Jump to content

Добре ли е да се заземят кабелите за заземителния кол на Енергото?


netronix

Recommended Posts

  • Администратор

А по нашият край, всички така процедираме... щетите наистина са доста по-малки при изключена мрежа.

какво точно изключвате ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по нашият край, всички така процедираме... щетите наистина са доста по-малки при изключена мрежа.

Пълни глупости са това,може би спирате 'Времето' аферим машала , къде се намира този оазис на човешката мисъл?!Време е за нов раздел да направи 'Бисери' всеки месец да се присъжда приза 'бисерна мида' .Материал колкото искаш.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А по нашият край, всички така процедираме... щетите наистина са доста по-малки при изключена мрежа.

когато се отказахме от гасенето изгорялата техника намаля в пъти

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си решава, както го учи акъла....миналата година при една от буриите, нямаше кой да изключи мрежата и щетите бяха 1 кашон суичове и още толкова импулсни захранвания. Тази година до сега имаме към 10-тина суича фира от гръмотевици, като при буря мрежата е била гасена на 100% В мрежата работят над 1500 суича.... за да е ясно какви са мащабите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си решава, както го учи акъла....миналата година при една от буриите, нямаше кой да изключи мрежата и щетите бяха 1 кашон суичове и още толкова импулсни захранвания. Тази година до сега имаме към 10-тина суича фира от гръмотевици, като при буря мрежата е била гасена на 100% В мрежата работят над 1500 суича.... за да е ясно какви са мащабите.

Ако доставчика ти започне да ти спира нета (причини бол,бури и какво ли още не) ти какво правиш ? Изглежда мрежата ти е толкова кадърно направена (като хардуер , за топология в твоя случай не ми се мисли),какви са са тези 1500 суича (марка) и каква е тази нова мерна единица ' 1 кашон ' ? Значи 1 кашон суичове и 1 кашон захранвания, ще се радвам да разбера ,че кашона на суичовите е в пъти по голям инъче не се връзват нещата.Накрая искам да разбера къде е този 'край' където правиш хората на бълъци или те просто са си такива(не искам да обиждам потребителите ти).Standart ISP да бе да ама за 'при буря мрежата е била гасена на 100%' ти вярвам !

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно заяждането е любим спорт на мнозина.... Не мога да схвана обаче, защо Интернет Сървиса се приравнява с критично важни услуги, като пожарна, бърза помощ и т.н. Разумните абонати, сами си изключват компютрите при буря, така че едва ли кой знае колко ги стресира липсата на свързаност за 15-20 мин... Тези на които бизнеса им зависи от това /примерно банки/ са си свързани с оптика и бурии не ги плашат.  За цени от 20-25 лв. месечно и  плащане на средно 9-10 такси по абонамента годишно, FTTH си остава все още мираж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси се качество за да имаме добра услуга, която да продаваме с кеф на хората и да знаем че им даваме най-доброто. Не мога да уважавам метод "изключване при буря" твърде нискотехнологично е. Циганска работа. Знам че се практикува масово - като това е удобно за съответния клиент - хубаво. Но за моите клиенти само най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не спирам дори потоп да се случи и нищо не заземявам ! Като изгори слагам нов суич който обикновено е по-хубав от стария :D Така постепено подменям старите наща с по-нови и по-хубави.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента съм в Обзор, гледам че тукашния доставчик има метални кутии по някой стълбове които е занулил заземил. на други стълбове - масово са пластмасови и няма никакви заземявания

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

просто при 2 рия тип е през 10нано / 2кв кондезатор

Възможно ли е онова нещо в протектора, за което говориш, да е варистор, а не кондензатор? Питам, защото двата елемента си приличат много на външен вид. Първото е полупроводников елемент, предназначен за защита от пренапрежения, второто не е. Ето ги разликите:

http://en.wikipedia.org/wiki/Varistor

http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor

На някои мрежови интерфейси, например този http://www.google.bg...gDC4BOd0YvQ_b_w действително има кондензатор, свързан към резистори и са за електромагнитна съвместимост:

"3: These components are installed for EMI reduction purposes.",

но в протектора предполагам, че е по-вероятно да е варистор - двата елемента си приличат много на външен вид. На входа за 220V на импулсни захранвания също съм виждал варистори.

Редактирано от mrcpuinstructor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм убеден, че разликите той и не само ги знаят.

Иначе колегата е говорел за едни протектори който имаха опция да заземяват директно или през кондезатора ( варистора си е отделно на схемата ).

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

по темата youtube.com/watch?v=He7sDX2JiB4&feature=player_detailpage#t=3204s

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

аз лично съм против тия изпълнения които се виждат и на снимките ... дори скоро в моя вход където живея бях видял велика глупост заземили се networks на стълбищното освтеление на етажа в самата фасонка ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то такива изпълнения има на всякъде, при нас съм виждал за ламарината на входа и къде ли не. Аз лично съм за заземяването но да се прави както трябва с поне един кол в земята. 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.