Jump to content

RB2011UiAS-2HnD тотален брик?


WishMaster

Recommended Posts

Да, това е едно от ръководствата, по кето се водих. Обобщавам какво съм пробвал до тук:

Относно ресет бутона, както споменах вече няколко пъти .... няма абсолютно никаква реакция при всички въузможни комбинации.
Набивам 192.168.88.3 на лаптопа с маска 255.255.255.0. Включвам захранване и лан в ет1, натискам и държа ресет повече от минута - все едно не съм го натиснал(бутонът е проверен и прави контакт). Пробвах и да пусна захранването при натиснат вече ресет бутон - пак никаква разлика.
Всичко това съм го пробвал на портове 2,3 и 9, със и без предварително натискане на ресет бутона.
Всичко това съм го пробвал и с окъсяване на пластините за ресет - без ефект.
След всяка проба гледам и какво става с нетинсталл-а - ами нищо не вижда. Все едно нищо не съм правил. Продължава да си мига индикатора за връзка на съответния порт. Пробвал съм и без да набивам адрес, да вържа лана към активния рутер, да го захраня с неговия адаптер, да се закача на конзолата по сериал порт с COM преходник на различни скорости, по SSH - няма и няма.

За това се ядосах и ще го засилвам в шкафа. Може би последно ще пробвам да го огледам внимателно с лупа за вдимо дефектни компоненти, но така или иначе подмених 3-те електролитниконданзатори с нови и нямаше разлика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само 20 (за този модел 15) секунди не повече що го държиш толкова дълго нали ще се рестартира ако го задържиш ?

по принцип точните очаквания кой ресет какво ще направи, Латвийците могат да ги кажат и уж са ги написали на хелп страниците си последно добре са ги описали.

Аз цитирах хапац2 нетинстал но трябва да е същото.

структурирай малко нещата за да видиш че нещата работят в системи, да ? не листвай хаотични опити.

 

Rx на интерфейса където NetInstall върви имаше ли ? Трябва да има Rx пакети да се наброят.

 

В netinstall се появява понякога със малко променливо забавяне. Ако има Received няма от какво да са тез Received SoC-а не праща пакети без NetInstall (без бутлоудър ethernet boot) (когато няма работещ ОС/флаша е брикнат).

 

image.png.f761c161cfcc17c8cc1185802674db70.png

image.png.e5e425fe0f721bbe34a4a8ae43c895a3.png

image.png.37507504ef125558d80256f59038ebdb.png

 

Ще дам още една идея ако има бъгната ОС която се зарежда опитай да ресетнеш по наичн който да брикне флаша това беше функция достъпна през серийния порт мисля беше формат. След това нетинстал без проблем.Т.е. бекъп бутлоудъра ако е в SoC-а както куалком обичат да правят, ще можеш да го форснеш като му дисконектнеш флаша при старт. Не си го чул от мен. 🕵️

 

 

На мен софтуерно ми се брикват и трябва да ги съживявам с НетИнстал от време на време хардуерно не ми се е бриквал модел който не виси по покриви да обира дисчарджи. ⚡⚡

И последното интересно нещо което се сещам е че бекъп бутлоудъра рутербуут може да е доста бъгав имаше една такава драма с такъв на някои от моделите но не помня да беше този модел по скоро друг.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да дам и аз едно предложение, а то е да се пробва с някоя стара 6та версия на ROS и съответния нетинстал. Гледам в архива на сайта на Микротик имат 6.45! Друго което е хубаво да се направи е да се спре стената и антивирусна програма на OS на компютъра от който се пробва , както и да се даде дисейбъл на всички мрежови адаптери било виртуални или други освен на етернет адаптера, който ще се ползва!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

NETINSTALL на дали работи на порт различен от ether1.

Освен ако някой не е махнал отметката на "Enable Jumper Reset"

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък работи на всички портове, излиза в NetInstall, с другия МАК адрес на другия порт.

Да възможно е някой да е спрял ресетването от тази опция.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм да държа 10 секунди, 15 и 20, както и 1 мин - но няма никакъв ефект. Как ще се рестартира, то все едно не съм го натиснал тоя бутон. Иначе няма никакви получени пакети, нито след опит за рестарт при включен, нито при предварително натиснат бутон и подаване на захранване. Пробвал съм с нетинстал 6.49 и с по-стар, май беше точно 6.45. За мен е мъртвец. С радост бих го дал на някой от Варна, за да се убеди, че проблемът не е в моя телевизор.
Единственото което ме съмнява защо може да не зарежда, е ако има някаква връзка с екрана, който реално го няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е историята на машината, какво се случи, преди да спре да работи, и къде отиде екранът? По платката нещо интересно вижда ли се което може да е повреда ? Кондензаторите които смени дали са с коректния поляритет? Че веднъж имаше едни объркани дали маркировката на платката или на кондензатора беше объркана и тн. Няма такова нещо като мъртвец виж в Ютуб в Индия и Азия ремонтират всичко на по 2лв/брой. Всякакви смартфони и рутери без да им мигне окото и в какви условия просто го првят на принципа just do it. Стържат платки разменят процесори, разпояват запояват стиковани чипове. Дефолтния буут ордър дали няма да опита да бутне от УСБ ? Това с розина пробва ли го да видиш какво прегрява по платката ?

 

 

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямам идея какво му се е случило. Намерих го приготвен за хвърляне заедно с други вехтории и реших да го пробвам, тъй като имам подобен модел. Като светна индикатора на порта, реших че може и да работи и планирах да го ползвам за тестове, но в крайна сметка за сега е пълна греда. Относно кондензаторите - 100% съм сигурен как съм ги сложил, но така или иначе няма никаква разлика преди и след като ги смених. Да, индийците оправят всичко, но аз не съм толкова в час с електрониката. Не си заслужава и да го давам на сервиз, че сигурно ще излезе почти колкото от OLX-a.
Само през USB не съм го пробвал, но там не съм наясно какво точно трябва да направя. Ще се наложи да прочета малко.

Това по-долу не го разбрах.

19 hours ago, NetworkPro said:

 Това с розина пробва ли го да видиш какво прегрява по платката ?

Редактирано от WishMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

find short with rosin - YouTube

кадиш му като поп 

 

и после се чисти със спирт за предпочитане денатуриран

 

 

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсата на реакция при натискане на ресет отговарят напълно на линка по-горе. Не можах да разбера обаче как да го ресетна изцяло. Предполагам версията на ОС-а е над 6.43 и тегля файла от съответния линк, но с какво да го отворя? Нетинстала казахме, че не го вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оценявам вашия ентусиазъм и желание да намерите решения. Страхотно е да видиш някой толкова отдаден на решаването на проблеми. Понякога обаче е полезно да направим крачка назад и да сме сигурни, че разбираме напълно теорията и процеса. Тук не става въпрос само за намиране на незабавен отговор, а за учене и израстване по пътя. Нека отделим малко време, за да прегледаме заедно основите; това ще направи напредналите концепции много по-ясни и ще ви помогне в дългосрочен план. Не забравяйте, че всеки експерт някога е бил начинаещ и търпението е ключова част от пътуването към майсторството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сигурно пропускам нещо елементарно. Въпросният пълен ресет би трябвало да се случи при задържане на бутона и пускане на захранването, като по подразбиране бутонът трябва да продължава да се държи повече от 20 секунди. Ако предположим, че който е настройвал рутера, също така е активирал и въпросния Protected bootloader, то той най-вероятно е променил и въпросните времена за задържане на бутона. Т.е. реално пак не мога да го ресетна, без да знам колко точно да го държа натиснат. Другият вариант е рутерът наистина да е дефектирал и без подмяна на компоненти да няма шанс да тръгне. Това обяснява и липсата на 0 RX пакети, но не и индикациите на пан портовете.

От предложените варианти не съм пробвал още и този с rоsin-а, което предполагам на български си е чист колофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проучи дали може да се "коруптне" флаша за да не зарежда рутероса. Не съм гледал тоя SoC дали може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.