Jump to content

MikroTik с версия 5 ще изринат всичко живо де що мърда


NetworkPro

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    6

  • bobo

    6

  • jack82

    4

  • Велин

    3

  • Администратор

MikroTik с версия 5 ще изринат всичко живо де що мърда.

Като на кино му звучи , не знам дали са глупави или прекалено умни но много им куца Н - стандарта, та ся чакаме 5-та версия, ако пак не работи както трябва ще загазят.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E все пак ОС е с доста повече функции от AirOs и е нормално да има повече проблеми но според мен ще дръпнат пак напред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E все пак ОС е с доста повече функции от AirOs и е нормално да има повече проблеми но според мен ще дръпнат пак напред...

  :P 100 лева са 5 та версия клуч не давам да ви сподела една постановка два нано брижа с 120 ки  и някакво пц да кажем  с микротик за рутер от зад и пеи сарце  ;) 100 мб 

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хубаво избираш межу AirGRID и NanoBridge ама то си има съществена разлика - едното е 2x2 т.е. до MCS15 а другото 1x1 т.е. до MCS7 мисля. Та дори 60/50 ще дойдат малко много за грид-а, ако трябва да са един вид FD :P Та според мен не е лошо първо да прецениш този фактор и после останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще се монтират 2хNanoBridge M5-25 на 15 км. и ще кажем какъв е резултата.

Колега не смяташ ли че е множко разтоянието аз  пробвах с бриджове на 8 км и после ги смених със диш антени  :P

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за големите - 25 ти с тях ли пробва ?

Не с по малките ама какво имаш предвид големите те не са ли на един размер само едното е 22 другото 25 не виждам съществена разлика  тестовете ги пазя някъде ще ги постна да добиете представа  ;) на подледната снимка е 22 ката като гледам и 25 е същата  :P

post-199-13090072819_thumb.jpg

post-199-130900728193_thumb.jpg

post-199-130900728196_thumb.jpg

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета е 333 лв, целта е 100/50 Мбита или 60 / 50 поне. Колкото повече толкова повече.

Мога само да кажа,че ти е малък бюджета за тия мегабити или искаш само да показваш рейта на радиото пред клиента ?!

Покрай тая криза почнахме да ловим с трици маймуни. ( то и аз съм в кюпа)

Все пак успех.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама гледам че се бъркат скорсти с пакети, т.е. брой пакети с еди каква си средна големина средно се постига еди каква си скорост с пинг под 10 ms на еди каква си дистанция.

Като гледам тестовете все едно гледам сапунерките дет пише например 54mb a реално сa ... всеки знае  :P

Та колко издържат процесорчетата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единиа бридж е с 32 см антенка а другиа е с 40 см антенка даваш 15 лева отгоре за антенката  :P истената е в голямата паница

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май аз не съм в час как с 15 лева се ловят трици че даже и наедро  :P

Истината е в комплексното решение ма тва е друга тема !

Nanobridge m5, nbm5-22 136 лв    Nanobridge m5, nbm5-25

156 лв. 20 лева е разликата едната антена е 241x326x326 мм а другата е 400 мм

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ PCTuning - има разлика, това са 3 децибела (на теория), то не е като сантиметрите :P

@ skyfx не е малък бюджета, целия проект е доста. Кирията от линка не се мери по цената. I'ts a new world order. Ubiquiti.

@ morfei мерси за напомнянето за пакетите. имаме го в предвид. винаги. разбира се. проекта не е за много пакети.

@ morfei мерси за примера за 4000 лв, ако искаш да покажеш - отвори друга тема (това да не е старомоден бондинг с МТ?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MikroTik с версия 5 ще изринат всичко живо де що мърда.

Това е истината ! . Опитайте и няма да сбъркате!

При нас работи много добре ;) Играчката е в настройките а ралната скрост е около 200 Мегабита.  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.