Jump to content

MikroTik с версия 5 ще изринат всичко живо де що мърда


NetworkPro

Recommended Posts

Нали за N става дума в горните постове ? :P

Никакъв бондинг а  2TX/2RX wireless  N .

Подробности няма да двам от уважение към колегите с които сме пропиляли доста нощти за да заобикаляме бъговете в Микротик и да ползваме само това което наистина работи и то при това доста добре.

Успех на всички в начинанието с N  ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    6

  • bobo

    6

  • jack82

    4

  • Велин

    3

ето от форума на м-к

My results:

800m link

x86 775 Celeron 1600mhz

r52n

dual polarity 31dB parabolic

4m LMR-400 pigtails

mpls bridge

In future will try to upgrade 12km 802.11a nstreme turbo link )     

    [table]  [tr]  [td]Attachments: [/td]  [/tr]    [tr]  [td]  [img alt=udp 100 both.jpg]http://forum.mikrotik.com/download/file.php?id=5429

  udp 100 both.jpg [ 298.43 KiB | Viewed 42 times ]     

  [/td]  [/tr]    [tr]  [td]  [img alt=tcp 100 both.jpg]http://forum.mikrotik.com/download/file.php?id=5428

  tcp 100 both.jpg [ 328.27 KiB | Viewed 42 times ]     

  [/td]  [/tr]    [/table]         

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това е истината ! . Опитайте и няма да сбъркате!

При нас работи много добре ;D Играчката е в настройките а ралната скрост е около 200 Мегабита.  :P

а ти знаеш ли как така работи добре ;) само хвалене а никой нищо конкретно не пише..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работенето добре е относително понятие когато става дума за wireless  и особенно за такъв работещ в свободните честоти :-) Истината е че неможе да се очакват чудеса от безжични карти предвидени за SoHo  приложения работещи на предела на възможностите си . Надявам се че никой от нас не си мисли че с wireless карта за 20 $ ще конкурира някоя релейка за хиляди долари .  Всв пак Atheros безжичните карти и чипсети  за Микротик и  ползваните в Ubiquity са проектирани  за лаптопи и  безжични рутери . Оптимизирани са не за Performance а за цена :-).

Иначе резултата на колегата не е лош но нека да постне тест когато има реален трафик даречем генериран от външни машини през етернетите на този линк .

Аз не се хваля а насочвам хората какво може да ползват и какво биха постигнали а и ето че и други са го направили а не пишат. Хвалене е когато кажа ей аз мога ей това а вие  го неможете . Надявам се че и вие си цените труда и веремето. Мразя да пиша във  форуми точно поради тази причина . Всеки очаква някой да му даде решението в ръцете без дори да разбира съшността на проблема и когато посъветваш някой или излизаш крив че той не се е оправил след твоя съвет или излизаш крив че не си му "здъвкал материята " и да му я дадеш наготово .

Прекалено размихме термата на колегата което не ми се струва редно да се отклоняваме повече . Конкретни резултати е постнал колегата няма нужда да се дублираме.

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Всеки очаква някой да му даде решението в ръцете без дори да разбира съшността на проблема и когато посъветваш някой или излизаш крив че той не се е оправил след твоя съвет или излизаш крив че не си му "здъвкал материята " и да му я дадеш наготово .

Донякъде си прав :P аз така мисля .. ама пак само до някъде, проявих малко любопитство, естествено трябва да имаш предимство пред конкуренцията (говоря чисто хипотетично) ;) явно тоя форум се ползва само за чешене на езици.  ;D

п.с. темата верно се разми може да я разделим както си се полага..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега (04:00 AM) пробвах RC2 на един линк с AR5413 (карти от старите - без N, с една антена). udp test (ограничен от CPU-то на RB433AH) NV2 35м/35м и 70 в едната посока, като ping-овете и стабилността са по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още го няма официално това РС2 , ама гледам demo2.mt.lv е с него  :P

не съм го пробвал новия NV2 протокол, ама гледам добри отзиви има

да си забелязал да си пречи с други радиа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега (04:00 AM) пробвах RC2 на един линк с AR5413 (карти от старите - без N, с една антена). udp test (ограничен от CPU-то на RB433AH) NV2 35м/35м и 70 в едната посока, като ping-овете и стабилността са по-добре.

2x40mbps и 75-77mbps UDP /AR5413 ,15km ,Alix 3d2 ,2x60sm антени/ се правят с доста по-стари версий и стабилноста си е също на ниво......

Според мен интерес представлява "N" стандарта и резултатите от тестове за съответните дистанции ,трафик и.т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На RC1  NV2 не е стабилен засега . При мен при тестовете "на маса" линковете се разпадаха след 6-7 часа. Тоест има uptime но трафик не минава . Оправя се само след рестарт на машините ... ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.