Jump to content

проблем/и с desktop-а


u`F`o

Recommended Posts

Конфигурация на Comp 1:

Original:

1)    MB: Shuttle-FX22 (VGA,LAN,PCI-E 16x, 1x PCI)

2)    CPU: Athlon 64 3500+ 

3)    RAM: 1GB DDR2 533 + 1GB DDR2 800

4)    Video Card: X1650 XT 256 MB/128 bit GDDR3

5)    PSU: Colorsit 550W (това е заханването, което дава 11,6 на ХДД)

6)    Sound Card: Yamaha-DG

7)    HDD1: 160 GB Seagate ATA  + HDD2 : 250 GB Maxtor Diamondmax Sata 1,5/2

8 )    DVD-RW Pioneer

9)    Case: 

Конфигурация Comp2:

1)    MB: ASUS –A8V

2)    CPU: AMD Athlon  64 3000+

3)    RAM: 2 x 512 DDR400 Dual Channel

4)    Video Card: Ati 9550GE 128/128 DDR

5)    PSU: Antec  450W

6)    HDD : 200 GB Maxtor ATA

7)    DVD-RW A-Open

Вече една седмица се боря с Comp1, който съм го оставил на майка ми и нямам повече идеи, ако някой се сеща нещо да казва. Comp2 ми е даден, само за да експериментирам с него. Comp1 има навика, след като го оправя и ден-два след това да сдипля и да не пали Windows. Сега обаче заминавам за чужбина и ще ми трябва РАБОТЕЩ комп вкъщи, за да се свързвам с нашите.

1.    Проблем:

Не стартира Windows

Описание:

Захранването дава 11,6в към хардовете и реших, че това е причината да не палят дисковете. След  това смених захранването от Comp2 на Comp1 и двата харда от статус „мъртви“ запалиха и работиха .... ... 2дни;

2.    Проблем:

Seagate 160-ката спря в движение

Описание: 

След  около  48 часа безпроблемна работа на Seagate , като първи хдд и Maxtor-а (250), като втори, при опита около 17:10 часа да ъпдейтна антивирусната програма, ъпдейта спря на половината, мишката продължи да се  движи, но последва  „син екран“ и рестарт веднага след това.  BIOS вече не откриваше Seagate-а като устройство. Сложих го на Comp2, но разлика нямаше. През тези 48 часа ХДД-овете минаха през всичките тестове на HD Tune, 3D Mark 2005/2006,Everest tests, прехвърляне на информация от единия в другия хард и обратно (2х 60 ГБ). През ноща бяха оставени от всеки хард да върви един и същи 1080i филм, като сутринта преди да стана, след 10 часа въртене, компа беше Freeze-нал на към 9я час (часовника долу в дясно ми подсказа, кога е „замръзнал“).  Рестартирах и всичко тръгна ОК (12:00 часа на същия ден)

3.    Проблем:

Забива инсталацията на Windows  7

Описание:

След като 3 пъти стигнах до едно и също място и Уин-а ми изкарва грешка след  Coping Files (0%)  смених Pioneer DVD-RW-то с на Comp2 A-Open и инсталацията със същия диск и същия IDE кабел към дъното се получи. Става ясно от тук, че след като смених Ide кабела с друг и проблема продъжи, то DVD-RW Pioneer има някакъв проблем с четенето на дискове.

4.    Проблем:

Maxtor 250 Sata1.5/2 след инсталация на Ubuntu  изчезна

Описание:

Компа си бачкаше с новата ОС, даже успях да свалям от Zamunda.net с  6 MB/s . Тъкмо бях вече нагласил всички драйвери и реших, че ще е добре да кача и Ububtu 10.4 на настолния комп. Компа работеше с ХДД Макстор Сата + ХДД Хитачи 80 АТА + A-Open DVD-RW (от комп 2) ; Записах го, качих го. След инсталацията успявах да влизам в инсталационната директория на Windows 7, но в другите логически дялове не успях. Реших да рестартирам и направо да си пусна 7-цата. След рестарт  нямах опция да избера Уиндоус ОС. Влезнах в БИОС и гледам харда е там, но го отчита като 0 ГБ. Пробвах на Comp2 на компа да преместя харда, там БИОС изобщо не го „видя“.

Въпроси :

1)    Може ли ХДД-овете да работят когато си искат ?

2)    Може ли по някакъв начин някой компонент от системата да предизвиква „смъртта“ им ? (напр. Дъно, захрванване)

П.С.: Ако сметнете, че темата е неподходяща за тук я преместете или изтриите. Просто имам 7 дни да накарам тоя кошник (Comp1) да работи безпроблемно в следващите 3-4 емсеца...

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 2 та въпроса - може! Колкото и лошо да звучи. Значи ако е кофти захранването ( визирам всички под 350W фортон ) Това за мен е минимума за ЗАХРАНВАНЕ. Дори и 300W фортрони ги развалиха.. Че въпросните понякога пускат различни от номиналните напрежения, а хардовете са чуствителни на тая тема. Пробвай с low level формат.. Попринцип има софтуери който са за тая цел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с Hiren Boot Cd и направи тест на паметта, там има  и едни тестове на хард диск. ако при пускането му ти светнат едни червени лампи има проблем м/у харда и дъното / контролера/ имай предвид че може да излязат и 2-те неща

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с Hiren Boot Cd и направи тест на паметта, там има  и едни тестове на хард диск. ако при пускането му ти светнат едни червени лампи има проблем м/у харда и дъното / контролера/ имай предвид че може да излязат и 2-те неща

Ей вярно, само за Hiren Boot CD не се бях сетил... 10х, ще пробвам, само че утре, днес вече отделих 4-5 часа на това. Даже мерих с мулитицет и батерията, да не е паднала - но, не е ... Тя е 3 V и дава 3,1 (3,08 - 3,1). Проверих дали не е от прегряване - не е, след 12 часа "почивка" хардовете пак не палят. IDE/ SATA кабели също подменях - и те не са.

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 2 та въпроса - може! Колкото и лошо да звучи. Значи ако е кофти захранването ( визирам всички под 350W фортон ) Това за мен е минимума за ЗАХРАНВАНЕ. Дори и 300W фортрони ги развалиха.. Че въпросните понякога пускат различни от номиналните напрежения, а хардовете са чуствителни на тая тема. Пробвай с low level формат.. Попринцип има софтуери който са за тая цел .

Захранката е тази -> http://www.ginger6.com/images/fullsize/big/colorsit600gold.jpg ; На мен на пръв поглед ми се струва добро захранване. Реално, не мога да преценя, освен че дава 11,6 към харда, за разлика от другите захранвания, които дават 12,1 - друга разлика не можах да видя. А колкото до Low level format-а , не съм правил до сега, ама ще стане ли като дисковете не ги засича?

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Тествай дисковете и пробвай с ново захранване

После вече минаваш на памет,и т.н.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени IDE кабелите !

Единия САТА е чисто НОВ. Другия е сменен с такъв от работещ компютър....

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

контролера на дъното. какво стана с хирен буут ЦД :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

контролера на дъното. какво стана с хирен буут ЦД

Не си бях вкъщи вчера. Имам v. 10 - ще свърши ли работа?

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и 8-ма ще свърши

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и 8-ма ще свърши

Добре, някакъв специфичен тест, трябва ли да направя? За пръв път boot-вам от Hiren's Boot СД. Хардове вече не намира нито BIOS, нито Hiren's, съответно никакви тестове нямаше как да им пусна.

Направих един тест на Gold Memory  v5.07, за тест на паметите и за 1н цикъл нямаше проблем. Пусках и произволни програми за диагностика на компютъра, обаче според тях - всичко е ОК. Ето резултати:

03072010945.th.jpg03072010946.th.jpg03072010947.th.jpg03072010948.th.jpg03072010949.th.jpg

Някакви идеи имате ли? Защото аз наистина се изчерпах и мисля да го дам в сервиз. Там имат разни осцилоскопи и други "шукарийки" с които могат да разберат проблема - ако имат желание разбира се. Аз съм отрицателно настроен към даването на компютъра в сервиз, тъй като знам какво ще ми кажат - "нямаш хард, това ти е проблема - имаме хард на ХХ лв." Е, добре, ама как да им обесня, че системата е изгорила 2 харда вече. Мерих батерията с мултицет и 3V-олтовата батерия излезна 3,1 V - това е странно, не би трябвало да е така

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно видео какво се чува от Seagate-a в момента, когато се опитах да го пусна - Hdd failure Ето това е звука който се чува. Първоначално не открива нищо в БИОС :

03072010951.th.jpg

А след това се опитва да разпознае някое устройство:

04072010955.th.jpg

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Вземи дисковете и ги закачи на друга машина и ги пробвай !!

Намери си ново захранване и пробвай с него .

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.