Jump to content

WiFi мрежа на хотел


Poc

Recommended Posts

Опитната постановка е следната. На първия етаж има един BTC-ADSL WiFi модем. Но силата му безжично е много малка. Та собственика на хотела ме помоли да измисля нещо, за да не се трупат чужденците на фоайето, където са много близко до модема.

Сложи неколко репитера включени между етажите и един рутер е достатъчен за тях.Мани разпъване на кабели.Само рутера да има QOS,пускаш на ip по 100 КВ,проблема е решен.Тая простотия наредих в един хотел и пей сърце....втора година не ме търсят за съпорт.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо немога да се съглася тук. То е вярно, че в конкретния случай говорим са малки скорости..... но с repiter пък става абсолютна боза ;) . mrhardware пускал ли си в такъв режим някой сапунерка, щото аз поне 20 тина марки с какви ли не модове и фирмуери и то на 15м от МТ AP и е пълна скръб 1-2мегабита и много загуба на паРкети. И това при 1 клиетн... Ами то там са 20 тина стаи и стига да има 5 клиента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен 4 ап-та и микротик хотспот. Ап-тата на различни канали 1,6,11 - четвъртото ще повториш някой канал /да е най-далеч от другото ап със същия канал/. по-добрия вариант е да захраниш ап-тата централно, но и да не можеш не е чак такъв проблем щото като няма ток .... няма да се скъсат да чатят из нета.

друг вариант ти е да сложиш 3-ап-та и микротик рутерборд с антена. там да стои и хотспота. вече всичко зависи от какви кинти имаш.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Кабела си е кабел, даже бих казал че собственика е скръндза, че не е сложил кабел до всяка една стая.

За 21 век си е напълно нормално да има лан розетка в хотел.

аз лично бих монтирал 4 устройства  на четири канала с 1 SSID 411 с вградена карта

но може да се ползват и сапунерки като при тях контрола над клиентите е по слаб 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нещо немога да се съглася тук. То е вярно, че в конкретния случай говорим са малки скорости..... но с repiter пък става абсолютна боза :) . mrhardware пускал ли си в такъв режим някой сапунерка, щото аз поне 20 тина марки с какви ли не модове и фирмуери и то на 15м от МТ AP и е пълна скръб 1-2мегабита и много загуба на паРкети. И това при 1 клиетн... Ами то там са 20 тина стаи и стига да има 5 клиента...

Бозата си е боза при условие че некой дърпа торенти.Иначе за сърфиране нема ядове.Три репитера линксис един след друг.Както казах тествано и работи без грешка.За без пари на курортисти толкова...В момента работи на Банско.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Бозата си е боза при условие че некой дърпа торенти.Иначе за сърфиране нема ядове.Три репитера линксис един след друг.Както казах тествано и работи без грешка.За без пари на курортисти толкова...В момента работи на Банско.

Ммм малко офтопик, къде си правил на банско, скоро ще ходя натам ако ми потрябва нет да знам къде да се докопам :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм малко офтопик, къде си правил на банско, скоро ще ходя натам ако ми потрябва нет да знам къде да се докопам :)

За хотела няма да кажа ;D,има си подръжка която обра лаврите за изпълнението(всъщност ми плати за линка и сега разказва че е негово дело),мани.

Бих ти препоръчал  кръчмата и къща за гости "Мамин-Кольо" не е скъпо.Мето си знае работата :).

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.