Jump to content

Изграждане на Релейка ? Как ? Къде ? за Колко?


xakep4eto

Recommended Posts

Предстои ми изграждане на релейка, Която се намира на изклу4ително не оживено място с цел предпазване от вандали ! Та въпросът ми е С кой трябва да се говори за место, за самата кула. какви документи са необходими за озаконяване на самата кула. Целта на занятието е от тази кула да се разпределя сигнал за намиращите се на дадено разтояние 4 села.Моля хората които са минали по този път нека пишат и споделят натрупаният опит ! става вапрос за около 200 Клиента каква скорост трябва да гоня .

Благодаря предварително!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mile

    9

  • NetworkPro

    8

  • SS7

    6

  • xakep4eto

    6

застраховка... за документи отиваш в крс. за построяване в кметството ^^

Средно време за изваждане на всичко необходимо 2 години. Застраховката също е проблематична. СОТ, камери.. етк.

За 200 клиента не бих си дигнал гъза за 1/3 от разправията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз  ще ти кажа как правим нашете кули стройм пускаме нет после почваме да озаконяваме ако изобщо стане търси вариянт някъде под наем на някой кула не може да няма днес гледах една на БТК във един байр за учудване с ток до нея  и хоп до нея кула на глобул дали е занонна според вас едва ли ама кой ще гледа там  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото е супер отдалечено ! не мисля че има каквито и да е други кули на околу! Също така да попитам Колко г.д е нормално да таксуваш клентите !!?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На глобул кулите са 100% законни пич. Изграждат си ги сами и не ползват БТК идиотщините (както Ментел).

Аз под 30 кинта в селата смисъл не виждам. Въпреки, че мойте конкуренции продават и на 12-15лв. Явно сметка имат неква.

Застраховаш кулата и те боли кура. Даже след известно време ще ти се иска някой да я почупи за да вземеш някой лев и да се спасиш от бизнеса :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото е супер отдалечено ! не мисля че има каквито и да е други кули на околу! Също така да попитам Колко г.д е нормално да таксуваш клентите !!?!!

Виж колега има теми за изградени кули поне 3 прочети малко и ще добиеш представа поне за 10-тина кули има много изпсано от колегите във форума а за таксата искай им 50 лв стига кой да ти ги даде  :o цената я според търсенето  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На глобул кулите са 100% законни пич. Изграждат си ги сами и не ползват БТК идиотщините (както Ментел).

За тази не съм на това мнение като видях как е направена събота ще ходя пак и ще снимам да се убедите сами за ко иде реч . пълно безхаберие е там има ли кула значи е законна  :o

Мястото е супер отдалечено !

прави си кулата и да не ти пука бойко няма да гледа с хиликомтер твойта кула къде на по оживени места имаме кули че никой нищо не вика  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно аз ако трябва да съм честен след вдигането на 4 РРЛ линка... Предпочитам да влеза в армията отново, но да не пипам никога повече подобни неща. Точно пък за 200 клиента при цена за честотата минимум 10к само към КРС. Смятаме простичко:

10 000 : 200 = 50 (на юзер годишно)

Токове, наеми, застраховки. Сложи още 10лв на юзер. Получаваме 5 кинта месечно само за това. Сега слагаме и 2-ма гламави ланаджии. 2х500х12= 12к

Още 6лв на юзер за съпорта. Слагаме и 200 (горе-доло) стълба за енергото по 25ст наем 200х0.25х12 = 600 кинта

Слагаме бензин 300 кинта на кола х 12 = 3600+ тия 600 горе = 3900:200:12 = 1.65

И се получава, че само 12.65 са ти разходите. Без материали, без осигуровки, без текущи разходи за кво ли не.... Да сложим, че и нет ще купиш ^^

ОМГ НЕГАТИВНО :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смятаме смятаме то ако гледаме негативно на нещата никога нищо няма да направим така че трябва да се рискува!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Mile, не ги разколебавай момчетата, че кой ще ми купува иначе антените и вятърните генератори!?  :(

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра е мястото от избраната локация за кула, и на колко от най-близката постройка, силуз, място където може да се монтира 60см-120см чиния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето каква е схемата ! От точка  А до точка Б  = 30 КМ от то4ка Б до точка  C , D , E , F  = 4 km до всяка точка ! като точките C , D , E , F

са 4 отделни села ! от там вече можи би с кабели по домовете или не знам ште го реша !!! :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.