Jump to content

Нема такива боклуци!


mrhardware

Recommended Posts

Хора забога не купувайт суичьове на НЕОМОНТАНА!

Нема такава пародия на суич.Несъм виждал нищо по-лошо в 8 годишната ми практика.

Премущества:адски евтин,програмируем.

Недостатъци:сетете за всички най лоши характеристики на суичове.

Тоя боклук го ринах с лопата:сега зимата гърмят портове,в 50 процента от случаите направо изгаря суича.Лятото в горещо губи като в несвяс,забива  при самото включване.Губи или баца на колизия при разтояние по-голямо от 100-120 м.Засега няма признаци за луп при изгорял порт но никога не е късно,наложи се пълна подмяна с тъпи линкове(жълти портове) засега бацат славно.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой по точно модел на Неомонтана и кой модел на TP-LInk. С какви захранвания ги пускаш? AC или DC е магистралното? Какви кабели ползваш?

п.п. галванично разделени ли са захранванията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой по точно модел на Неомонтана и кой модел на TP-LInk. С какви захранвания ги пускаш? AC или DC е магистралното? Какви кабели ползваш?

Няма абсолютно никакво значение...всички неомонтанки при мен са за DC.

220-12 в траф

110-12 в импулсни

60-12 в импулсни

Кабели отпрети 10,5,1г.  или два дена.

Резултата е плачевен.Просто нестават.

За модела на тъп-линк ще проверя.Грях чипа с горещ пистолет до разпояване...гадината държа допоследно. Както и неуспях да го забия.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен има.. ако не е галванично разделено. Както и като се ползва вграденото импулсно т.е. "модула" който се надгражда на суича. Да не  говорим когато през RJ то минава магистралното захранване и има влага...

п.п. според мен който и суич да е над 90-95М вече си е загуба на време и нерви да се мъчи човек. Особено ако кабела е UTP и от някой сплав дето и тоя който го е произвел не знае каква е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото правило при изграждане на LAN гласи - UTP/FTP кабел не може да бъде по-дълъг от 100 метра!!! Каква "практика" те е учила да нарушаваш първото правило, не ми е ясно....явно в Горно Нанадолнище всичко е "нормално" ;) Монтанските суичове са си прекрасни за цената и възможностите, които имат. Най-голямото им предимство е възможно най-ниската консумация. Такива с "богат опит" (техници), много ги болеше по непонятни за мен причини, пазаруването от Неомонтана и купуваха няколко пъти всевъзможни дори и маркови суичове....резултата... някои имаха критично малка МАС таблица и мрежата умираше, други имаха огромна консумация и мрежата пак умираше...на края им увряха тиквите и "монтанските боклуци" станаха единствените, с които е изградена цялата и доста голяма мрежа. Не са лоши и тези, дето ги продава Видеомакс но отстъпват на монтанските, по консумация и възможности. Портове гърмят от статика а не от лош производител. Ако някои си въобразява че екрана на FTP-то е за украса, няма за какво да се сърди на производителите и търговците. SS8P определено е най-добрият суич като цена/качество за изграждане на LAN мрежа. При по стриктно придържане към FTTC и що-годе грамотно изграждане на мрежата, няма никакви проблеми със същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям gbdesign и само да добавя че единствено са капризни на кабели ;D но всеки сам си решава дали ще пести от кабели и ще си скубе косите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото правило при изграждане на LAN гласи - UTP/FTP кабел не може да бъде по-дълъг от 100 метра!!! Каква "практика" те е учила да нарушаваш първото правило, не ми е ясно....явно в Горно Нанадолнище всичко е "нормално" :o Монтанските суичове са си прекрасни за цената и възможностите, които имат. Най-голямото им предимство е възможно най-ниската консумация. Такива с "богат опит" (техници), много ги болеше по непонятни за мен причини, пазаруването от Неомонтана и купуваха няколко пъти всевъзможни дори и маркови суичове....резултата... някои имаха критично малка МАС таблица и мрежата умираше, други имаха огромна консумация и мрежата пак умираше...на края им увряха тиквите и "монтанските боклуци" станаха единствените, с които е изградена цялата и доста голяма мрежа. Не са лоши и тези, дето ги продава Видеомакс но отстъпват на монтанските, по консумация и възможности. Портове гърмят от статика а не от лош производител. Ако някои си въобразява че екрана на FTP-то е за украса, няма за какво да се сърди на производителите и търговците. SS8P определено е най-добрият суич като цена/качество за изграждане на LAN мрежа. При по стриктно придържане към FTTC и що-годе грамотно изграждане на мрежата, няма никакви проблеми със същите.

Виждам че сте толкова далеч от реалноста колкото и вишето образование на по-голямата част от вишистите.

Нека сега да не се хваля колко годишен опит имам в лан wi-fi мрежи,електроника и ВЧ техника(радиолюбител).

Факт е че са боклуци,дори за цената си!Нескопосана изработка и некадърно написан или краден софтуер.

От просто любопитство свалих "камъните" от репотеци  и тъпи линкове и ги слагах върху платките на неомонтана.Плачевна работа...доста си влошаваха характеристиките.При тест с индуциране на  високо напряжение върху лан кабела при неомонтаната задължителноили изгаряше захранването и чипа.При репотека гореше порта,при тъпия линк изгаряше чипа или само порта.

Ако обичаш не ми говори за практиката защото най вече съм практик.Толкова съм се напатил чи ти е бедна фантазията.

Като ти гледам коментара за мрежа с неомонтани...смешно е,както и ми е жал за  тези които направиха тази глупост.

Да поясня,не съм конкурент на фирмата!Работя само с въздушки,за мрежите по блоковете ми е все тая.

По повод заземяването...ама няма по голям тъпизм да заземяваш въздушка.Мани дебелите книги,имам грамота по тях но практиката няма нищо общо с теорията.

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТАМ КЪДЕТО Е ЗАЗЕМЕНА ЛАН МРЕЖАТА СЕ ИНДУЦИРА НАПРЯЖЕНИЕ И ГЪРМИ СУИЧА ИЛИ ПОРТА.Няма да се впускаме в дискусия защо энергията търси най краткия път към земята.

По повод консумацията...това не е заслуга на нео-монт,технологичния процес при производство на чипа е подобрен.Все пак чипа не е отпроизведен в ПРАВЕЦ.

Бих написал нещо хубаво за тях,единствено което се сещам е ХОРА КУПУВАЙТЕ! ЕВТИНИ СА!

Евтиното излиза скъпо.Въпрос на вкус :) - Добре дошли на българския пазар...така посрещам и ЛИДЪЛ евтин супермаркет със скапана стока.

Да им е честито на пенсионерите!

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен има.. ако не е галванично разделено. Както и като се ползва вграденото импулсно т.е. "модула" който се надгражда на суича. Да не  говорим когато през RJ то минава магистралното захранване и има влага...

п.п. според мен който и суич да е над 90-95М вече си е загуба на време и нерви да се мъчи човек. Особено ако кабела е UTP и от някой сплав дето и тоя който го е произвел не знае каква е..

ЕЙ ШЕФЕ ЧУВАЛ ЛИ СИ ЗА АМЕТИ?Това са китайски импулсне 110-12 в грубо изчисление...амо това че са галванично разделени?имат як импулсен траф...много ги хваля!Галванично разделене обаче...ТОВА НЕ ПРОМЕНЯ ФАКТА ЧЕ 12 АМЕТИ В ТРАСЕ БЯХА ЗДРАВИ А 12 СУИЧА ИЛИ ИЗГОРЕЛИ ИЛИ С ИЗГОРЕЛИ ПОРТОВЕ.

Плиз не ме бесете с врели некипели.По повод за кабели съм съгласен но НИКОГА FTP-M не ми е правил проблем на дистанция от 120-140м.

Всъщност имам трасета от китайско FTP-M от илиянци което работи на 170 м с репотеци докато неомонтана на 120 метра реве на умряло.

Ква ти влага,кво ти захранване,кви ти 5 стинки.Важат само за Нео-монтаната.

Стандарт и теория...къде се намирате?да не сте у америка,стандарта е за тях а при нас е побългаряване.

Бай Ганьовшина,сори за израза но се опитвате да "ебете" дявола във въздуха...а аз на земята дори немога :)))

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mrhardware,

колега - много глупости изговори и два пъти повече хвалебствия по твой адрес. Вярно е, че скромността краси човека, когато няма други качества. Ама трябва да си по-скромен.

Немога само да разбера следните няколко неща:

1. Кога пък им видя фърмуеъра на неомонтанските суитчове ?

2. кога взе да се пишеш на по-голям от дебелите книги в които пише много неща относно статичното електричество.

2.1 И кога взе да твърдиш, че там пише неща които на практика са различни ?

САМО ТОВА ДА ТВЪРДИШ ЧЕ СИ ПРАКТИК И ПУСКАШ ТРАСЕТА НАД 100МЕТРА КОИТО РАБОТЯТ БЕЗПРОБЛЕМНО И НЕ ИСКАШ ДА ЕБЕШ ГЯВОЛА ВЪВ ВЪЗДУХА ..... няма да коментирам.

По темата:

Clever-ите на неомонтана са МНОГО капризни на кабел и разстояние. Аз лично ги слагам само на подземните ми кабели. Повечето са изцяло медни и не са на повече от 80 метра.

Слагам неповече от 2-3 един след друг. В мрежата имам около 30-40 такива които вече 6-ти месец нито са спирали, нито са давали загуби нито телевизията е прекъсвала през тях.

Smart-овете работят добре и на въздушни кабели. Не са толково претенциозни.

Въпреки всичко - относно възможности и на двата типа - цената им е перфектна.

На който не му харестват - да си слага ТПЛинкове и да си пуска трасета от по 170 метра. Тия с въздушките дето пускат по 170 метра и смятат заземяването за глупаво - рано или късно ще изчезнат.

Интернета не е като да продаваш дрехи на Илиенци и да си доволен, че днес си изкарал за цигарките и биричката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се оплакваме по-добре е , човек да се хване и да си оправи мрежата с колкото пари има ако не иска проблеми има 3COM , CISCO .Кат няма пара и tp link върщи работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

ЕЙ ШЕФЕ ЧУВАЛ ЛИ СИ ЗА АМЕТИ?Това са китайски импулсне 110-12 в грубо изчисление...амо това че са галванично разделени?имат як импулсен траф...много ги хваля!Галванично разделене обаче...ТОВА НЕ ПРОМЕНЯ ФАКТА ЧЕ 12 АМЕТИ В ТРАСЕ БЯХА ЗДРАВИ А 12 СУИЧА ИЛИ ИЗГОРЕЛИ ИЛИ С ИЗГОРЕЛИ ПОРТОВЕ.

Плиз не ме бесете с врели некипели.По повод за кабели съм съгласен но НИКОГА FTP-M не ми е правил проблем на дистанция от 120-140м.

Всъщност имам трасета от китайско FTP-M от илиянци което работи на 170 м с репотеци докато неомонтана на 120 метра реве на умряло.

Ква ти влага,кво ти захранване,кви ти 5 стинки.Важат само за Нео-монтаната.

Стандарт и теория...къде се намирате?да не сте у америка,стандарта е за тях а при нас е побългаряване.

Бай Ганьовшина,сори за израза но се опитвате да "ебете" дявола във въздуха...а аз на земята дори немога smile.gif))

Много се смях на ПРАКТИЧЕСКИТЕ съвети. Вие еб.хте майката на цялата физика особено с изказването за заземяването както и на ред закони на ОМ, Кирхоф и компания. да сте живи и здрави и да ви върви бизнеса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилното заземяване помага, грешното гори или забива суичовете. Това че някой побългарява инструкциите в "дебелите книги" и после пищи че земното не върши работа или още по-лошо - че пречи, си е негов проблем... Опита ми показва че правилно изградено заземяване излиза скъпо, но пък пази техниката и услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

едно време като опъвахме кабели не заземявахме

и след гръмотевиците наблюдавахме конкуренцията (2 броя)

която заземяваше как идва с багажника суичове

всичко е относително и според зависи

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е правилното заземяване?

Заземява се само от едната страна оплетката на ФТП то( най-често където е базовия траф ). Може да се поставят и защити от пренапрежения на захранващите проводници. Има доста теми из форума на тая тематика.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.