Jump to content

Видеонаблюдение


Mupo neTkoB

Recommended Posts

не знам дали някой се е занимавал ама... да питам.

нагърбих се с направата на видеонаблюдение на обекта ни. доста неща изчетох из интернет но искам да задам и няколко въпроса на по-вещи от мен лица занимаващи се с точно това.

1. 16 канала ще ми трябват, да избера DVR или PC базирана платка DVR.

2. искам да постигна добра видимост т.е. повече кадри в сек. ако избера двр който предлага 400кадъра, но бюджета не е неограничен както се досещате в тази криза [img alt=:)]http://www.videocontrol.bg/images/smilies/icon_e_smile.gif мисълта ми е следната, камерите ако са настроени на motion detection и примерно няма никакво движение в момента на повечето от тях, останалите кадри могат ли да се разпределят автоматично на другите камери които записват. спрял съм се на няколко варианта за ДВР-и

http://www.cnwsolution.com/index.php?productID=465/TVT-TD-2416.html

http://www.jmt.bg/Цифрови-видеорекордери-DVR-cID=781/tvt-td2416,-standart-h.264-16-ch,-dvr,-d1(720x576)-pID=5809/

бихте ли ми препоръчали друг модел/марка ДВР.

3. захранване - искам да направя централизирано захранване на камерите и двр-а с някакъв UPS. може ли да се сложи траф 12V/10A който го дават 18 канален, и от там да тръгват заедно с RJ59 към всяка камер отделен кабел. ще има ли проблем за отдалечеността на камерите примерно 70-100м / загуба на волтаж/. какъв UPS да избера за да изкарва поне 1-2 часа.

4. кабел - RJ59 ми препоръчват да взема, има ли такъв който да си заслужава и да е заедно с 2 жила за захранване на камерите или няма смисал от такъв кабел а всчико да е с различен.

5. камери - тук също съм се спрял на няколко модела -

http://www.sectron.com/products/cctv/67/2190

http://www.cnwsolution.com/index.php?productID=467/RL-HV97.html

какви други бихте ми препоръчали да купя. както се вижда ще е с външен монтаж, и ден и нощ също. обекта е голям 30 на 70м почти правоъгълен и ще трябва да го обхвана целия.каква компресия да търся за двр-а за да записва поне 10 дни и какъв харддиск при условие че примерно от 14 камери 5-6 няма да записват постоянно, т.е. покрай тях не се минава толкова често.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

не знам дали някой се е занимавал ама... да питам.

нагърбих се с направата на видеонаблюдение на обекта ни. доста неща изчетох из интернет но искам да задам и няколко въпроса на по-вещи от мен лица занимаващи се с точно това.

Аз имам малак опит в тази дейност и каквото знам с радост ще се радвам ако мога да съм ти полезен  ???

Работил съм и с палаткови DVR-ри на геовижан и с стандартен двр

Платков DVR (PC) 100 кадъра 16 канала 320 гб диск 20 дни пазеше спокойно и имаше още място

Стандартен ДВР 4 канален с 250 гб пазеше 30 дена

Захранване съм пускал 13.6 и при камерите пристига 12.7,8 10А е много мерил съм при 7 камери с диоди вечерта с активирано нощно 1/2 Ампера.

Всичко това звучи аматьорска работа,но както винаги бюджета е малак и гледаме да правиме български работи  :)

Това съм го правил преди доста време.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах време да прочета точно целия въпрос но покъсно ще го направя. И аз имам скромен опит с камери ( над 200 съм монтирал ). Нещо видях за 10А захранване... не се подлъгвай да пускаш всички на едно захранване- желателно е да има отделни адаптери за всяка от гледна точка на сигурноста. Или най-малкото ако са едно да има за всяка камера отделни предпазители. Ако отрежат едната камера (почти сигурно дава на късо) да не спрат другите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Нямах време да прочета точно целия въпрос но покъсно ще го направя. И аз имам скромен опит с камери ( над 200 съм монтирал ). Нещо видях за 10А захранване... не се подлъгвай да пускаш всички на едно захранване- желателно е да има отделни адаптери за всяка от гледна точка на сигурноста. Или най-малкото ако са едно да има за всяка камера отделни предпазители. Ако отрежат едната камера (почти сигурно дава на късо) да не спрат другите!

Когато съм монтирал повече от 8 на обект съм ги делил на 2 вериги и в зависимост от разстоянията дали да купиш траф или да пускаш кабели но пък ако купиш траф почваш да му мислиш ма ако изгасне тока,то не е една беля

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

желателно е да има отделни адаптери за всяка от гледна точка на сигурноста

какво ще да значи това? нали до този траф трябва да закараш пак захранване, което минава по магистрален кабел.

или искаш да кажеш, че ако изгори централния траф заминава всичко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това както и като се среже кабел на една от камерите с резачи дава на късо общия траф и ако има той само предпазител или е импулсно веднага спира и спира всичко. Слагат се предпазители на всеки клон по отделно. Поне ние така го правим сега някой фирми от тукашните го правят толкова Low Cost , че се чудя как не са запалили някой сграда.. Това е охранителна система и трябва да се направи както трябва, неможе да се правят особени компромиси..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай отделни захранвания на камерите за да ти е мирна главата. Тези без IR прожектор /свето-диоди/ консумират милиампери и то малко. Тези с осветление, особено ако са китайски боклуци за 100 лв. искат сериозно, стабилизирано захранване че иначе става яка дискотека.  Свестен DVR върши по-добра работа от компютърният му еквивалент и е по-удобен за поддръжка и укриване....примерно над гипсо-картонен или окачен таван. Ако наистина Видеонаблюдението ти е за охрана а не да плашиш гаргите, ползвай по-свестни камери и DVR от висок клас. Ако се пазите от служители, тях ще ги разпознаете и с по обикновени камерчета, само важното е никой от тях да не види колко нищо се не вижда на записите. Възпиращият ефект е много полезен. На едно място накичихме куполни камерки и злоупотребите спряха отведнъж. Ако слагате външни камери, монтирайте ги на високо и недостъпно място, че първо тях ще Ви откраднат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам ако ще има камери на вън.... Имай предвит какви модели вземаш тъй като не всяка камера работи на външен монтаж... Трябва да не и пада много ниско вътрешната темп. има си спецялни кожуси за това. ДВР а е найстина по-добро решение от ПЦ от и от към подръжка и от към консумация, стабилност, монтаж, криене (както каза колегата по-горе) . Ако са много дълги кабелите за захранването може да се наложи да се пусне по-високо напрежение ( все пак на монтирани кабели се мери за да стане ясно ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това както и като се среже кабел на една от камерите с резачи дава на късо общия траф и ако има той само предпазител или е импулсно веднага спира и спира всичко.

за захранване мисля да ползвам това, но трябва да му увелича май волтажа за да няма загуби на 70-тия метър

http://www.cnwsolution.com/index.php?productID=422/PSU2281.html

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с колегата kmeta по този въпрос и доста от нещата ми ги изясни. само да попитам и тук някой случайно дали не е ползвал. при ПЦ платката геовижън които са най-добрите принципно, има прехвърляне на кадри от една камера към други когато не записват някой от камерите. при обикновения ДВР дали го има това нещо или поне при модели до към 1500-1800лв

за захранването: 50% от камерите ще са за външен монтаж и ще са с IR диоди.

http://www.sectron.com/products/cctv/67/2190 тази най ми харесва като параметри. дават я че харчи 12V 0.5A и за това трафа е 10А - 18 канален го водят. ако му сменя на него трафа с примерно някой дето вади 15V 10A и захраня всички камери дали няма да стане фал с тези които са по-близо до него и примерно при тях ще идва 13-14V. Влади беше писал че ако изгасне тока.... за това ще слагам UPS който да изкара 2 часа с тях. при всички положение ако пусна траф при UPS-a и ДВР-а и прекарва по кабела 12-15V, или пусна 3х1.5 и прекарвам примерно 2 магистрали за всички камери пак ще съм доста зависим от тока. Идеята ми за 1 траф е че ще излезе по-евтионо с един такъв отколкото много адаптери и PVC разпределителни кутии. въпроса е дали си заслужава спестяването и какъв е плюса за 220V успоредно с кабела за сигнала. 

За начало май ще сложа 1ТБ хард и ще видим по-нататък за колко време ще стига.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За жалост опита ми с VIVOTEK няма да ти е в полза с този бюджет

http://www.netshop.bg/shopping/product.php?p=5242

такива ползваме

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя траф който мислиш да ползваш са се сетили да му сложат предпазител на всеки изход...А относно смяната на трафа.. ами той се води стабилизиран така, че и да смениш трафа - изходното напрежение не би трябвало да се промени. Немога да го видя като хората няма добра снимка на платката ... съдя по това което са написали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да увелича напрежението тогава на изхода?

или да пускам 220V и вече до всяка камера пвц кутия и адаптер?

има едни кабели гледам RG59 + 2х0.75 дали да ползвам такъв или да си пусна магистрален кабел с 220в от който да отделям за всички разпределителни кутии. май втория вариант ще е по-изгоден

и ако ползвам този магистрален кабел какво ще се случи ако някой среже захранването след адаптера на някоя камера? няма ли да падне предпазителя на главното захранване

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

"какви други бихте ми препоръчали да купя. както се вижда ще е с външенмонтаж, и ден и нощ също. обекта е голям 30 на 70м почти правоъгълен ище трябва да го обхвана"

То отговора ти е тука не в платките и другите боклуци. Обекта ти е много малък,може и с 1 камера да го наблюдаваш.По важно е клиента какво точно разбира под наблюдение и охрана,иначе варианти има много,като никой от предложените ти до сега не се доближава до професионалните изработки.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.