Jump to content

Проблемен линк ???


Recommended Posts

Здрасти на всички,преди време се захванах да си правя линк на 10км  имаше малко проблеми с покрив антени и пенсионери но сложих чинията но нещо не върви машинките са buffalo whr-hp-g54 с оригиналния фримоер са и двете 80мв излъчват облачатели от антени .нет и кабели също от тях http://anteni.net/images/obl2_40b.jpg чиниите са по 1.20см.Не съм сигурен дали съм ги насочил правилно понеже  само аз и брата го правихме ,пинга е 3-10мс до модема на БТК но като почнеш да браузваш и изчезва интересуваме това какво ви говори (не добренасочени чинии проблем с кабелите или машинките за проблем с модема и т.н), максималната скорост на сваляне е 50кб пробвах да сменям канала на машинките но проблема си остана в момента машинките са на брич на 10канал средата е сравнително чиста лаптопа хвана само един АДСЛ и то с много слаб сигнал. Има пряка видимост между антените . 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пинга от едното до другото радио е 3-10мс ? А има ли загуби? като го пуснеш да не е само 4 пакета ами да си върви... как се изменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 със с исключен браузар и не свалям е без загуби но като почна да ровя из нета почва да губи даже и скаипа се исключва и става едно мазало отвреме на време идва някакв пинг от порядака на 100-1000мс и зарежда много бавно.Пускам непрекъснат пинг не само 4

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не си ги настройл нещо като хората антените или АП та та немогат да хвърлят до там както трябва. Виж пак антените и си виж нивата на сигнала смения поляризацията и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с оригиналния фримоер не мога да видя нивата аз клоня повече към не добренасочени антени а относно машинките самнявам се че не могат да метнат до там някаде бях чел че са правени линкове на по 30-40км с ЦМ9 карти които знаем че са на по 100мв и SS7 пише че не трябва да се залага на големи мошности а на големи антени 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С CM9 ки има и по 60км аз се пробвах на 92 ама не успях  ;) . Никой не ти казва за големи мощности! Не е само тва....Ако има фрее DDWRT и си сигурен, че ще работи без да ги утрепиш мисля, че ще ти вървят по-добре (но тва си е мое мнение) . Размърдай си антенките и гледай поне пинга като няма какво друго... Поразбутай мощностите и на горе и на долу и виж какво се получава .. ако има много голямо усилване антената може да им идва много мощноста..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж за това с мошностите да ги мрадна надолу не се бях сетил но следващия път като си ходя ще го пробвам че днес  се прибрах във Варна ,ако някой има някакви други идеи моля нека ги сподели.С този линк на 92км какво се обърка че не стана просто от любопитство  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам.. няколко дена го мъчихме и просто не се виждат точките.. на моменти се появиха за миг и до там. А за насочването съм на 99% че е на ред щото 3 дена спах там и какво ли не опитах. Нямаше много други радиа да не казвам, че ефира беше супер. Но явно нещо куцаше пък аз и не съм чувал някой да е подкарвал над 65-70км линк с такова оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам.. няколко дена го мъчихме и просто не се виждат точките.. на моменти се появиха за миг и до там. А за насочването съм на 99% че е на ред щото 3 дена спах там и какво ли не опитах. Нямаше много други радиа да не казвам, че ефира беше супер. Но явно нещо куцаше пък аз и не съм чувал някой да е подкарвал над 65-70км линк с такова оборудване.

 пробваи с малко по мошни карти щом си стигнал до там че да ги насочваш не виждам причина да се отказваш (стигнал си до Рим пак да не видиш папата).И ние да научим нещо колко мошност трябва за 90км линк най-малко. 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се да откривам топлата вода и да беше тръгнал линка нямаше според мен да работи нормално.. Просто си е супер голямо разстоянието. Сега е с 4 радиа + средна точка и носи без никакъв проблем 20мегабита (може и повече но толкова сме го спънали) . Той човека искаше 2-3 ако става на въпрос :) . М/у другото защо си сложил 1.2М чинии на тия 10км ? Според мен 60см ще са добре! Но с 1,2 имаш повече проблеми с укрепване, както и с настройката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здрасти на всички,преди време се захванах да си правя линк на 10км  имаше малко проблеми с покрив антени и пенсионери но сложих чинията но нещо не върви машинките са buffalo whr-hp-g54 с оригиналния фримоер са и двете 80мв излъчват облачатели от антени .нет и кабели също от тях http://anteni.net/images/obl2_40b.jpg чиниите са по 1.20см.Не съм сигурен дали съм ги насочил правилно понеже  само аз и брата го правихме ,пинга е 3-10мс до модема на БТК но като почнеш да браузваш и изчезва интересуваме това какво ви говори (не добренасочени чинии проблем с кабелите или машинките за проблем с модема и т.н), максималната скорост на сваляне е 50кб пробвах да сменям канала на машинките но проблема си остана в момента машинките са на брич на 10канал средата е сравнително чиста лаптопа хвана само един АДСЛ и то с много слаб сигнал. Има пряка видимост между антените .

Префлашни си радиата с фърм-а на Томато или Вицтек мода,ако си пуснал крипта,спри го,пробвай на 6,9,11,13,14 канал.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се да откривам топлата вода и да беше тръгнал линка нямаше според мен да работи нормално.. Просто си е супер голямо разстоянието. Сега е с 4 радиа + средна точка и носи без никакъв проблем 20мегабита (може и повече но толкова сме го спънали) . Той човека искаше 2-3 ако става на въпрос  . М/у другото защо си сложил 1.2М чинии на тия 10км ? Според мен 60см ще са добре! Но с 1,2 имаш повече проблеми с укрепване, както и с настройката...

имах такива и не ги ползвах и от прочетеното в този форум разбрах че не са важни толкова радията колкото добрите антени 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Префлашни си радиата с фърм-а на Томато или Вицтек мода,ако си пуснал крипта,спри го,пробвай на 6,9,11,13,14 канал.

вчера се опитах да префлашна едното радио с tomato RAF понеже това имах във флашката но ми изписа бад фримоер и сега ще ровя из нета да си търся фримоер .Мерси за предложението  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да вметна че радията имат едно малко копченце брич нормално ли е като е на брич да не виждам радията ?

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой да не ги вижда... те самите или лаптоп... При мен подобни съм ги сложил в Bridge аднал съм им мак адресите "на кръст" спрял съм managment от web и ssid то. Другото вече игра с нивата  и антените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.