ?!

На мен нищо не ми стана ясно.... :)

Та кое ви учудва и кое са "открили" австралииците не схващам:

products_xr7.png

http://ubnt.com/downloads/xr7_datasheet.pdf

Processor SpecsAtheros, 6th Generation, AR5414Radio OperationProprietary 700MHz, based on 802.11g OFDMInterface32-bit mini-PCI Type IIIAOperation Voltage3.3VDCAntenna PortsDual MMCXTemperature Range-45C to +90C (extended temp version up to +95C)Security802.11i, AES-CCM & TKIP Encryption, 802.1x, 64/128/152bit WEPData Rates6Mbps, 9Mbps, 12Mbps, 24Mbps, 36Mbps, 48Mbps, 54MbpsTX Channel Width Support5MHz / 10MHz / 20MHzFrequency Range760-780 MHzRoHS ComplianceYESAvg. TX Power28dBm, +/-1dBMax Current Consumption1.10A, +/-100mAIndoor Range (Antenna Dependent)over 400mOutdoor Range (Antenna Dependent)over 50kmOperating System SupportLinux MADWIFI, WindowsXP, Windows2000Advanced Mobility / Quick HandoffWindowsXP/2000 Utility with Enhanced Mobility Driver from UbiquitiCisco SupportCCX 4.0 Supported Driver/Utility also available from Ubiquiti

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Просто който е писал статията се бърка от там, че ще работи на банда където има аналогова ТВ в момента... :) Там найстина май по-лесно се покриват терени с НЕ пряка видимост . И до колкото знам има НЕ само радио карти ами и CPE та но в БГ не мога да намеря за тест..

аз съм пускал за пробата от горните карти в сф нищо нестава заради ДВБ-Т. ЦЦК-то е под 10%

инак през гора 3км с насочени анети караше без проблем 10мб което за тогавашната проба беше повече от добре .

• 2 months later...
mrhardware

Епа да посметаме : DVB-T на 8MHz канал със 16QAM модулация и 1/8 за корекция на грешки има полезен пренос от 30Mbps ( да се чете 30 мегабита)

DVB-C na 8MHz /256QAM има полезен пренос от 50Mbps

Мерси за подкрепата,абре хора къде ми сравнявате ретранлатор с домашна антена?Вие изобщо влизали ли сте в тв кула?,не само че съм влизал а и съм ги ремонтирал.

Погледнене в сайта на Предавател бг и кажете с каква мощност са кулите?минимум 10 вата.Какво го топли бай Цаньо от с.Маджарово затова че живее на 7 км от кулата и през антената ще получи на данлоуд 10-15  мегабита ефирно.

Въпроса е как същия тоя бай Цаньо ще осигури мощност обратно до кулата за да ъплуадне с 1 мегабит.

Разбрахте ли ми мисълта?

Трафик до АБОНАТА МОЖЕ ДА СЕ ПРАТИ НО обратния канал как ще се осигури?М-тел?Вива ком,Вива тел,БТК.По пътя на логиката и 100 мегабита през UHV прати но като нямаш мощност за обратен канал за и-нет забрави.

Само се замислете!

Неписан стандарт за 1/10 от трафика за обратен канал.На 7 км(просто цифра от 1 до 60 км отдалеченост от ефирен предавател) каква мощност е необходима за обратния канал в 1 мегабит вземайки предвид обикновена антена на бай Цаньо за трита(ДВАТА) тв диапазона,включена през някаква коаксиалка на неизвестно разтояние и примерно 8 db усилване на самата антена.

Грубо,проста сметка на калкулатора без много вникване в затихването:

8 db антена при честота 700 Mhz

10 м коаксиалка с затихване 2 db

7 км.(като пример) разтояние.

Просто сметнах и някой други зависимости и излиза:

Мощност  на предавател за обратен канал минимум 700 миливата.

Който спори сам да си смята.Това е само 1 брой некой си бай Цаньо на 7 км пряка видимост от ретранслаторна кула искаш 15 мв/s интернет.Приблизителното разтояние при основните предавателни  кули в БГ 60 км.Каква мощност е необходима за разтояние от 30 км и оборудването на бай Цаньо?

КРС-ТО ТОПКИТЕ ЩЕ МУ СКАСТРИ за 1 ват излъчване...да неговорим за стотици като него.Да неговорим за тези на 30 км от кулата.На всеки ще му дадът паспорт за радиолюбител :))))?.

Искам да видя как бай Цаньо с поялник в ръка сглобя схема за обратния на основата на ГУ 50. ;D)))))))))))))))))))))))

Тука говорим за интернет през DVB-T  и осигурен обратен канал по стандарта на DVB-T.

Австралийците споменават ли как ще осигурят обратния канал при техни разтояния от минимум 100 км на кула?Незабравяйте че австралия е огромна страна.

Хайде господа стига с врели некипели.Да пратиш е едно да получиш е друго.В интернета няма пращане без получаване.

Кой знае на какво разтояние обикновена клетка на мобилен оператор може да прати интернет през 900 Mhz диапзон и каква ще му е скороста?Това е днешна технология.

Помислете за клетките и не ме учете за кулите,от там където отивате аз вече се върнах.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

• 3 months later...
stefanchuchkov

от там където отивате аз вече се върнах.

"Така ли? Три пъти обиколих парка и не те видях." - Това в кръга на шегата, да не се обидиш :)

Не съм запознат какво има в ТВ кулите и колко стува оборудването в тях, но България няма как да я сравнавяш с Австралия. При нас може би средното разтояние между населените места е 5км. Да не им мислим на Австралииците, ами да си пускаме антените, да си опъваме кабели, докато мобилните оператори не отпуснат края и не оправят 3Г покритието.

• 5 months later...

Леле ,леле колко много глупости се изписаха . Защо си мислите че, австарлиците все още се придвижват с Кенгуро и за навигация ползват куче Динго .

Понеже бях забравил как да стигна до този линк когато пуснахте "темата ", днес случайно пак попаднах на него

Има да си мечтаем и тук да е така :

http://maps.spench.net/rf/#pos=-23.8003805,133.7416644&zoom=5&type=satellite&auto_fetch=true&clustering=true&cluster_level=17&site=5992&tiles=[{%22t%22%3A%22u%2Fblack%22}%2C{%22t%22%3A%22s%2Fall%22}]

Снимки няма да слагам :))))))

• Like 1