Jump to content
  • 0

Моля някой да разясни какво е новото в NAT на ROS 7.13


itnik

Въпрос

Здравейте,

Ъпгрейднах на ROS 7.13 и в таба на Firewall/NAT видях две нови вериги. Input и Output. Зачетох се да проверя за какво става въпрос в сайта на Микротик, но тяхното обяснение ми е мъгляво. Та реших да питам тук. Ако може да се обясни с по един пример както за Input, така и за Output. Къде намират приложение тези две вериги? Благодаря, и се извинявам ако темата е нищена и преди, но не открих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Нямам представа какво слушаш или гледаш  и не е моя работа да знам.

Относно fail2ban и тесногръдите хора както всички знаем това е отворен софтуер и можеш да правиш промени дори и да кажеш какви fw правила да  се изпълняват, не се подвеждай с Латвиския софтуер.

Като цяло разговора стана off topic  и се изчерпи и стана абсолютно безсмислен.

 

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето малко интересно инфо от приятелите във форума на Микротик. Ако все пак някой си направи труда да стигне до тук с четенето 😃 https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?p=922954#p922954

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
На 2.01.2024 г. at 17:29, vv1 написа:

Нямам представа какво слушаш или гледаш  и не е моя работа да знам.

Относно fail2ban и тесногръдите хора както всички знаем това е отворен софтуер и можеш да правиш промени дори и да кажеш какви fw правила да  се изпълняват, не се подвеждай с Латвиския софтуер.

Като цяло разговора стана off topic  и се изчерпи и стана абсолютно безсмислен.

 

Ако се търси пройзводиотелност/скорост и никакъв бюджет ,абсолютно безсмисленно е да се залага на МТ  или който и да е комерсиален такъв.

Въпросът е кой ще плаща заплатата МУ,а и ТОЯ дето ще се нангажира да кара 30Gbit/s при 3Mpps (40g Mellanox) на един гол рутер колко е чул и видял от nftables / xt_nat.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, kokaracha написа:

Ако се търси пройзводиотелност/скорост и никакъв бюджет ,абсолютно безсмисленно е да се залага на МТ  или който и да е комерсиален такъв.

Въпросът е кой ще плаща заплатата МУ,а и ТОЯ дето ще се нангажира да кара 30Gbit/s при 3Mpps (40g Mellanox) на един гол рутер колко е чул и видял от nftables / xt_nat.

Напълно съм съгласен с това което пишеш, но по скоро го разглеждах от гледната точка на MT като soho решение.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

От моя гледна точка, е  SOHO ама много е SOHO...

Един DL360/R640 ще изкара 4х по голяма пройзводителност,ама при шотоветв ще е черн екрана  за крайните потребители...незнам колко е важно  това .....

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Абе разбрах те, само в офиса ти (SOHO) върти 10Г с един милион пакета, 7-8 пиъра на BGP с 400 реда конфигурация, е немоем ви стигнем ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И аз те разбирам,ама дори и вехта делка със  2 x 1G RJ45 onboard +  2 x 4 x 10G SFP+= 8 x 10G SFP+ ports  със платен RouterOS v7 лиценз ще излети.

А защо да не е VyOS/ BSDrp какво му е  по лошото като решение, и какви ще са му оганиченията ако се сравняват ?

 

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 9 часа, Самуил Арсов написа:

Абе разбрах те, само в офиса ти (SOHO) върти 10Г с един милион пакета, 7-8 пиъра на BGP с 400 реда конфигурация, е немоем ви стигнем ... :)

Моля те  сподели с нас статика на глобално ниво колко компании си държат bgp-то с MT.

Въпреки всички обстоятелства продължава да остава мистерия за мен как нито една от големите IT фирма от ранга на google, facebook, microsoft които имат машини в много дейта центрове и т.н.не стигна до тях мълвата за това  всичко в 1 решение наречено МТ, че то даже и без пари като се замислиш.
Вместо това тия фирми се мъчат с SONiC  или Cumulus на bare metal switch и си държат bgp-то там или нещо друго дето не е свързано с MT.

Това е като ония мистерии с плоската земя.

 

Редактирано от vv1

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 23 минути, vv1 написа:

Моля те  сподели с нас статика на глобално ниво колко компании си държат bgp-то с MT.

Въпреки всички обстоятелства продължава да остава мистерия за мен как нито една от големите IT фирма от ранга на google, facebook, microsoft които имат машини в много дейта центрове и т.н.не стигна до тях мълвата за това  всичко в 1 решение наречено МТ, че то даже и без пари като се замислиш.
Вместо това тия фирми се мъчат с SONiC  или Cumulus на bare metal switch и си държат bgp-то там или нещо друго дето не е свързано с MT.

Това е като ония мистерии с плоската земя.

 

Поне гледайте да са ви релевантни примерите тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Поне гледайте да са ви релевантни примерите тук!

Моля за разяснение какво означава това " релевантни примерите тук" ?!?

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 13 минути, vv1 написа:

 

Моля за разяснение какво означава това " релевантни примерите тук" ?!?

Прочете отново заглавието на темата и ще намерите сами отговора на запитването ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Прочете отново заглавието на темата и ще намерите сами отговора на запитването ви!

г-н JohnTRIVOLTA  , моля без двойни стандарти. отцепете темата за да върви дискусията, благодаря предварително.

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 25 минути, vv1 написа:

г-н JohnTRIVOLTA  , моля без двойни стандарти. отцепете темата за да върви дискусията, благодаря предварително.

Излязохте доста от темата и ви помолих да се съобразите, като редови потребител, а администраторите не се репликират - визирам колегите! Няма проблем да си добавите тема за дискусия от вида "Къде се позиционират и имат ли място устройствата на Микротик в ентърпрайз решения на глобални компании, като ...."!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.