Jump to content

Проблемен линк ???


Recommended Posts

Кой да не ги вижда... те самите или лаптоп... При мен подобни съм ги сложил в Bridge аднал съм им мак адресите "на кръст" спрял съм managment от web и ssid то. Другото вече игра с нивата  и антените.

И аз съм си спрял ssid-то и аз си направих така мако-вете смисъл че ако решя от компютъра да вляза в някое от двете не мога няма и пинг към тях в такъв смисъл нищо все едно ги няма само пинг към модема и към компа които е от другата страна и просто ми е интересно такали трябва да е спрял съм си DHCP Server-a давам си ръчно адрес от тези които раздават АП-тата и пак не мога интересно ми е така ли трябва да е .

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телнет няма ли тва животно? Да не си им забранил WEB а? Я ги ресетни..

има си telnet ssh и още една камара протоколи но не съм пробвал а относно web интерфеиса нагласих си всички настроики и щракнах копченцето на брич никаде не видях опция да му се забранява web интерфеиса ,някаде четох че това е нормално но не знам за моите дали е нормално затова питам.В момента не мога да ги ресна но като   се прибера това ще ми е първата работа и префлаш, кое томато подържа турбо режима на бика че нещо не намирам

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за конкретния модел и марка незнам дали е нормално. При мойте сапунерки пинга и телнета си работят ( те нямат вече WEB ) И управлението през програмката също си работи от която и мрежа да го цъкна стига да е вързана към тях. И според мен би трябвало по подразбиране да си работи пинга и magment - а .. все пак това не е като лампа да я пуснеш от копчето и да свети.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е сега видях че имам пути в флаша, що не седнах по рано да пиша тук :)  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ги сложи 2 те на 1-2метра и ги поразбутай и после като видиш кое на къде е ги слагай на байра  и така.. По-лесно ще ти е :) . Попринцип аз винаги ги настройвам в стая и после ги слагам и ги до опраям ако има нещо ( то винаги има разбира се ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така си  ги настроих в домашни условия в турбо режим прекарва около 40-50мбита  прекарва  единственото което направих по покривите включих брича само и то защото нищо друго не ми доиде на ум,картинката от долу е тест на моста през една стена на около 10м безжично без антени  на втората снимка се вижда че съм плеинал и филм малко сечеше но не е забивал

post-547-130900726997_thumb.jpg

post-547-130900727001_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема който описваш много ми прилича на проблем на на малък  ACK TIMEOUT по радио интерфейса.  Ако оригиналният софтуер има такъв параметър опитай да увеличиш стойността.  Ако го няма насочи се към DDWRT или TOMATO firmware  . 

Оригино SOHO устройствата имат такъв твърдо зададен на около 2км така че опитай да смениш софтуера на устройствата.

Микротик определя това време динамично ако си задал Dynamic ACK  в менюто  затова повечето от нас не се грижим да следим този параметър а именно той е основният който определя дали едно Wifi устройство може да работи на  големи разтояния или не.

Ако не можеш да се справиш вземи два TPLINK WA-5110 (26dB) имат и АЦК настройка също така не са скъпи 50-60ЛВ и готово.  За 10 Км незнам дали ще сработят на 2-3  съм ги пробвал работят добре .

Поздртави и успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен съм с колегата  че параметър "ACK" е виновника за проблема но не е само той при тоя линк нещата са малко по сложни поради ред причини който няма да посочвам тук запознат съм с подробности около въпросният линк

проблема е че не съм отишъл на място иначе бих помогнал за разрешаването на проблема

А относно ТП-ЛИНК 5110 човека е анти настроен спрямо марката

иначе аз имам такова устройство и съм много впечатлен от него  и смятам да използвам устройства на марката за не толкова натоварени трасета

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да не казвам супер вероятно! Но все пак се опитай да сложиш софт който да може да покаже нещо.... С оригиналния си играеш на котка и мишка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izvinqvam se za angliskite bukvi na rabota kompa nqma kilirizator, otnosno tp link nikoga ne sam kazval 4e sam protiv tqh daje parvata mi ideq za linka be6e da go izgradq sas 400mw na tp-link zatova kolegata rudi da me izvini no az ne sam protiv tp-link daje sa dosta dobri za cenite koito im iskat.Nqkoi moje li da mi obqsni tova fla6vane prez tftp az popro4etoh no mi izglejda mnogo riskovano vav foruma na dd-wrt si isteglih nqkakva programka na koqto vavejda6 ip-to na ma6inkata pass-a i i zadava6 imeto na frimoera koito 6te ka4a6 i dava6 update i tova e no mi se vijda mnogo prosto a v mnogo forumi 4etah za nqkakvi komandi sledene na pingove i t.n, 6te bada mnogo blagodaren ako nqkoi mi razqsni za kakvo ide re4 ,do sega sam si fla6val AP-tata samo prez web interfeisa i ne sam na qsno s tftp.

Запознай се с

този сайт

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце като аз то говорих за ТП-ЛИНК ти ми се смееше ела да го видиш кърти за 45 лева чисто нов с една година гаранция

а относно флашването през ТФТП е точно така задаваш ИП избираш файла и даваш Упдейт

и толкова правил съм го и става точно по тоя начин ония АСУС които почина се прецака през Уеб интерфейса заради мен

тръгнах да му слагам фирм за които пишеше че е рисков ама ако тръгне е много стабилен е при мен не тръгна и така 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.