Jump to content

Вярно ли е че при режим на GSM-а 3G се повишава консумацията?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

смисъла май е че е супер малко...диаметъра му е колкото батерията и е само със полвин сантиметър по-дълго. кабелчето му е 1см това е... абе прилича много на това:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2880

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Собственик

3g  скапва батерията много бързо заради активната сигнализация между телефона и  BSC , която мисля е на няколко минути.

Много тъпо замислено по принцип.

Изключвате 3Г и батерията кара дори седмица. При нужда от по-бърз нет  (щото нормален нет си има и без 3г) го включвате , ползвате и после пак изключвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За харченето е вярно обаче на всеки 15 20 мин да влизам и да включвам и изключвам 3Г за да не ми харчи батерията просто е безсмислено. Ползвам iPhone3GS и всяка вечер е на зарядното, по някога още от след обед го бучкам на запалката в колата и този номер с on/off на 3Г при положение че се ползва устройството постоянно някак си не виждам колко ще ми спести.

От друга страна да се кичим с устройства, които не ползваме, да им урязваме функциите, които не ползваме само и само да им държи батерията повечко също е безсмислено и клони към гъзария (за която почивен ден няма)

На повечето устройства батериите им се скапват на втората година и никой от нас не чака устройството му да даде фира в ръцете му следователно все тая... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами аз използвам на телефона предимно основната му функция - говоренето.

Без 3Г  нет-а  е използваем, а и общо взето не ща да си вадя очите на толкова малък дисплей,

така, че изискването батерията да държи поне поне  2-3 дни е основно ,  а не да ми изгасне в 17 часа например и да ме остави без телефон (което ми се случи 2-3 пъти).

Интересно за какво ползваш мобилен нет (и то бърз - 3Г ) на всеки 15-20 минути :)  . То май това повече клони към гъзарията ..

Аз все още не мога да се насиля да позлвам дори  SSH през телефона. Хем е бавно, хем е неудобно, хем е тъпо.  Закачам го към лаптопа и си свършвам  работата.

А щом телефона не става дори за SSH , за какво друго става ?  Освен за модем. Ма и за модем не става, щото има УСБ пишки за тая цел.

Taka , че точно човек с i-дърво  да ми говори за гъзария - мерси :)

За харченето е вярно обаче на всеки 15 20 мин да влизам и да включвам и изключвам 3Г за да не ми харчи батерията просто е безсмислено. Ползвам iPhone3GS и всяка вечер е на зарядното, по някога още от след обед го бучкам на запалката в колата и този номер с on/off на 3Г при положение че се ползва устройството постоянно някак си не виждам колко ще ми спести.

От друга страна да се кичим с устройства, които не ползваме, да им урязваме функциите, които не ползваме само и само да им държи батерията повечко също е безсмислено и клони към гъзария (за която почивен ден няма)

На повечето устройства батериите им се скапват на втората година и никой от нас не чака устройството му да даде фира в ръцете му следователно все тая... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за SSH го ползвам най често :) ако не е през него през уеб, общо взето го ползвам вместо лаптоп върши ми идеална работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 месец по-късно ...

Ми то си пише в спецификациите на телефоните още преди много години, че при 3G батериите им издържат по-малко, пример:

Време на готовност (2G/3G)- (350/330)ч.

Иначе от скоро съм на Viva free-5.90 лв за 500 мегабайта бързи ( тел. се закача на 4.5 Мбит/с). След изчерпване на бързите мегабайта следва ограничение на 128к, за това може да се превключи на 2G и да се ползва максимума на EDGE-което е пък 2 пъти по-бързо от ограничението на 128 к и за браузване е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Повечето телефони издържат по-дълго време в режим стедбай когато са на 2G но съм срещал някой, за които дават по-дълго време за 3G, те по-скоро са някакво изключение. Иначе зависи много и от покритието и от настройките на мрежата и от други фактори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.