Jump to content

Добре ли е да се заземят кабелите за заземителния кол на Енергото?


netronix

Recommended Posts

  • Собственик

RC-to служи само за изравняване на потенциалите и замасяване по променлив ток (сигнал) на свободните двойки.

Няма никакво значение за сигналните, защото трафа е диференциален. Т.е. разлика няма . Пробвано е :o

Добре ами на какви разстояния с какви кабели работи без R/C веригата? По спомен на репотека ( 1708 board only ) e пак на групи 1-2,3-4,5-6,7-8. Но нямам пред себе си никакъв за справка. Не е ли по добре да се добавят.. което си е разход един вид както и време. Но ми е интересно каква е разлика с и без и все пак за да са ги сложили има защо. На старите комутатори найстина си бяха на всеки порт.. по отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно дърто HP дето може и да ми е набор  B)  . Като се прибера ще го погледна как е но по спомен беше с оттелни трафове на всеки порт както и кондезатори. А тоя tp-link си е пак с 1-2 , 3-4 и т.н. ... вързани :o Като се замисля не съм виждал от китайчетата някой с 8 кондера  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zazemjawane2.jpg

Питам точно за такъв вид заземяване, било то за протекторите, било то за кабелите. Има ли шанс да направи обратна реакция?

П.С.  А ако се заземи носещото въже има ли някакъв плюс, или е безсмислено? Защото на повечето места имам УТП с тел на Симакс.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За носещото - незнам колко ще помогне... За икономията на кондезаторите се чудя колко е реално като пари при тях... Чудя се дали не е по-скоро да горят по-честичко, че да се сменят.. . . . и да има оборот :o .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Държаха се перфектно, с допълнението, че портовете бяха галванично разделени и разрядниците бяха 220в , а не 90.

Значи , пренапреженията са 2 вида - диференциални (между проводниците в двойката) i common mode (към земя)

Суичовете държат доста на common mode пренапрежения , най често портовете горят от диференциално пренапрежение (това което се гаси с греца и ценер диода) .

Разрядниците (и масата) помагат при близки попадения или не дай боже директно (горят само най близките суичове , иначе както писа някой заминава 1 км :o

Питам точно за такъв вид заземяване, било то за протекторите, било то за кабелите. Има ли шанс да направи обратна реакция?

П.С.  А ако се заземи носещото въже има ли някакъв плюс, или е безсмислено? Защото на повечето места имам УТП с тел на Симакс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Качеството на заземяването има слабо влияние,  то влияе замо при common mode пренапреженията.

А за суича е без значение дали е на 100  в , 1 кв или 5 кв потенциал към земя.

Такова заземяване /визирам като на таблата на енергото/ ако се замери с уред е гола вода и шперплат .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Един агент който бачка в Енергото ми каза що не се пробвам да заземя на техните колове които са забити до стълбовете, но се опасявам да не стане обратна реакция...

По принцип кое е по удачно ?

Вие как процедирате където ви гърми често?

един колега е писал точно за това заземяване тук чети напред

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблата на енергото обикновено ги правят външни фирми и съм виждал какво чудо е така наречения заземителен кол. Правят дупка слагат в нея тръбата на таблото и заземителния кол и заливат с бетон. Нали се сешате какво е земното в този бетон. Иначе съм съгласен с Миле, че от време на време е добре да се подменят суичовете по мрежата (особено в големи "плоски мрежи"). Най малкото се оправят стари аварии които "техниците" са замазали преди време. Аз лично гледам да нямам в мрежата суич, който е работил повече от две години. Брал съм големи ядове с работили дълги години суичове и предпочитам да изхвърля такъв суич в коша.

BTW

един колега е писал точно за това заземяване тук чети напред
не се отваря линка който си дал
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To как го правят.. не ми се пускат снимки, че ще ям дървото :o а за въпроса за суичовете аз съм малко на по друго мнение - когато работи не се пипа! Имам много дърти суичове повече от 2 годишни и са бетон. А такова нещо дето каза "техниците замазали" - ами крайно време е малко там да се вдигне левела! А не дошъл някой дето е виждал 3-4 пъти лан кабел през живота си и станал "техник" еми неможе така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае да не се правим на луди сите... Да си кажем истината. От ланаджийството нема пара ако е ЛОШО времето. Ако искате пара - или дигате таксите да компенсирате или си намирате втора работа да лепите изолации. Маса народ продават на 15лв и се чудат ко стана, като заминат 100-200 свича... Ми каде е бизнес плана ве момчета? Каде е перото "консумативи"? Всекви мрежи гърмят. Ако не е свич ще е медия, ако не е медия ще е кула... багеристи дал господ да прекопат оптика. Въобще след връзването на клиента не потича мед и масло. Най-много да потече вода по кабела в ланката на клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mile - съгласен съм, много си прав. Но това незначи, че не трябва да се помъчим да направим поне малко над 50% за да се намалят тия разходи и по точно аварии. Защото то е много лесно да гърмят суичове/медии/ап та и някой да ги сменя ама клиента накрая теб те сменя щото аз съм бил клиент преди много години на фирма която ми пускаше нета 2-3 пъти в месеца ( изгоряло.. тва, кабел прекъснат, какво ли не ) - Клиента не го интересува какво е станало.. той си е платил 20 / 30 лв  и си чака услугата. Идеята за протекторите според мен си има много хляб тъй като поне от това което зависи от теб може да се закрепи мрежата с добър "Uptime" . Както каза и SS7, а и аз имам много такива наблюдения - рядко има пряко попадение... повече е статично електричество. Имал съм няколко пъти пряко при което много заболя - там нямаше никакъв шанс каквито и защити каквито и марки да беше техниката. Но това са редки случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ме сменят ще лепя лично изолациите. Дотогава живеем в свободна държава и всеки сам харчи парите и преценява каде е най-добре. Разрядници... заземявания и чужда собственост... Неам нужда от тоя таралеж. Ковеш през 100м оптика и майната му. Като гръмне свич да останат 8-15 човека без нет... Майната им. Минават сменят и живота продължава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.