Jump to content

WiFi мрежа на хотел


Poc

Recommended Posts

Опитната постановка е следната. На първия етаж има един BTC-ADSL WiFi модем. Но силата му безжично е много малка. Та собственика на хотела ме помоли да измисля нещо, за да не се трупат чужденците на фоайето, където са много близко до модема. Мисълта ми е следната. Човека си има комуникационна стая, където са му всички приемници на Булсатком, както и вътрешните телефонни линии. Стаята не е много далече от самата рецепция в която се намира и самия модем. Да опъна по един кабел по вече изградените каналки за кабелна за двата етажа на хотела и на всеки етаж да разположа по един рутер. Или да търся решение с Микротик и по-силна антена? Другият хотел в Козлодуй го е решил подобен проблем с Микротик, но няма кой да питам точно какви устройства са ползвали, пък и са много етажите. Но е доста силен, аз съм на 500метра да не кажа повече от самият хотел и ловя Хотспот-а му.

Приемам всякакви идеи и съвети в рамките на разумното. То е ясно, че мога и с рутери за по 1000 лева на етаж, но не това е целта на занятието. Дължината на коридорите на всеки етаж е към 25 метра, което според мен не е кой знае колко много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав пускаш кабел до всеки етаж и по един АП, но по-добре използвай TL-WA5110G (400mW) на всеки етаж. Цената е 50-60лв./брой в зависимост от магазина.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Колегата е прав пускаш кабел до всеки етаж и по един АП, но по-добре използвай TL-WA5110G (400mW) на всеки етаж. Цената е 50-60лв./брой в зависимост от магазина.

Това е много относително,Защото много зависи от обстановката

Аз страдах на няколко места така и се наложи на места да се слагат по 2 ап-та за да обхваща целият етаж безпроблемно, че  ако го сложиш по средата на етажа и коридорите са дълги и влезе клиента във последната стая увисва

Що не облъчиш хотела отстрани ?

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната страна на Хотела се пада на брега на река Дунав. Задната пък няма никакви сгради. Трябва да се мисли стойка и т.н.

Това AP - TL-WA5110G, като го гледам е 100mW, освен някой да ми обясни сменя се firmware ли, или му се прави друга магия да стане 400mW?

Или вътре има опция за смяна на региона и се прави да е повече? В момента му гледам datasheet и пише, че за FCC countries e 400mW. Ние такава страна ли сме, или сме CE?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Предната страна на Хотела се пада на брега на река Дунав. Задната пък няма никакви сгради. Трябва да се мисли стойка и т.н.

Ем по добре стойка,един кабел,едно рб със хубава карта и си решаваш проблема.ако мислиш че със едно рб можеш да облъчиш целият хотел ,тоест това трябва да се види и на място да се прецени,и вътре разположение стаи,коридори и т.н.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, но дали един сектор на 120 ще покрие целият хотел?

В смисъл няма ли да му е прекалено близко за такъв голям ъгъл. Все пак не мога безкрайно да отдалечавам стойката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

То хубаво, но дали един сектор на 120 ще покрие целият хотел?

Ми ти си там,ти трябва да прецениш горе долу ситуацията,или седни направи примерна скица/снимки или нещо от сорт.

Примерно със колегата трябваше да облъчим едни бунгала,и забучихме по средата между бунгалата едно рб със 2 карти и две пач антени и до ден днешен си работи безпроблемно ( поне така мисля човека не е звънял )

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

снимка сложи на архитектурния план

имам опит с сграда с 40 см стени в която накрая има и вътрешно и външно облъчване

много зависи от сградата

а такива решения с ватове мощ не си прави труда ако не се виждат 60 миливата не се виждат и 20 вата

защото връзката е двупосочна 

и това че виждаш 4 от 5 чертички на индикатора не значи че от другата страна CCQ е над 10%

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих го направил със свич cisco с ПОЕ и cisco ap-та из етажите. Няма да ти споменавам колко мъки по отстраняване на проблеми ще си спестиш. Едно е да ходиш на място, а съвсем друго е ремоте да си оправиш проблема. Цената не е кой-знае колко повече от тп-линк идиотщините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм аналогична система. по 2 коридора на етаж като всеки от тях мислено го разделям на 3 и в 2 те "точки" който се получават при разделянето по едно AP  със 3db Омни aнтена и ddwrt. Кабела от всяко AP до управляем суич и всяко AP се храни по лана. От там на татък вече имаш избор как да го "оживиш" но според мен най лесно ще успееш с Hotspot под MT  но сложи криптиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коридора е дълъг 20-ина метра. Архитектурен план, нямаше как да намеря днес, че собственика не беше там. Снимал съм план за евакуация ако върши работа, и двата хотелски етажа са еднакви.

Ето малко снимки отвътре и отвън. Както и едно клипче от рецепцията до втория етаж(дефакто първия хотелски).

045b8697146138.jpg a1ce9997146217.jpg 1c860297146311.jpg ea7b9b97146427.jpg 0ed22597146483.jpg 

Видео:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало с 1 АP 100mw на етаж да си бетон... но ако питаш мен сложи по 2 ( стига да има кинти ), а на долния етаж пак 2 но да са горе спрямо долу шахматно. С еднакви SSID та и максимално различни канали едно спрямо друго и спрямо тези от вън ако има ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Аз мисля ,че ако е със едно АП ще работи на границата,а всички знаем че нещо което работи на магия рано или късно създава проблеми

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.