Jump to content
  • 0

От кои карти на 5гхз. сте най-доволни?


netronix

17  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Въпрос

Здравейте,

Пазарувал съм вече много видове карти, и чесно казано не мога да разбера кои карти са най-добрите.

Питам само за 5гхз, понеже за 2.4 не може вече да се говори нищо сериозно... >:(

Скъпи карти над 100лв не съм взимал, явно там е истината!

Нека колеги които имат опит да споделят...

До сега съм ползвал:

miniPCI:

CM9

CM10

CM11

R52H

Proxim 100mW

Apricorn

PCI:

Tonze PC-6860

TP-LINK 651

Kaто цяло май най-добре ми се струва тази карта на Proxim 100mW, работи добре и вади хубав сигнал. И голям плюс е че е с ммцх конектор. Ufl то ме дразни много ...

Какво ще кажете вие, коя ви е най-любимата карта ?  ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • netronix

    11

  • lorddredbg

    7

  • Тодор Лазаров

    3

  • stormmaker

    3

Recommended Posts

  • 0

3 километра на рутербордове RB433AH резултата е 50MB на udp и 20mb tcp.

Аз ги ползвам същите антени на хоризонтална поларизация с турбо и нстрийм на 5760 канал. Ап то е 433АН а клиента само 433 с CM10карти, и реален трафик на 3 км 32 мбит...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Tonze както е казал колегата.

Преди си ги внасях сам, като ми трябваха 30 карти+ на месец. Сега си ги пазарувам от РТС, но те не вкарват 684H (тъй като е само на 5V и не работи с Routerboard, а само на PC).

Като ги няма - CM9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Tonze-тата от RTS. 684H e 27dbm с AR5414, a 684H с AR5213 май беше.  За цената си са супер картите въпреки, че аз предпочитам winstron-ите.

Winstronite кой ги внася? И по точно от кои модели си доволен ?

До колкото знам твоя хубав линк беше на 4 км. за толкова късо разтояние има ли значение 27dbm карта?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тоя линк вече не е толкова хубав. Разместиха се по честотите другите около мен и шума е нетърпим. При 30 линка (грубо сметнато) сигнал 60 задържам 2 дни максимум и после се почва скачане по каналите отначало. С бондинга държи иначе ниски пингове, което и беше целта на занятието.

http://whitenoise.hit.bg/last_day.JPG

Доста ясно се вижда как се смазва първо единия линк и после се налазва честотата на другия. Както и да е на мен това ми е backup и рядко се ползва сериозно, но хората прекаляват вече с десетки линкове без да осъзнават, че и на себе си пречат така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

за мен най-доброто на къси разстояния  е  d-link dwl-530ag до 15 км работи безкомпромисно добре . за големи разстояния фаворитите са два sr5 i xr5 ,аз лично предпочитам първите макар че вече се намират трудно . с sr5 ците имам линк на 36 км с антени на елкостар работи на 59-60 дбм и носи на boot по 30 мб в посока.с hx5 тиците имам един на 42 км и тои кара толкова. при реален трафик първия дига в едната 46-49мб и в другата до 18-20.картите нямат голяма разлика в чуствителноста и мощноста xr ката е с по новия чип на atheros.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

CM9 с антени 150см 30-40км 40-50 Мб + 10Мб-тина наобратно . с PC-та,  на изклучително изгодна цена. В крайна сметка гоним пропускателната способност нали така ?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

преди около две седмици си купих от новите карти на микротик r5h обаче още не съм я тествал някои колега ако е пробвал животното нека да пише мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чакаме отзиви :)

Кви пари ги взе? И от къде ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

UBIQUITI UB5-Това е картата за 5GHz-Официално си я дават 200mw,но ако я разчегъртате -оставате очаровани от мощностите които подържа ;)

Тези дни си взех две за проба и останах очарован-дори в сравнение с APC-11-A20SAG е малко по-добра .Недостатък-бачка само в диапазона 5GHz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

UBIQUITI UB5-Това е картата за 5GHz-Официално си я дават 200mw,но ако я разчегъртате -оставате очаровани от мощностите които подържа ;)

Тези дни си взех две за проба и останах очарован-дори в сравнение с APC-11-A20SAG е малко по-добра .Недостатък-бачка само в диапазона 5GHz.

От къде си ги взел и за колко :)

На кво разтояние си ги тествал? Колко трафик върви ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От къде си ги взел и за колко :)

На кво разтояние си ги тествал? Колко трафик върви ?

http://www.vikteam.net/item.php?id=238

Цената-мисля някъде 85 кинта с ДДС ако се не лъжа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

от www.vesuviustreamline.com са картите r5h и за моя голяма изненада се държат по добре от xr5  направи ми впечатление че доста греят обаче не знам как ще се държат лятото . цената е около 110 лв с ддс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

от www.vesuviustreamline.com са картите r5h и за моя голяма изненада се държат по добре от xr5  направи ми впечатление че доста греят обаче не знам как ще се държат лятото . цената е около 110 лв с ддс.

наскоро случайно пробвах едни xr5, sr5 заедно с r52h забраих да направя принт скрийн (та ме е ят) ама забелязах че имаше разлика в нивото на шума, най - ниско беше на r52h  около -92, другите бяха около -87 , предполагам това се дължи на чувствителността на картите , но не обърнах внимание колко точно беше нивото на сигнала и дали имаше същата процентна разлика. Ако имаш възможност направи подобни тестове с r5h и някоя друга карта.  

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.