Jump to content

проблем/и с desktop-а


u`F`o

Recommended Posts

Вземи дисковете и ги закачи на друга машина и ги пробвай !!

Намери си ново захранване и пробвай с него .

Аз пробвах със захранването на Comp2 (Antec 450w)  Antec-650W-Power-Supply-Earthwatts-EA-650-350x350.gif

Резултата с хардовете беше същия. 3-то захранване ли да търся?

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Windows- manage -Event Viewer- System , там обикновенно реве за разните грешки, ама то е ясно, че имаш проблем с откриването на хардовете и мисля, че си за нова дънна платка!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Windows- manage -Event Viewer- System , там обикновенно реве за разните грешки, ама то е ясно, че имаш проблем с откриването на хардовете и мисля, че си за нова дънна платка!

Не исках да отчайвам човка  B)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows- manage -Event Viewer- System , там обикновенно реве за разните грешки, ама то е ясно, че имаш проблем с откриването на хардовете и мисля, че си за нова дънна платка!

"Супер" , сега остава да направя една бърза сметка - дали искам да си купя дънна платка с поддръжка на този процесор или ново дъно + нов процесор + ново захранване (евентуално) + нов хард и то общо взето нищо няма да остане от стария освен кутия и видео карта и РАМ. Проблема е, че този компютър е на майка ми, която сърфира в интернет и чат-пат пуска word/excel - сърце не ми дава да дам 400-500лв и да знам, че има сносен комп вкъщи (що-годе за рамките на БГ) , а майка ми ще му ползва 10% от възможностите... То ако беше, аз да го ползвам до сега да съм дал парите, ама... Вие какво бихте ме посъветвали ?

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една маркова машинка за 200-300лв. от квант примерно с гаранция и според мен без компромис са там машните... Доста съм купувал от там и съм нямал грижи. Жалкото е, че нямат във Варна представител 

Такива съм вземал поне 10 тина  http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_1840_dc7100.html

Страхотни машинки просто за размерите си и параметрите си са супер особено като и боднах 2 кила рам B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

moz-screenshot.pngconfig1i.png

Uploaded with ImageShack.us

Колкото до Квант сервиз- да съгласен съм, но до някъде. Защото до колкото виждам за 100лв над това което ти си ми предложил, ще взвема нещо с 25 пъти повече дисково пространство (вярно че харда е бавен- 5400рпм), процесор който мисля че е д/г като тази П4-ка която си ми предложил. Иначе един колега си купи някъде от София (май пак от Квант беше) П4 @ 2,8 + 512 MB DDR 400 RAM + CD - RW + 40 GB HDD + Case & PSU = 110 лв...

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто 2 те конфигурации нямат НИЩО ОБЩО  . Не споря коя е по бърза по параметри щото всеки там гледа цифрите ама то не е са мо да са написани...Просто аз залагам на марковите конфигурации независимо че за тяхната цена може да вземеш с 30% по яка машина. Ти пак може да си сложиш друг HDD. Аз съм ги вземал без рам и хард и цд защото имах тогава много...

малко оффтопик. Сега ремонтирам едно HP 5750 с Атлон64 3200 с 512 DDR . Windows-a е поне на 3год. И го е ползвал човек който няма идея как се тунингова и подържа ОС а. Направо ме разби колко бързо работи тая машинка. За жалост са и напълнили захранването с вода  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам някой да хвали марковите машинки. Винаги до сега съм бил на мнение, че компонента си е компонент и все се произвежда в китай. Винаги съм бил на мнение, че една добре балансирана и асемблирана конфигурация, ще върши работа колкото и по-скъпа добра маркова конфигурация, но може би греша. Ще видим какво ще измисля. Имам един комп под ръка Duron 1,3 Socket : A с 256 РАМ и 80 ХДД и може него да се опитам да го оставя вкъщи за следващите 2-3 месеца...

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дурончето с един малко по барнат win ще върши работа. Ами за марковите машини и пройзводството в китай не е тука темата ама какво като е правено в китай? То 99% там се прави. Важното е кой дава поръчката и кой как следи качествения контрол и не на последно място парите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престани да стартираш софтуер. Проблема е хардуерен. Не е трябвало да ги мъчиш толкова. Късно се включвам. Язък за хардовете B) Ти си ги тествал товарил, а дали не си ги попрегрявал? Дано да са в гаранция, направо ги сменяй.

В кой град се намират тези щайги? Много по-точно мога да ти кажа за минути къде са проблемите, ако барна "лайв перформънс" B)

Марковите машини имат ненадминато охлаждане. +1 не ами +999999999999 за марковите машини. Разбира се те имат и много куци дефекти по софтуера, биоса и тонове несъвместимости, така че си взимам +овете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престани да стартираш софтуер. Проблема е хардуерен. Не е трябвало да ги мъчиш толкова. Късно се включвам. Язък за хардовете  Ти си ги тествал товарил, а дали не си ги попрегрявал? Дано да са в гаранция, направо ги сменяй.

В кой град се намират тези щайги? Много по-точно мога да ти кажа за минути къде са проблемите, ако барна "лайв перформънс"

Марковите машини имат ненадминато охлаждане. +1 не ами +999999999999 за марковите машини. Разбира се те имат и много куци дефекти по софтуера, биоса и тонове несъвместимости, така че си взимам +овете.

Не са в гаранция разбира се. Тя тази конфигурация е поне 4-5 годишна. Хардовете не мисля, че съм ги прегрял, защото "приживе" Макстор-а беше на 36 градуса след тестовете, а АТА Сигейта беше на 42. Ако можеш да ми кажеш къде са проблемите - давай, аз ще изпробвам и ще ти дам резултати. За момента като че ли се отказвам да го водя в сервиз, а по-скоро ще рискувам още 1н 80 ГБ Hitachi току-виж е изкарал няколко месеца.

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема ти е най-малко в хардовете. трябва да разбереш защо се чупят, не да сменяш като луд един след друг. почни със захранване, следващото е дънна платка. на захранването закачи възможно най-малко устройства - без цд-двд, без флопи .... и пробвай така да работиш. може да не издържат с храненето на няколко харда

Дъното?!?...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.