Jump to content

Изграждане на Релейка ? Как ? Къде ? за Колко?


xakep4eto

Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mile

    9

  • NetworkPro

    8

  • SS7

    6

  • xakep4eto

    6

Опитай да не се занимаваш с кули и лицензирани честоти:

A<->B пробвай с MikroTik RouterOS v5, лицензи Level 4 на PC-та с поне 2000MHz и гигабитови Ethernet карти.

Радио картите: SR71-15 с по две антени на карта.

До точки  C , D , E , F каквото ти е по-евтино, вероятно с рутербордове. Колко трафик искаш да прекараш до B и до CDEF ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама до колкото разбрах от колегата ще гради кула  с панели няма ли ПЦ да му дойде малко множко като консумация на ток  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега съм се спрял на следното: А-Б микротици рутер ОС  и на останалите 4 точки по едно PC !! като съчо ще  ползвам рутера на точка Б да  Припращя до самите точки като Всичко ще се рутира по отделно на всяка една  от 4 точки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релейка за 200 юзера?

Че ме скинеш.Или си на 20-22 или си абсолютен утопист.А може и да си решил се биеш в гърдите убивайки мухи с ядрена ракета...Говориш за оптимизъм пред Миле-човече,в тая нашата държавица нема по-голем оптимист от него,вервай ми.Ама ти ако си решил да грабваш палмата-ми дерзай ама кво толкоз на дребно си играеш-релейка...Нарамвай кирката направо и копай оптика за тия 200 мрашляка-колко са 30км има-нема за твоя оптимизъм :o

Сега сериозно:

Послушай човека,Милен има горчивия и дългогодишен опит с релейки.

Така описаната от теб топография се решава абсолютно простичко:

От точка А до точка Б-бондинг или ако имаш доброто желание и финанси-трънк ,120см антени ,бордове Alix 2D2,трафик 120Мбит халф

От точка Б до останалите (селата)един стандартен линк с 60см чинии и сносно желязо(прости ме ама аз залагам само на Alix,недоразуменията РБ ги разкарах,но все пак избора си е твой) шейпър за всяко село вдигнат на борда зад НАТ и вътрешни IP за всеки юзер(така избягваш паразитния локален трафик между селата)кой иска реално IP-даваш(има не малко писано из форума как става) срещу 5 кинта месечно отгоре да речем(нормално според мен за село,поне аз вземам толкова)

В селата-всичко на лан,но подчертавам-грамотно изпълнен(захранвания и трансфертери)

Сега като заключение:

Ако си решил да откриваш топлата вода -дерзай-такива аз им викам еднодневки-скачат и след година ги нема

Ако си сериозен-ами и аз и колегите сме готини типове,ела специа :( лно описаната постановка ще ти я покажа работеща и то не за 200 ,а за 600+ маймунки

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми изграждане на релейка, Която се намира на изклу4ително не оживено място с цел предпазване от вандали ! Та въпросът ми е С кой трябва да се говори за место, за самата кула. какви документи са необходими за озаконяване на самата кула. Целта на занятието е от тази кула да се разпределя сигнал за намиращите се на дадено разтояние 4 села.Моля хората които са минали по този път нека пишат и споделят натрупаният опит ! става вапрос за около 200 Клиента каква скорост трябва да гоня .

Благодаря предварително!!! :(

От вандали няма да се предпазиш дори да си на еверест,все некой любопитен ще се качи да зяпа,то и в магазин пишат НЕПИПАЙ ама кой да го спазва?.С документите е трудно но не и невъзможно,научих го от личен опит.Доста ще се озориш за 200 бройки дори в бонд освен ако не си навит да даваш по 500 Кв на клиент.От към пари е пълна загуба на време да се бъхтиш за 15 лв.такса.Това е само за подбиване на конкуренция или приятелско но не бизнес отношение или пълна малоумшина.

Оня ден се видях с дружката от крс-то,нещо се мъти в средите.Или някой наистина ще урегулира нещата или просто си проси повишението.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама до колкото разбрах от колегата ще гради кула  с панели няма ли ПЦ да му дойде малко множко като консумация на ток  :(

Кула,панели,ветрогенератор,видеонаблюдение,разговори в реално време с злосторника,неофициална охрана,разправия с иманярите(надали ще припарят скоро).  Нема си идея за какво иде реч.За всеки 100 милиампера се води битка,който го е преживял ще ме разбре.Трябва да си най малко радиолюбител с диплома за електротехник за да се захванеш с тази материя.Да дерзае момчето,човек докато не се напати не си сяда на задника.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като видя 170V и се радвам като мъничко дете ^^

Как се хладят Interlink-ове с тоя ток... Абе мани все си мисля, че всяка възможна идиотщина ми се е случвала,

но всяка седмица има нова. Началото с 20к ще стартираш до кривата круша. С още 20к ще имаш почти нещо.

В този бизнес вече не си ли готов да влагаш минимум 100к на година си мъртъв. Просто не го знаеш. С такса

под 25лв също. Могат да си го позволят печеливши фирми вадещи N брой пари от бизнеса. Прохождащ в него

едва ли. Особено ако ти е мусака в главата. Релейки, села... Направи едно село. Хвани 30 юзера. Направи мрежата бетон.

Тогава пусни другото село. Не цялото... Пусни само 1-2 юзера и им дай перфектен нет. Нека те са ти рекламанта кампания.

После лесно. Аз не бих се занимавал. Няма избиване с ролка фтп на 185лв и оптика с купър на 1$. Никога нема се избие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Избива се, избива. Просто требва да има готов кеш.  Верно оптика за 200 човека нема да се избие никога, ама бизнеса си е печеливш.

Иначе предлагаш перфектния бизнес план за начинаещ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ще набутате вие човека с 30-40к и това си е ^^

Той няма 200 клиента. Има мераци за 200 :(

Ако имаше със стискане на зъби и бузи и тичане сам има далавера. Малко, но има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Щях да дам малко оптимистично, ама се отказах..... Много си зависи от обстановката и готовността да се направят качествено (и скъпо) нещата.

А сега малко песимистично - рано или късно тия села ще имат 3г покритие, и тогава инвестицията му заминава на кино.

п.с.

Хакерчо - Ако си в радиус 150 км от Сф , вади 25к лева (и от мене толкова) и да ставаме съдружници - от мене акъла, от тебе работата (+ още 1-2-3 ма бачкатори)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3G-то не става за Youtube HD и за теглене на торенти и за игране на игри. :( хе хеее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

3G верно може да не става за игри (поне не на всякъде) , ама кой ти каза, че не става за торенти , тубата пък няма никви проблеми HSUPA-та пуска 3 мбита (та и повече)  без проблеми.

Да не говорим , че има клетки , дето пускат  20/40 Мбита.  Мое да са 1-2 засега, ама въпрос на некой да реши да сложи повечко и инвестицията  на хакерчо пийна вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.