Jump to content

TL-WR741ND с OpenWrt


kokaracha

Recommended Posts

  • Администратор

Това имах предвид по-горе  :) да не се пише наизуст...

Ми конкретно темата е за TL-WR741ND / OpenWrt, с дадени ПРИМЕРНИ команди за копиране на фърмуарето локално/отдалечено,както и е посочен самия начин за извършване на префлашването.

За това,че някои не може или не е разбрал как става префлашването конкретно за модела или пък че опитва така да префлашне друго устроисво аз нямам вина и не нося отговорност за действията му.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • kokaracha

    14

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • danielskiii

    6

  • milenmitev

    6

разликата между TL-WR740N и TL-WR741ND е само антената нали ?

някой пробвал ли е да унтагне VLAN на 4ти порт например. идеята е да се пусне тв и на тоя порт да се закачи бокса

а за 100тина бройки има ли по-добра цена от ланком ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата между TL-WR740N и TL-WR741ND е само антената нали ?

някой пробвал ли е да унтагне VLAN на 4ти порт например. идеята е да се пусне тв и на тоя порт да се закачи бокса

а за 100тина бройки има ли по-добра цена от ланком ?

Играх си с DD-WRT-то аз, ама не стана играта, на Buffalo става, даже там може и без VLAN, направо бридж. С OpenWRT сега ще пробвам, че има некъф шанс така като гледам, да видим, че тия бъфало с тая цена  :). За цена от ланком - ако работиш с тях е много приятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може с дд-врт да се направи порт4-да е бриджат с ван-а

Ми бутни едно рамо, щото аз си играх 30-тина минути и като не стана се отказах. А това е ценна функция.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно зависи от рутера не на всички става

аз съм тествал само с asus wl520-gc

:-)

Принципно, точно на тп-линк-а го няма това меню с вланите.  :) Лошото е че и по друг начин не става, щото четирите етернета илизат като един. Поне аз не намерих някъде друг вариант.

Както казах и преди, на бъфало, асус, линксис (знаем какъв хардуер са) - става. На тез атероси нещо не е баш така играта май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега здравейте може ли да ми кажете как мога да се върна оргиналния фирмуер един пирятел ми инсталира OPENWRT но сега искам да си върна оргинала или да мога да ресна настройките на OPENWRT че не мога да влезна нито да го пигна а инче работи но не може да се влиза за да се правят настоките като го пусна рутера виждам безжичната мрежа и да се се свързвам към нея  но в рутера не мога да влезна бихте ли ми казали какво мога да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не съм много запознат нямам много познания и не знам с кое ще мога което е по лесно имам само лан кабел към за рутеа дали ще мога с него да се справя и ако може да ми обясните малко по-подрбодно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alberto, можеш ли да си пуснеш Интернет и TeamViewer и в същото време да свържеш и рутера към компа. Ако да - пиши ми на Skype hypnologic и ще пробваме нещо през TeamViewer-а.

С малко търпение проблема оправихме така:

1. Въпрос от моя страна: какво се случи преди да спре да работи, отговор: смених MAC адреса

2. Влизаме във failsafe mode (след включване като светне допълнителната лампичка се натиска reset или друг бутон къвто има няколко пъти докато не почне да мига тая лампичка), влизане с telnet 192.168.1.1

3. mount_root командата

4. vi /etc/config/network , закоментирах (#) на option 'macaddr' че беше и на lan :)

5. рестартиране

6. влизам в Уеб, с luci вкарвам MAC адреса като опция на wan само че този път стринга е разделен 00:19:DB ... (преди беше 0019DB..)

в момента тества дали работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко търпение проблема оправихме така:

1. Въпрос от моя страна: какво се случи преди да спре да работи, отговор: смених MAC адреса

2. Влизаме във failsafe mode (след включване като светне допълнителната лампичка се натиска reset или друг бутон къвто има няколко пъти докато не почне да мига тая лампичка), влизане с telnet 192.168.1.1

3. mount_root командата

4. vi /etc/config/network , закоментирах (#) на option 'macaddr' че беше и на lan :)

5. рестартиране

6. влизам в Уеб, с luci вкарвам MAC адреса като опция на wan само че този път стринга е разделен 00:19:DB ... (преди беше 0019DB..)

в момента тества дали работи

След като аз упорито "помагах" в спирането и включването на рутера беше дошло време да го пробвам. NetworkPro ми заръча да свържа WAN порт към единия LAN порт, за да видя DHCP таблицата така и направих и всичко беше наред. Под Leases се появи MAC адреса и името на компютъра(в този момент камък ми падна от сърцето), тъй като MAC адреса вече беше смене и аз нямаше друг какво да правя освен да свържа интернета към WAN порта. След като го свързах все още нямаше интернет изчаках около 2 мин и продължавах да нямам тогава просто спрях рутера без да вадя никакви кабели изчаках около минута и пак го пуснах. След като му светнаха лампичките дойде и интернета пробвах и Wireless-a и той си бе наред и сега рутерчето си работи и "споделя" интернета

Не мога да не кажа още веднъж на NetworkPro едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ и БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ (което не беше малко) ! ! !

Благодарение на него рутерчето работи ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.