Jump to content

Проблем след проблем


Recommended Posts

не съм си ходил на село,в момента линка работи ползват го 2-ма човека за достап до нета   до 1-2 седмици като си ида и ще разберем дали ще стане или ще хваща гората .  Просто сега събирам инфо като си отида да бъда подготвен все пак тук всички имате N-броя линкове и все на някои ще му се е случвало и ще сподели как го е отсранил.Интересното е че вчера единия авер ми разправя че теглил с 400к а канекцията на рутера е 1мбит на ауто така го оставих но като си ида ще разберем защо става така .

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Проблема е решен частично за сега работи но скоро мисля да си копувам Ubiquiti Nano bridge M5 -NBM5 просто неработят както трябва АП-та на това растояние само един комп отсреща включени 2 торента и пинга е безбожен 3-1300 и прекъсва да не говорим че се канектва се на 54 мбита и пада до 1 и там си стои   сигналите са ми -62 на -92 шум  и незнам защо се получава така , въртях канали играх си с мошности префлашвах с какво ли не но навсякаде така ,забелязах и нещо интересно ако може някои да ми го обясни ще му бъда благодарен,качих се на покрива кадето е едната машинка пробвах да се закача безжично за да не отварям кутията намерих си межата дадох да се канектне и рутера се ресна и така няколко пъти извадих рутера от кутията и откачих антената  и се канектнах безжично  вървеше безгрешка след това намалих малко мошноста не че беше голяма 90мв направих я на 70 и пробвах пак да се канектна  докато е закачен за антената  и този път се канектна и вървеше.Аз си мисля че е от захранването понеже на покрива нямаше от каде да взема малко ток, ниско блокче и няма асансйор пуснал съм  15-18м кабел и  си  пуснах захранванетопо него  през един етаж е апартамента на мой роднини и там съм сложил едно компютърно захранване 5в съм ги пуснал на горе за АП-то а 12в за един рутер и незнам да не нещо да бъркам някаде.Общо взето това с АП-тата е загубена кауза но научих доста например колко бързо можеш да испушиш една кутия цигари на покрив и 15:30 в пек не се качваи на покрив че ще си оставиш подметките горе това последното в кръга на шегата :) Дайте и вашето мнение все пак не всеки се е родил научен

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

как ще пуснеш през 18м кабел 5волта .. чисто самоубийство!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерил съм с мултицет напрежението горе на покрива и там то е 5.15в.. Първо пробвах с оригиналното захранване но не стана и после един познат ми каза да сложа едно компютърно захранване и с него наистина машинката запали но нещто сякаш не му стига напрежението , в селото кадето е другата машинка на около 10-12м кабел  съм пак със компютърно захранване и там няма проблеми 5-6 м наистина ли са толкова важни?

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ханд маде ^^

Оти не го направите по човешкия начин? Едва ли би ви излезло по-скъпо.

е сега ще го правим по човешкия начин :) просто това имах и стова се мъчих :(:)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

измервай напрежението когато си натоварил радиото тоест по време на работа.

п.с. обърни внимание на закона на Ом, и ще чакам да ми кажеш защо се получава така.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

измервай напрежението когато си натоварил радиото тоест по време на работа.

п.с. обърни внимание на закона на Ом, и ще чакам да ми кажеш защо се получава така.

Разбира се че ще пиша като имам някакакви резултати след смяна на захранването  ,до 1-2 седмици ще си ходя линка не е коизнае колко важен за момента, правих го  главно за мен и евентуално 5-10 компа зад АП-тата но за сега само  братми го ползва и то рядко на село му  трябва само скаипа и някоя друга страничка да си отвори, ще пробвам с подобро захранване че и аз съм любопитен за резултата , но независимо от резултата съм решил да си копувам Ubiquiti Nano bridge M5 -NBM5 а тези АП-та с по една пръчка в селото безжично понеже повечето си имат антени пък да им опъвам кабели  не си заслужава. :(

п.с:Само да вметна когато си правих тестове с машинките преди да ги кача по покривите бях много впечатлен и предполагам че като сменя захранването може отново да ме впечатлят почти съм сигурен че така ще стане 

:)  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно имаме различни критерии за "впечатлен". Лично аз бях отегчен и ... бих ползвал други думи.

Стандарта си е стандарт. Горе Шеки ти е споменал закона на ОМ. Това е единственото условие за

започване работа, като ланаджия. Понеже не е комерсиална мрежа ще си спестя мнението, което

иначе не бих пропуснал да постна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izvinqvam se za angliskite bukvi,pod vpe4atlen imah predvid 4-5 MBaita transfer  tolkova pokazva win7  mejdu ma6inkite na okolo 10m prez stena  , mislq 4e za G standarta tova e maksa v takav smisal bqh vpe4atlen,vse pak tova sa ruteri za doma6na upotreba

post-547-13090072766_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

измервай напрежението когато си натоварил радиото тоест по време на работа.

п.с. обърни внимание на закона на Ом, и ще чакам да ми кажеш защо се получава така.

Здрасти бях ти обещал че ще пиша когато има резултат , проблема беше в 18м фтп качих си ток до покрива пуснах си машинката и тя се представи доста прилично мъкнеше си спокойно 30мб обаче вече си бях купил нанобричове и сложих тях на линка ,a в момента двете bufalo-та си бачкат в едно село едното като АП към него има двама безжично и двама по лан не е показало признаци на "задъхване", а другото в момента съм го сложил в един клиент  в режим klient а след време ще го слагам в repetar защото има тенденция да се увеличава броя на клиентите.Поуката е 5в на 18м фтп не минават на 10-12м няма проблеми  5-6м наистина са важни                                                                           

п.с:извинявай за късния отговор просто ми беше излязло от главата, а аз  съм човек които не забравя обещанията си :) 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

как ще пуснеш през 18м кабел 5волта .. чисто самоубийство!

още юли месец написах , ама явно няма кой да чете... отчайващо е :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.