Jump to content

Новини, тема за новини за всичко около нас.


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

И в България доста важни оптични трасета са пуснати както им дойде .....

Фирмата която прави изкопите и полага тръбите (ако има такива де), обикновенно гледа да свърши набързо ;D

п.с. в петък имаше случай за прекъснато трасе в междуградската мрежа на БТК, кабелите минават в свлачище... а в същия сноп минава и някаква международна оптика на алкател мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги руснаците. Те правят кадърно всичко за разлика от нас. Да не говорим колко са напред в оптика до вкъщи и какви свичове ползват. Сравнено с тях всяко българско isp Изглежда "пионер нет". В руския форум обсъждането е съвсем различно. Кабела е бил закопан на 40см от железопътна линия. Техните аналози на паразитите в БГ просто са го откопали търсейки мед и за разлика от Бълхария там това се води тероризъм и затвора е от 3 години нагоре.

даниелски ти пък се изказа... дано не си isp..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапчии! Милиарда вата изстреляни за да се предизвика ураган, който носи енергия от хиляди мегавати! 100 милиарда вата са 100 мегавата, я да направим сметка колко електроенергия се потребява само в България за едно денонощие? Или да се предизвика земетресение...  ;D ;D ;D  Стига бе... Остава и да повярвам, че има марсианци! Живот на други звездни системи може би да, ама марсианци!?

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапчии! Милиарда вата изстреляни за да се предизвика ураган, който носи енергия от хиляди мегавати! 100 милиарда вата са 100 мегавата, я да направим сметка колко електроенергия се потребява само в България за едно денонощие? Или да се предизвика земетресение...  ;D ;D ;D  Стига бе... Остава и да повярвам, че има марсианци! Живот на други звездни системи може би да, ама марсианци!?

Относно марсианците ми е интересно как разбра че няма, а другаде че има живот? ;D Може пък и те да се чудят как въобще на такава красива планета като земята да има такива "странни" животни като хората....... ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха ново 20 си..

Нова наредба забрани велосипедистите в Морската градина на Варна

Месец преди лятото нова наредба забранява движението на велосипеди в Морската градина на Варна. Абсурдната мярка се налага заради липсата на велоалеи в парка.

С приемането на наредбата всеки велосипедист ще подлежи на санкции. Тя влиза в сила до месец и превръща всеки велосипедист в нарушител. Те от своя страна негодуват, че наредбата излиза,  без да са направени велоалеи в парка.Гневните велосипедисти дори заподозряха местния парламент в абсурден опит да напълни общинската хазна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и къде ще караме и ко акт ли ще ми напишат той ченгето няма ме види пък камоли да ме стигне

по велоалейте има майки с колички и бабички пък на някой места са паркирали на алеята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26-годишен си купи "Кремиковци" за 316 млн. лева

Младеж на 26 години извади 316 милиона и купи част от „Кремиковци“. Лъчезар Варнаджиев е новият собственик на обособена част от фалиралия металургичен комбинат. Той придоби имуществото чрез фирмата си „Елтрейд къмпани“ ЕООД, която е регистрирана на 8 март 2011 г. в София, сочи справка  в Търговския регистър.Адресната регистрация на фирмата е на столичната улица „Перник“ 120. Компанията беше единствената, която депозира документи за участие в явния търг за продажба на предзаводската и производствената площадка на металургичния комбинат "Кремиковци" заедно с активите, свързани с производствената дейност на

комбината, намиращи се на територията им, съобщи синдикът на дружеството Цветан Банков.Проверка  показа, че допреди половин година Лъчезар Валериев Варнаджиев е бил най-обикновен строителен инженер в компанията "Лупо инженеринг" ЕООД.Бившият му шеф Стефан Цанев беше искрено изненадан от факта, че Варнаджиев е новият собственик на металургичния комбинат."Това е изненада за мен. Възможно е да става въпрос за друг Лъчезар Варнаджиев", не скри учудването си Цонев.Бившите колеги на Лъчезар от "Лупо инженеринг" разказаха, че „доколкото знаят, в момента Лъчо е служител на фирма „Надин“.Фирма „Надин“ се занимава с преработка на черни и цветни метали. От централата й съобщиха, че Лъчезар Варнаджиев днес е „твърде зает“.Новият собственик на „Кремиковци“ ще влезе във владение, след като плати сумата в срок и когато Софийският градски съд излезе с постановление за възлагане.Тогава собствеността върху обособената част се хвърля на "Елтерейд къмпани".

;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да централата на Надин е на 500 метра от адреса ми в България

само че там доста ясно преди 2 години се виждаше криза

сега да са изкарали пари е напълно възможно

след като направиха доста голямо преструктуриране

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поредния абсурд!

Пловдивчани вече няма да се топлят с дърва и въглища

Забрана да се отопляват с твърдо гориво -  въглища и дърва, се готви да въведе за жителите си община Пловдив, съобщи главният еколог Христо Минков.Мярката срещу най-евтиното засега отопление има за цел да опази въздуха чист. Пловдив застрашително се замърсява, трябва да се предприеме нещо, каза още Минокв, който участва в регионален дебат за енергийна ефективност.Принудителната забрана предвижда финансово подпомагане на най-бедните пловдивчани. Представете си какъв дим и пушек бълват комините  от печките на огромна част от кварталите. Това замърсява атмосферата. Горенето на нискокачествени и евтини въглища е особено вредно. За печките ще въведем био и екогорива.Освен това скоро някои от пловдивските райони ще бъдат газифициран, напомни екологът. Предстои проектомерките на общината срещу замърсяването на въздуха да бъдат гласувани от Общинския съвет.Ние сме една от 30-те общини с най-мръсен въздух. Ако не вземем мерки, ще има солени санкции от Еврокомисията, подчерта Христо Минков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти му казваш поредният абсурд, аз казвам крайно време беше да се спрат дървата и въглищата в градовете.

Ако не си съгласен с мен ще те изведа на по биричка като паднат температурите, ще седнем на тротоара до училище Елин Пелин и ще си бърбрим за интернет и какво ли не, пък да те видя колко време ще издържиш на ужасната смрад от печките, които горят какво ли не.

Инак от твоята гледна точка горе където живееш няма проблеми, там още 20 блока да направят пак не можете да докарате концентрацията на миризмата на същото ниво, сигурен съм че след експеримента ще си смениш мнението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е, ама те хората се топлят така не защoто така им е кефнало, а защото нямат пари! Ако спрат само въглищата е по разумно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсят такса "чалга" от бакшишите

4 лв. годишен данък дължат всички шофьори на таксита и маршрутки в страната.Компанията "Мюзикаутор" си иска парите за слушането на радио и музика и вече е провела предварителни разговори с ръководствата на няколко столични таксиметрови компании.Това обяви шефът на отдел "Търговски обекти и туризъм" в "Музикаутор" Момчил Даскалов. Предстои да започнат проверки в таксита и маршрутки.В повечето от такситата шофьорите, а покрай тях и клиентите им, масово слушат чалга. Това е и причината таксата да добие популярност както данък "чалга", допълни той.Парите били малко, но за сметка на това такситата в страната са много, отчитат от компанията притежател на авторските права.Същата сума дължат и шофьорите на автобуси, които пускат музика и филми на клиентите си.Според Момчил Даскалов таксата за слушане на музика е въведена през 1993 г. Компаниите обаче отказвали да плащат. Сега от "Мюзикаутор" са решени да си поискат дължимото.Таксиметровите шофьори, които не искат да плащат данък, трябва предварително да заявят това пред компанията. Те обаче подлежат на внезапни проверки от "Мюзикаутор".Пари за слушането на музика дължат кафенета, барове, дискотеки и други подобни обекти.Според Закона за авторските права глобата при първо регистрирано нарушение са от 2000 до 20 000 лв., а при второ – от 3000 до 30 000 лв. Третото нарушение подлежи на преследване от Наказателния кодекс.Около 1,2 млн. лв. ще получат продуценти и изпълнители за авторски права. Сумата е за използвани материали за 2009 и 2010 г. от радиооператорите.

Скоро и по домовете ....  ;)  :)  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.