Jump to content
  • 0

HOTSPOT с еднакви МАС адреси


babula

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем - искам да пусна хот спот, но клиентите са вързани "зад" няколко булета, със статични адреси. Излизат с еднакви МАС адреси, но с различни IP-та. В този случай ще има ли проблем? Или по-точно кой е най-удачния вариант за пускането им с цел да не се "злоупотребява" с опит чрез смяна на адреса да се опитват да имат интернет  без да плащат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Искаш да кажеш, че неможе да работи отделно в някой от работните му режими ? Ако е така просто ме отказа да го купя...

Така е ,тия булети работят само в този микс варянт,или поне докато четирибуквенната фирма  не реши нещо в следващият си упдейт :D

Еб.ш не еб.ш на .уя времето минава ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, благодаря на всички, но все пак някой няма ли идея как да си реша проблема? Или да сменя hot spot с друго? Схемата е АР бридж(от Микротика) -> Bullet5 в (режим statoion) и няколко клиента зад него свързани с Булета със суитч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ами мисля, че ти отговорих преди -  махни "station" режима на клиентското у-во. как да стане това - не знам, но в station режим , каквото и да е устройството, този проблем ще го имаш.

При WDS , описаният проблем го няма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

с булета не съм запознат, т.е. кви режими има, ако е като НС, режима трябва да е ВДС+АП, че да ти е видим при всякакви обстоятелства? Там където ти е МТ нагласи булета АР ВДС и от другата страна Station WDS...друг вариант няма ;D...ама пак ти казвам скицирай нещо, че да се изясним :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Схемата ти е АР бридж(от Микротика) -> Bullet5 в (режим statoion + бридж ако го може).С  WDS  губиш скорост.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.