Jump to content

Ниско CCQ при клиентите


Recommended Posts

Здравейте.

Става на въпрос за RB433 който има карта на 2,4 гхз в AP Bridge mode и панелна антена която разпръсква нета. На нея са закачение 3 - 4 човека. Някои са с мн добър сигнал -55 -60 обаче всички се закачат на много ниски скорости и ccq при всички е ужасно.

Клиентите са с Nano Station Loco 2 и се намират на около 200 - 300 метра от антената.

Безжичната карта не я знам точно каква е, но преди това беше CM9 и беше същатата работа.

post-282-130900726091_thumb.jpg

post-282-130900726095_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

на -85 кво ccq търсите .. четете бре хора има писано по форума специална тема!!!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Колега май не си погледнал снимката която съм постнал.

Явно повече знеш...какво има на втората снимка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за мен 2.4 PtoMP е бита карта

Ето и моята картинка, като гледаш ще кажеш всичко е ок, да ама не ..

ccqz.jpg

Един ако пусне 1Мбит торент и другите са аут ...

Като цяло върху картата повече от 4Мбит-а трафик не върви

Какво ли не съм пробвал ...

Ефира е чист, на карта слагам по 10 клиента сигнали от -55 до -70

Така че ако се търси някакво развитие в селата по-добре на 5Ghz

Ако някой е измислил нещо нека сподели .. но за мен 2.4Ghz вече става само вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Тодор Лазаров

Гледам че CCQ-то е добре, значи ефира става. Или от страната на клиента може да е зле CCQ-то, за тези които не са с Ubnt и няма информация.

При point to multipoint CSMA/CA не работи толкова добре, колкото RTS/CTS. Така че според мен най-напред трябва да се активира това на всички клиенти. Би трябвало всички устройства и WLAN карти да го поддържат.

А иначе значи когато само 1 маймуна тегли - максималната скорост и ping-а са ОК? А когато само другата маймуна тегли? А третата? Данеби някои от тези да имат проблем с CPE-то?

@Gesha

Вероятно смущения и лоша видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клиентите са най-разнообразни:

Edimax 7209, Ovislink 5450, Ovislink 5200, Nano2, Loco2

всички имат подръжка на RTS/CTS

В момента:

за Edimax

Fragment Threshold: 2346

RTS Threshold: 2347

за Ovislink

Fragment Threshold: 2346

RTS Threshold: 2347

за Ubnt

Fragment Threshold: 2346

RTS Threshold: 2346

на микротика не виждам къде се сетва RTS/CTS

RTS (би трябвало да е RTS threshold) - е дължината на пакета над която се ползва механизмът RTS/CTS (Ready To Send/Clear To Send). Полезно е да го намалиш ако имаш "скрити станции", т.е. такива които виждат AP-то, но не се виждат един-друг.

Fragment Lenght - AP ще дели изпратените пакети на frame-ове с посоченият размер. При лоша връзка по-малките пакети се транспортират по-надеждно, но свалят максималната скорост, т.к. запълват канала със служебна информация.

Какви са според теб оптималните стойности ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro пробвах най различни честоти.

Видимостта е пряка и перфектна, даже са на 200 - 300 метра от АП-то клиентите.

Също така забравих да спомена, че се наложи да дам System-Reset Configuration на борда и да го махна за ден за да го настроя на ново понеже имах проблеми със главния линк на 5 гхз.

После като го монтирах обхвата беше доста по- слаб при клиентите а преди това сякаш си беше наред.

Само, че при самото монтиране всичко е направено абсолютно коректно и е проверено по няколко пъти настройките са абсолютно същите.

Не мога да си обясня на какво може да се дължи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразбутай всяка една настройка на wireless интерфейса - сложи някаква сотйност и върни предишната - може и всички накуп - да цъкнеш Apply два пъти за цялата процедура. Оше някой се беше оплакал от подобно нещо и беше казал че нещо ръчнал и се оправило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз какво ли не пробвах да ръчна :| всичко си е едно към едно с преди да го ресторна обаче няма и няма ... в пъти по - зле работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не става нищо от тези тъпи wireless-и.В рамките на дома е добре.Но навън просто става едно голямо нищо.Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още имам няколко клиента на 2,4 в зависимост от сигнала скороста варира от 4 до 17-18 мегабита.  Верно че забиват по често и клиентите трябва да вадят адаптерчетата а повечето пъти го правя аз защото те вместо адаптера вадят рж-то и пак го слагат :) За сравнение линк с нанота на 5 гиги ми държи 20 мегабита след 1000 настройки. Кабела и оптиката са си чиста работа, макар и на места както при мен на по 150-300 метра до абонат да не е много рентабилно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде си прав.Има случаи,в които просто няма как да опънеш 500 метра кабел и 2 Nanostation-a например ще свършат идеална работа.Но в повечето случаи тези безжични истории ми довеждат само проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че няма пробвам, ако някой клиент ми иска, но по принцип избягвам 2.4 ISM честотите, както и не-насочените антени. NanoStation и т.н. са с панелни антени вградени, които имат широк градус на приемане на смущения.

Да живее MT със суперчанъла си и с nstreme.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.