Jump to content

Някой има ли отзиви за DI-08HP GREEN


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Айде стига глупости! То с плюене и т.н. всеки може. Кой ще пише и кой не си е лично негово решение и никой не може да го накара на сила! Като цяло идеята на форума е НЕ да се караме и да правим интриги, а да се споделя информация. Ако някой иска да се заяжда с друг моля ползвайте си фейсбоклук или скупе да не правим излишен спам!

Благодаря за Фниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям ¤ DJ69 ¤. Нека спорим и коментираме само за темата на поста. Ако някой иска да си избива комплексите да търси друго поле за изява. Някой иска помощ или съвет - този който може и иска - да му помогне "ако не можем да помогнем, поне да не пречим"  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе колеги, вие слепи ли сте, че от известно време няма читав пост или тема в тоя форум.

Само ламерски изцепки и чешене на езици  :)

Да и аз не отговарям на технически въпроси вече , а няма какъв въпрос да задам - минало ми е времето да се уча.

Но и да задам , то кой ще ми отговори:D  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като НЕ искаш да отговаряш - недей, някой да те е хванал за гушата? Това, че всичко знаеш и не искаш да се развиваш не се засягай ама лично за мен говори много лошо. То по тая логика кой щял да Ти отговори.... нямаше изобщо да се правят форуми. Според мен проблема като цяло, че повечето (99%) доставчици си играят на "прее*и другарче" или дай да теглим една майна на конкуренцията щото ще ни вземат клиентите.  Докато не си променим мисленето в България, който и да ни дойде на власт няма да се оправим. Не искам да засягам никой и се надявам да не съм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко On-Topic от мен със закъснение :)

Взех 5 такива за проба, подмених трасе с 5 неомонтански които забиваха по 1 път на седмица. От токгава съм нямал проблеми с трасето, вече 3 месеца.

Захранването е 60В AC от Данимпекс

Общо взето доволен съм  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са импулсните на всеки суйч? Има ли UPS преди централното? И.. как е тока по ваше село имали "Дискотеки"  :) . Че тука ми писна да ги псувам и ще copy/paste. В началото понеже тук съм на енергоспестяващи лаМби не ми правеше впечетление но в WC то сложих обикновена и я забелязвам как за 1 мин. премигва по мин. 5-8 пъти :D

п.п. сега погледнах, че и ти си на еон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импулсните са също от Данимпекса, на по-ниско напреженеие към 25-30В бачкат много по-стабилно от монтанските (поне това показва моя опит). UPS на това трасе с въпросните суичове - няма :D

Но колегата си играе да изправя променливото напрежение с грец и после слага някакви мазни кондензатори които държат по 5 сек. линка без ток от еOFF, т.е. дискотеката не е проблем (това малко тъпо го обясних, ама не е по моята спецялност :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стабилност не знам кое е по-добре ( и 2 те не ги ползвам с някой малки изключения ) . Но тия при Дани са по схема на поебг само, че имат добавен един транзистор и малко пасивни елементи за "защита" както и елементната база е малко по-добра и в някой случаи е по добре. Макар, че крайния транзистор си е същата боза и лично за мен като цяло не могат да носят всеки суич.... За падането под 25-30В абсолютно съм съгласен.. Под това напрежение схемата нещо откача и почва да работи малко като линеен стабилизатор и от там температурите драстично се покачват. Колко микрофарада слагате след греца, че толкова много държи?  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден предоставих на един колега от друг ISP един за тест... Тъй като нито имам време нито и чак такива дълги трасета като него за реален тест. Като сподели ще пиша ;) Като се загледах в платката за мен си е чист TP-Link но не мога да потвърдя 101% тъй като от новите им не съм виждал под капака. Но като гледам подредбата на елементите си бие на такъв :o .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вече 3 та седмица работи с 8 запълнени порта и трасета от по 100 - 120м . До момента не е забивал да видим до кога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ако все още използвате тези DI-08HP GREEN бихте ли ми дали примерни работни конфигурации както ги настройвате с DigiIP ... по - точно ме интересуват VLAN-ите и приоритетите

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свалихме ги до един от мрежите. Определено не са на нивото на 09 и като гледам са доста сходни с тплинк-а.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свалихме ги до един от мрежите. Определено не са на нивото на 09 и като гледам са доста сходни с тплинк-а.

Да извинявам се много моя е грешката ... исках да попитам за конфигурации точно на тези DI-09H GREEN не на 08

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.