Jump to content

Какво представлява група "ISP"


Guest martidim

Recommended Posts

Преди няколко месеца поискаx включване в група "ISP", нo все още съм с "Изчаква одобрение". Всъщност какви "ползи" има от включването в тази група. Ако има такива какъв е реда за приемане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

истината е, че ако пишеше повече щеше да си разбрал 8) просто има един друг преходен раздел от където се роди идеята за другия. Одобряването става от админ или модератор, критериите са по - скоро по показана заинтересованост, знания и полезност ;D .

п.с. нещо известяването за тез съобщения специално на мен ми е убегнало.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума не е предназначен за обсъждане на

нелегални дейности моля въздържайте се

Това трябва да е логото на "групата ISP" а не всеки посетител да го стряска , просто сами се определяте като такива 'гузен не гонен бяга' .Не чакам някой мод или админ да ме направи член на групата, чакаше се в един друг строй ,там за едни имаше привилегии за други не.Затова мразя такива деления , относно ISP съм такъв отдавна така ,че вече съм 'кръщаван'.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не е казал че в раздела ISP се обсъждат дейности противоречащи на "Форума не е предназначен за обсъждане на

нелегални дейности моля въздържайте се "

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не е казал че в раздела ISP се обсъждат дейности противоречащи на "Форума не е предназначен за обсъждане на

нелегални дейности моля въздържайте се "

Какво тогава означава думата ФОРУМ и защо е скрита за 'простолюдието' тогава ?

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е никаква секта нито се обсъждат кой знай какви въпроси, че да правиме от мухата слон. Цялата работа е, че всеки 3 ти стана доставчик с помоща на някой форум който и да е бил той. Обаче има хора който с това си вадят хляба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е никаква секта нито се обсъждат кой знай какви въпроси, че да правиме от мухата слон. Цялата работа е, че всеки 3 ти стана доставчик с помоща на някой форум който и да е бил той. Обаче има хора който с това си вадят хляба!

Хубаво защо е тогава това деление за да имат някой претенций , че са 'повече' от другите.Между другото с малки изключения ISP= имам ланка с 5 суича на кръст , ISP не се дава от мод и админ такъв ако имаш късмет се става (за хубаво или лошо) едина начин е с работа (по дългияначин) другия е 'со паре' (виждал съм как става ) ама от взимат парите не знам.Тъй като темта е започната от 36 март нагледен пример човек който има разбиране личи му съдя по изявите му тук във Форума , човек с мерак да влезе в тази група той трябва да направи 65 поста ,еми да вземе и да пише к'во да е бройка да има.Съгласете се това не е начина или ако е значи е много сбъркан,има и други които са кадърни тук и в даден момент ще изразя мнение стига да е в контекст с темата, с една дума на такива трябва поне едно 'браво' да кажеш.

ISP - Internet Service Provider e много повече от ланажия(в което няма нищо обидно,няма срамна работа а за всяка работа трябва да има хора да я вършат ). В ред на мисли ми стана много интересно около хостинга на форума и последното му преместване на хостване.Едвам се сдържах толкова ISP's а един не предложи да хоства , 2 варианта или няма такива или цинцарлък , а и 3 вариант има сещай се админе(има такава тема с двамата админи ).Една сносна машинка добра мрежова връзка и един близо 100% uptime 24/7/365 (за сървари не говоря мисля се подразбира, очаквам някой да попита какви).

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм човека който ги решава тия работи. И нямам претенции към абсолютно никой от форума. За хостването не е точно така... то ако е за машинката и връзката ще ги осигуря без пари. Много пъти сме го разисквали тоя въпрос и се оказва по-изгодно да се плаща за хостинг  от колкото да слагаш машина и т.н. ( лично наше мнение с колегите ) . Няма значение колко суйча имаш и колко не - има значение дали си в играта законно или просто си решил да натнеш поредния нет от някъде и да  правиш от нищо нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

В ред на мисли ми стана много интересно около хостинга на форума и последното му преместване на хостване.Едвам се сдържах толкова ISP's а един не предложи да хоства , 2 варианта или няма такива или цинцарлък , а и 3 вариант има сещай се админе(има такава тема с двамата админи ).Една сносна машинка добра мрежова връзка и един близо 100% uptime 24/7/365 (за сървари не говоря мисля се подразбира, очаквам някой да попита какви).

Аз мога да взема отношение по това.

Ако става въпрос за сървъри имам си 2, и още 3 на който мога да си правя архиви и който си работят за други цели.

моята цел е съвсем различна от тази да спестя 80 лв годишно и през цялата година да му треперя ( Дали не е паднала връзката ? Дали машината е наред ? Трябва да проверя архивите ! ).

Ако дойде време да прави чак такава посещаемост че суперхостинг да се сърди,просто ще го вдигна на по горен план, но едва ли ще е в близките 2г

Предпочитам да си плащам за хостинг и друг да му мисли и да знам че форума е 24/7

Основната ми цел е форума да не пада и да не му мисля,влизам няколко пати месечно и го архивирам и го тегля локално за всеки случай и мисля че друго не му трябва.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм човека който ги решава тия работи. И нямам претенции към абсолютно никой от форума. За хостването не е точно така... то ако е за машинката и връзката ще ги осигуря без пари. Много пъти сме го разисквали тоя въпрос и се оказва по-изгодно да се плаща за хостинг  от колкото да слагаш машина и т.н. ( лично наше мнение с колегите ) . Няма значение колко суйча имаш и колко не - има значение дали си в играта законно или просто си решил да натнеш поредния нет от някъде и да  правиш от нищо нещо.

Зхаех си трябваше да го напиша DNS сървари трябва да има ISP'то (http://bg.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System ) за да хоства даден домейн,на клиенти се предоставя хостинг стига двете страни да са доволни.Размера има значение , на мрежата в случая по точно броя на потребителите техния брой е определящ за качественото развитие на мрежата и най важното допълнителните услуги които педлагаш телефония, HD tv,гейм сървари гъвкави решения по свързаност(общини,училища,здравни заведения ,аптеки и др.) хостинг (при нас всеки може да има безплатен хост от типа  name.name.isp.bg  name.name=hostname фактически се състои от 2 имена пазделени с точка напр.  mama.bojka.ISP.BG ) при наличие на регистриран домейн  се хоства както си е напр.  mikrotik-bg.net . За днес толкова да ни извини 36 март ,че му кепазим темата .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да взема отношение по това.

Ако става въпрос за сървъри имам си 2, и още 3 на който мога да си правя архиви и който си работят за други цели.

моята цел е съвсем различна от тази да спестя 80 лв годишно и през цялата година да му треперя ( Дали не е паднала връзката ? Дали машината е наред ? Трябва да проверя архивите ! ).

Ако дойде време да прави чак такава посещаемост че суперхостинг да се сърди,просто ще го вдигна на по горен план, но едва ли ще е в близките 2г

Предпочитам да си плащам за хостинг и друг да му мисли и да знам че форума е 24/7

Основната ми цел е форума да не пада и да не му мисля,влизам няколко пати месечно и го архивирам и го тегля локално за всеки случай и мисля че друго не му трябва.

Кажи го с 2 думи не ми е работа да се занимавам с хостинг , значи не си и ISP .Ако много ти трябват 80'те лева кажи да ти ги пратя(гледам и сметка отрита) ако си още в UK около Лондон на ръка в паунд(имам френд който работи от няколко години там, отчасти моя школа).В замяна леки забелележки(по Форума) който ще трябва да изпълниш !Споко като на  SS7 са с малко допълнения .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Кажи го с 2 думи не ми е работа да се занимавам с хостинг , значи не си и ISP .Ако много ти трябват 80'те лева кажи да ти ги пратя(гледам и сметка отрита) ако си още в UK около Лондон на ръка в паунд(имам френд който работи от няколко години там, отчасти моя школа).В замяна леки забелележки(по Форума) който ще трябва да изпълниш !Споко като на  SS7 са с малко допълнения .

Колега ти май нещо не си на кеф днес.

Сметката изобщо не е открита с такава цел а някои просто изяви желание, че иска да помогне.

Това дали сега се занимавам с това и дали ми се занимава с хостинг мисля че няма нищо общо с темата и форума, важното е че форума работи

И никъде не съм писал че искам пари.

Това че SS7 ме базика тук по темите изобщо не му обръщам внимание.

пс

И DNS си си имам 3 броя,не е там работата дано си ме разбрал правилно и колегата долу се е изказал много правилно

Имам сървърчета в скоби че по силна десктоп машина повечето хора я приемат за сървър

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ISP - Internet Service Provider e много повече от ланажия(в което няма нищо обидно,няма срамна работа а за всяка работа трябва да има хора да я вършат ). В ред на мисли ми стана много интересно около хостинга на форума и последното му преместване на хостване.Едвам се сдържах толкова ISP's а един не предложи да хоства , 2 варианта или няма такива или цинцарлък , а и 3 вариант има сещай се админе(има такава тема с двамата админи ).Една сносна машинка добра мрежова връзка и един близо 100% uptime 24/7/365 (за сървари не говоря мисля се подразбира, очаквам някой да попита какви).

Малко ти се размиват представите за доставка на интернет и уебхостинг.Това че  тук има хора с възможност да предложат стабилна скорост или машини не означава че са оборудвани и подготвени за изискванията на хостинг.

Владко си е направил правилно сметката че с 8хх усера общо не му трябва супер сървъра ти колокиран в горно нанадолнище а му трябва контролен панел и бърза подръжка в случаи на нужда.

Та докато си пия бирата мога да ти сметна и набърже масрафа около една такава хостинг кошница в случаи че решиш да правиш подаръци.

Кошница -2К пари

Интернет -100 лева/месец (1/100мбс интернет/бг пееринг)

Ток          - 40лв/месец

Панел      - 600лв еднократно

Ракове/вентилации и упиеси няма да ти смятам щот може и да имаш някакви.

Пари за администрация пак няма да ти смятам щото ти предлагам да ти я правя безплатно,естесвено че ще си преместя саитовете при тебе обаче.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ти се размиват представите за доставка на интернет и уебхостинг.Това че  тук има хора с възможност да предложат стабилна скорост или машини не означава че са оборудвани и подготвени за изискванията на хостинг.

Владко си е направил правилно сметката че с 8хх усера общо не му трябва супер сървъра ти колокиран в горно нанадолнище а му трябва контролен панел и бърза подръжка в случаи на нужда.

Та докато си пия бирата мога да ти сметна и набърже масрафа около една такава хостинг кошница в случаи че решиш да правиш подаръци.

Кошница -2К пари

Интернет -100 лева/месец (1/100мбс интернет/бг пееринг)

Ток          - 40лв/месец

Панел      - 600лв еднократно

Ракове/вентилации и упиеси няма да ти смятам щот може и да имаш някакви.

Пари за администрация пак няма да ти смятам щото ти предлагам да ти я правя безплатно,естесвено че ще си преместя саитовете при тебе обаче.

Прочети внимателно какво съм писал всичко това е работещо в момента , какви 3к лева ми смяташ на сергия ли продаваш ,май бирата ти идва в повече.КРАЙ, ТЕМАТА Е Какво представлява група "ISP"  да уважим титуляра , ако на някой му станало интерсно да се пусне друга тема .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.