Jump to content

Оти не пускаме ADSL, VDSL и Eth extender-и по телефонните кабели на БТК?


Recommended Posts

Здравейте.

Какъв беше онзи закон против монополизма на телефонните линии?

По едно време СпектрумНет предлагаха ADSL през телефонната мрежа на БТК. Това означава че тяхно оборудване стои в помещение на БТК и рутира към мрежата нс СПнет.

Какви бяха условията за да се направи това? Доста мегабити могат да се прекарат с Ethernet extender-и.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

а ако отрежа кабела на тях колко им струва

по цял свят има повече от един жичен телеком само при нас 

монопол

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година и нещо - две, когато се интересувах, цената беше на метър от тяхната централа до абоната + наем за всеки АDSL но не по-малко от 1 рак. И в крайна сметка като ги сметнах нещата излизаше по-евтино да се наеме Дарк Файбър до всеки абонат :)

Но дочух, че от тогава много са се променили нещата, сега представа си нямам какви са условията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От май или май щели да предлагат?Че нещо много са затъпели напоследък с този адсл.Лошото е,че много хора им се връзват още на смотания интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с това "смотания интернет" . Верно, че адслките им са под всякаква критика но самото качество на нета за тези пари няма аналог ако ти е наред линията и не ти забива модема. Е верно е 12мегабита не са толкова много както при ланките но пък като се замисля за какво ти е повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с това "смотания интернет" . Верно, че адслките им са под всякаква критика но самото качество на нета за тези пари няма аналог ако ти е наред линията и не ти забива модема. Е верно е 12мегабита не са толкова много както при ланките но пък като се замисля за какво ти е повече?

Отдавна съм израснал тези неща със скоростите и повече ме интересува надеждността на интернета.И 6 Мбит са ми много,камо ли 12.Проблемът е в самата политика на компанията.Договори с безкрай уловки в ситния шрифт,автоматични подноявания.Още миналата година след 4 години и 3 месеца абонат на АДСЛ казах край на глупостите и се отказах от услугите им.Не съм съжалявал до момента нито за миг.За по-ниска цена имам в пъти по-добър интернет.Пропуснах да добавя,че за целия този период нета ми е спирал максимум 5 пъти.Може и толкова да не са.Линията си беше перфектна.Достигаше си спокойно до около 9 Мбит.Но както казах,не ми харесва да ме изнудват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото се задълбочих, виждам че устройството от тяхната страна, с което си говори нашия модем, не е конфигурирано правилно :)

Ако анти-монополен закон позволи на някого да пуска свой ADSL/VDSL/Eth extender по телефонния кабел, то БТК-то ще му дишат праха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E какво ще ти направят? Аз на някой места не ползвам техни модеми и какво? Ще ме накарат да прекратя договора ли ? Ами да го направят  :) . Попринцип ако модема отговаря на всички стандарти на съответната технология и не пречи по никакъв начин на нормалната работа на БТК апаратурите не виждам проблем. Това, че на тях им е хрумнало да налагат някакъв контрол... и да те цакат с куци модеми който като поработят по дълго време особено в помещения където е топличко и кондезаторите им са скапани и почват главоболията. Трябва да се вземат някакви мерки ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид от двете страни, и при клиента, и от другата страна на кабела, в CO-то, комуникационно помещение, комуникационен шкаф, в непосредствена близост до техен комуникационен шкаф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.