Jump to content
  • 0

Проблемче с едно трасенце на 10-на км.


gbeshev

Въпрос

Имам изградено трасе на 10-на км. със средна точка.

1.station wds----2 ap bridge/ ap bridge------3 station wds

и на трите точки е рутер борд 433Н с карти Р52Х и антените 60 см. параболични чинии.

Проблема ми е следния.

Вързали се на -58db обаче вечер се вдига до -74db и ccq e 80/100% и се мени със страшна скорост, и поради тази причина ми пада и трафика.

Пробвах с всички видове канали така и не успях да ги закрепа.

Приемам всякъкви идей и съвети.

Благодаря Ви предварително :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Ей го и моето:

signal2.jpg

През деня - права линия с минимални отклонения (нормално е)

Нощем (в най-различно метеорологическо време /дъжд, сняг, суша, вятър, тихо, студено, топло, горещо ;-) / от време на време се получават тия падове

Най-лошото е, че нямам идея какво може да е :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм смятал нищо. Каква е тази програма където се смята. Би ли обяснил и за Фреснел, ако може.

Премини на хоризонтала на клатещия се линк

Ако антените са в гръб и в близост направи ги с различни поляризации и да са в режим AP-AP или client-client

също това си поиграи с tx-power струвами се ,че когато тръгне повече трафик започват да се интерферират.

По този повод с интерференцията гледам ,че новата R5H има филтър (High rejection filter to reduce interference)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

лек за влага - бишоп, силикон и тиксо :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

лек за влага - бишоп, силикон и тиксо :)

прав си колега, бишоп + PVC двоен пласт, бил съм кабелен муфаджия в БТК 20 год. имам опит с борбата срещу влагата, кабел изолиран по този начин пропуска влагата през изолираното място по 1 см. за 2 год., така че изолирайте поне по 5 см. от конекторите на антенните кабели ;) независимо дали имат или не термоманшон

и се чудя на тези дето се доверяват на гол конектор завит на облъчвателя без да са изолирали с по-горе описания начен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря Ви колеги за съветите. Наистина проблема беше ВОДА.

Реших го с бишоп и тиксо. Всичко се прави.

Остана проблема с CCQ- то Много се мени, а са се вързали на -57db.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

прав си колега, бишоп + PVC двоен пласт, бил съм кабелен муфаджия в БТК 20 год. имам опит с борбата срещу влагата, кабел изолиран по този начин пропуска влагата през изолираното място по 1 см. за 2 год., така че изолирайте поне по 5 см. от конекторите на антенните кабели ;) независимо дали имат или не термоманшон

и се чудя на тези дето се доверяват на гол конектор завит на облъчвателя без да са изолирали с по-горе описания начен

Има и други варианти за муфиране  :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Водата е една от причините, заради които започнахме навремето сами да си правим кабелите.

Използваме само Н конектори с гайка , никога кримпване.  Тези с гайката са по-добре защитени от водата.

След това слагаме 10-на см. термошлаух със силикон. Е няма влизане на вода вече :)

прав си колега, бишоп + PVC двоен пласт, бил съм кабелен муфаджия в БТК 20 год. имам опит с борбата срещу влагата, кабел изолиран по този начин пропуска влагата през изолираното място по 1 см. за 2 год., така че изолирайте поне по 5 см. от конекторите на антенните кабели ;) независимо дали имат или не термоманшон

и се чудя на тези дето се доверяват на гол конектор завит на облъчвателя без да са изолирали с по-горе описания начен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам едно питане.

Като влезна в РБ който е стейшън силата на сигнала ми показва, че е -73дб.  SIGNAL STRENGHT -73db

а в РутерБ който излъчва ми показва SIGNAL STRENGHT -56db

и Tx/Rx CCQ 98/83%

Къде е проблема според вас?

Не насочена антена ли и коя от двете да е?

Благодаря Ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм смятал нищо. Каква е тази програма където се смята. Би ли обяснил и за Фреснел, ако може.

Ей тука можеш да си сметнеш зоната на френзел http://en.jirous.com/calculation-wifi/

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Това е огромна разлика. 2-3 db как да е , ама 20 .

Картите еднакви ли са ? Антените еднакви ли са ? . От самото начало ли е така?

Прилича ми на SWR проблем , т.е. проблеми с импеданса на една от антените и/или картите. Сменяш подред - облъчвател , кабел, пигтейл, карта.

Имам едно питане.

Като влезна в РБ който е стейшън силата на сигнала ми показва, че е -73дб.  SIGNAL STRENGHT -73db

а в РутерБ който излъчва ми показва SIGNAL STRENGHT -56db

и Tx/Rx CCQ 98/83%

Къде е проблема според вас?

Не насочена антена ли и коя от двете да е?

Благодаря Ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.