Jump to content

Видеонаблюдение


Mupo neTkoB

Recommended Posts

няма как да се доближат до професионалните щото $$$$ са много малко. за хубаво наблюдение ще трябват мнооооого пари, ние в момента се опитваме да направим нещо средно и както винаги се изисква от нас - с малко пари нещо много...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варянта да пускаш 220В е абсурден!Или пускаш на принципа на ПОЕ тата... с 48 и после импулсно на всяка камера, или си пускаш там 12-14В но с яки кабели поне по 1.5квадрата или ( но е пипкаво за изпълнение) пускаш примерно по 16В и то пада примерно накрая на 12В но трябва да се мери индивидуално и неудачно решение.. Но пак ти казвам за 220В недей нито е безопасно нито е приятно за картината да има наблизо такива напрежения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ако ще е като ПОЕ-тата по добре да ползвам тези балони за трансфер по усукана двойка

колкото са по-хубави кабелите 2х1.5 2х075 толкова по-малко загуби ли ще имам и при кои ще е най-малко че не съм много наясно с тези неща

ето е-мейла който пратиха едни продавачи на захранване

Здравейте,

Много зависи от кабелът които ползвате за захранване, но принципно няма проблем.

С това захранване сме пускали на 140 м, с кабел 2x0.5 меден!!!

http://www.cnwsolution.com/index.php?productID=422/PSU2281.html

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2х1.5 2х075

От сечението на захранващите кабели зависи колко ток може да протече през тях.

Дали ще пуснеш 1А през 1,5 или 0,5 мм2 няма значение. Сечението на проводника зависи за сигналния кабел и RG6 е по-добре от RG59.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От сечението на захранващите кабели зависи колко ток може да протече през тях.

Дали ще пуснеш 1А през 1,5 или 0,5 мм2 няма значение. Сечението на проводника зависи за сигналния кабел и RG6 е по-добре от RG59.

Има значение колега има.. по - голямо сечение = по - малко загуби в напрежението, доколкото бех замевал аз на 100 метра ФТП през сините и кафевите чифтове правеше около 7 ома , демек това са две жила по 0,5квадрата дълги 200 метра (ходене и връщане) ако трябва да мине 1 ампер при 12в това прави 7волта пад на напрежение, демек трябва да се предвиди запас и захранването да стане 19волта !!  Но ако консумацията падне на 0,5А до каметата ще стане 15,5в ...

Та въпроса е, че колкото са по - дебели кабелите по малки колебания в напрежението ще има, да да се съобразиш в в границите на работното напрежение на камерата.

Но нищо чудно камерите да са "дуракоустойчиви" като суичовете ;) с захранващ чип(34063) който работи от 7 до 40волта примерно. Няма смисъл да казвам, че ако се използва обикновен траф трябва да се предвиди стабилизатор на изхода му.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да пробвам все пак с този траф, пише че е стаблилизиран, колебая се само м/у 2х0.75 да пусна. ще ми излезе по-скъпо отколото да пусна една магистрална линия на 220В и от нея да правя разклонения, макар че сега като се замисля там ще имам само 1 дълъг кабел, но следват пвц разпределителни кутии, адаптери и крепежни елементи контакти... и т.н. пък така ако са на 2х0.75  ако случайно не стане с трафа и пада много напрежението ще мога да пусна 220в по 0.75 и да ги захраня тогава по втория начин. относно смущенията и т.н. ще разчитам на качествен кабел RG59 или както каза кмета RG6 че бил по-добър. Най вероятно няма да взема кабела да е със захранващите жила на едно въпреки че за прекарване ще е по-добре, защото май ще е по-скъп отколото разделени.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако драснеш една схема с разстоянията може и повече съвети да дадем  ;)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро купи ли захранването? Ако си да те помоля за по добри снимки, че на сайта им са зле. Да видим дали е стабилизирано найстина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм взел все още нищо. чакам една последна оферта от едни хора които се занимават само с това. лошото е че последните по-големи фирми ме съветват да пусна магистрала на 220В и да отклонявам с адаптери и пвц кутии към всяка камера, или за 2-камери 1 адаптер. така че може и да не купя захранване. иначе всеки казва че повечето са стабилизирани наистина на изхода

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

При нас също е до купола 220 после траф

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то има вариант да прекарвам 12в обаче трябва да пусна 2 трафа - за далечните камери да вдигна до към 15в за да спадне до 11-12-13В, а за близките да си пусна 12 на втория траф. така се ускъпява доста заради 2-та трафа, кабела който ще е доста повече отколото с една магистрала...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

Миро какво стана на какво се спря последно ;) че и аз съм решил да слагам ДВР само, че за 4 камери. Оглеждам се за цени все още :).

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=967febd3c2

това ми е офертата на която се спрях,

дойде човек от тази фирма, прегледахме сградата, поправи местата които си бях избрал за камери аз и ги направи доста по-добре. просто трябва да си се занимавал с това и да имаш виждане. в зависимост от твоя случай ще трябва да си избереш какво трябва да виждаш, дали ще е за видеонаблюдение или за охрана. тези камери ги предложи като повече за охрана. работят на почти 0 осветеност и с доста голямо разстояние. доволен съм, но все още не съм завършил проекта / липса на средства / и за сега е замразен на средата някъде, иначе можеше да дам достъп да видиш как се вижда през камерите

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от около 6-8 фирми - дали имаше 1 дето да даде оферта в лева и с данъка. всички дават по този начин офертата си

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.